konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

Kuchnia otwarta na salon

data aktualizacji: 04-11-2019, 13:29 – artykuł promocyjny

O urządzaniu kuchni napisano już chyba wszystko. Nic dziwnego - to największe wyzwanie architektoniczne w całym domu. Nawet uwzględniając żelazne zasady funkcjonalności i ergonomii, każdy projektuje ją inaczej - dokładnie według swoich nawyków i możliwości. Kuchnia to odzwierciedlenie stylu życia mieszkańców. Dobra kuchnia to przestrzeń wypełniona miłością rodzinną, to miejsce pełne zapachów, kolorów i smaków. Dlatego warto urządzić ja dokładnie po swojemu.

Kuchnia otwarta na salon

W chwili obecnej aranżacje kuchenne tam, gdzie jest to możliwe, planowane są w kształcie litery „l” z wyspą lub półwyspem. To rozwiązanie sprawdza się w każdej koncepcji stylistycznej. Wyspa kuchenna ma wiele zalet, my chcemy szczególnie wyróżnić jedną - mianowicie towarzyską. Dzięki modzie na wspólne gotowanie, ponownie uwielbiamy spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi we własnych kuchniach, a dzięki wyspie wszyscy aktywnie mogą włączyć się w przygotowywanie posiłku. Taki trochę przyjacielski okrągły stół. Często łączymy kuchnie z salonem i w taki sposób powstaje swoiste centrum życia rodzinnego. Wyspa staje się wtedy takim oknem na mieszkanie - pozwala robić kilka rzeczy równocześnie -  gotować i rozmawiać, przygotowywać posiłek i mieć dzieci na oku.
 

Kuchnia nowoczesna z wyspą Lucenta TortoraKuchnia nowoczesna Mela Burro


Współczesna kuchnia znalazła się w zupełnie nowej sytuacji - awansowała na pełnoprawne pomieszczenie, a nawet przez naszą tęsknotę za życiem rodzinnym i miłość do gotowania została architektonicznie nobilitowana. Musi, więc sprostać wyzwaniu, jako przestrzeń półotwarta albo wręcz całkowicie wyeksponowana w połączeniu z salonem, jako pełnoprawna część strefy dziennej.

I niezależnie od preferencji stylistycznych, najważniejsze by mieszkańcy dobrze się w swojej kuchni czuli.  O komfort i dobre samopoczucie w przyszłym sercu domu, zadbają  projektanci z Działu Kuchni firmy Rad-Pol, a bogata ekspozycja w firmowym salonie pomoże dokonać wyboru pomiędzy klasyką i nowoczesnością.


 

Kontakt w sprawie produktów:

RAD-POL Meble Tkaniny
Centrum Radius Meble (dawniej Mega Meble),
Al. Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa
tel. 608 608 489; 668-016-967
www: www.rad-pol.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: stylowe » klasyczne » nowoczesne » blaty kuchenne: ceramiczne » granitowe » białe Corian kerrock Staron » laminowane » sprzęt AGD » dodatki: oświetlenie » wyposażenie szafek


Zobacz zdjęcia w galerii Rad-Pol:

kuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Pol
Podobne artykuły
Mała kuchnia - pomysły na aranżacje

projekty kuchni

Mała kuchnia - pomysły na aranżacje

Ciekawe rozwiązania wcale nie pojawiają się w dużych i przestronnych kuchniach, ale właśnie te małe... więcej...

Jak zaaranżować aneks kuchenny?

projekty kuchni

Jak zaaranżować aneks kuchenny?

Kompaktowość sprzętów, znakomite projekty z naciskiem na ekonomiczne i ergonomiczne wykorzystanie... więcej...

Układy kuchenne - kuchnia w kształcie G

projekty kuchni

Układy kuchenne - kuchnia w kształcie G

Wybierając rozmieszczenie zabudowy kuchennej bardzo często korzystamy ze standardowych układów kuchennych,... więcej...