patron działu Meble kuchenne Peka

Klasyka czy nowoczesność

data aktualizacji: 19-11-2019, 12:06 – artykuł promocyjny

Zgodnie z przekonaniem, że funkcjonalność życie ułatwia, a estetyka je uprzyjemnia, Dział Kuchni firmy Rad-Pol prezentuje Państwu zabudowy z dwóch skrajnie odmiennych światów stylistycznych, czyli klasyki i nowoczesności.

Klasyka czy nowoczesność

Kuchnię klasyczną reprezentuje kuchnia angielska


Myśląc kuchnia angielska przywołujemy w wyobraźni sielskie obrazy prowincji tego dość odległego położeniem,  ale bliskiego nam kulturowo kraju. Krajobrazy znane z doskonałej literatury, ze świetnych filmów, podróży osobistych czy relacji rodzinnych tworzą klimat ciepła, bezpieczeństwa i szczęścia rodzinnego. I to właśnie Anglia kojarzona z przysłowiowym chłodem, deszczem, mgłą i dystansem mieszkańców stworzyła piękny, przyjazny styl w architekturze wnętrz, który zachwyca Polaków i znajduje coraz większe grono miłośników.
 

Kuchnia w stylu angielskimKuchnia w stylu angielskim


Kuchnia w stylu angielskim jest tak charakterystyczna i wyrazista, że w zasadzie rozpoznawalna jest na pierwszy rzut oka. Oczywiście ilość wariacji stylistycznych zamkniętych w tym jednym określeniu „kuchnia angielska” jest ogromna, ale fundamenty są wspólne dla całego stylu. Kuchnie w stylu angielskim to klasyczne meble i efektowne elementy wyposażenia, to także delikatne barwy, które stosujemy na wszystkich ścianach, meblach oraz na podłodze. W angielskich kuchniach dominują delikatne, pastelowe kolory. Blaty i meble najczęściej przybierają barwy bieli, wanilii, beżu oraz ecru.

Warto zwrócić szczególną uwagę na budowę oraz wygląd frontów mebli firmy Rad-Pol.

W kuchniach angielskich możemy zastosować fronty ramiakowo płycinowe z nałożoną frezowaną listwą ozdobną wykonane z drewna lub płyty mdf. Wybarwienie frontów patynowane lub też nie. Charakter kuchni podkreślają różne ornamenty, woluty rzeźbione, kolumny toczone, pilastry i wiele innych elementów sztuki dekoracyjnej. Witryny kuchenne posiadają ryflowane plecy i lakierowane wnętrza zaś ich fronty składają się z kilku fazowanych ozdobnie szybek.
 

Kuchnia w stylu angielskimKuchnia w stylu angielskim


Listwy wieńczące oraz panele podszafkowe, okraszone są z reguły kostką ozdobną. Kuchnia w stylu angielskim wykonana z wysokiej, jakości materiałów w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem szafek i wysokiej klasy, stylowym sprzętem AGD z pewnością będzie zachwycać przez długie lata niezależnie od panujących aktualnie mód i trendów.

Można użyć najpiękniejszych słów do opisu urody kuchni angielskiej, ale nic nie zastąpi jej widoku „na żywo”. Na spotkanie z angielską prowincją zapraszamy salonów firmowych firmy Rad-Pol.


Kuchnia nowoczesna


Na stylistycznym drugim biegunie stoi kuchnia nowoczesna. Koncepcja nowoczesnej przestrzeni kuchennej to oczywiście wytwór współczesnej cywilizacji, tęsknoty za prostotą, minimalizmem, ładem przestrzennym, wręcz sterylnością otaczających przedmiotów.

To poszukiwanie wyciszenia, spokoju, harmonii estetycznej i wygody. Ale myliłby się ten, kto uzna minimalizm za styl nudny, chłodny wręcz bezduszny. Lubimy minimalizm, bo w jego detalach ukryte jest całe bogactwo piękna. Ponieważ wszystko jest na swoim miejscu. Ponieważ kuchnia skrojona jest na naszą miarę. Ponieważ przestrzeń życiowa urządzona jest po naszemu.
 

Kuchnia nowoczesna PolisKuchnia nowoczesna Lux Nero


Proste, geometryczne formy, idealnie spasowane krawędzie szafek, lakierowane fronty z ukrytymi uchwytami, czyste barwy jak biel, czerń, szarość to znaki rozpoznawcze nowoczesnych kuchni Rad-Pol. Blaty robocze z wytrzymałych i atrakcyjnych wizualnie materiałów oraz oświetlenie LED-owe dopełniają obrazu kuchni przemyślanej, praktycznie skomponowanej, efektownej estetycznie i komfortowej w użytkowaniu.

I jaki wybór? Wahającym się pomoże zestawienie tych dwóch stylów, przygotowane przez projektantów firmy Rad-Pol i prezentowane na ekspozycji w salonach firmowych w Polsce.


 

Kontakt w sprawie produktów:

RAD-POL Meble Tkaniny
MEBLE JEROZOLIMSKIE 200
02-486 Warszawa
tel. 608 608 489; 668-016-967
www: www.rad-pol.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: stylowe » klasyczne » nowoczesne » blaty kuchenne: ceramiczne » granitowe » białe Corian kerrock Staron » laminowane » sprzęt AGD » dodatki: oświetlenie » wyposażenie szafek


Zobacz zdjęcia w galerii Rad-Pol:

kuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Pol
Podobne artykuły
Półki obrotowe, wysuwane, czy cargo - co do szafek rogowych?

meble kuchenne

Półki obrotowe, wysuwane, czy cargo - co do...

W każdej kuchni, poza zabudową jednoliniową, pojawiają się dolne szafki narożne. Lubimy je za dużą... więcej...

Jak urządzić kuchnię dla singla, pary i rodziny z małymi dziećmi

meble kuchenne

Jak urządzić kuchnię dla singla, pary i rodziny...

Aby gotowanie sprawiało nam radość, musimy koniecznie zadbać o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni... więcej...

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu

meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu

Nowoczesna kuchnia w szklanym wydaniu - znajdź swoje inspiracje w poniższym artykule. Kuchnia to serce domu,... więcej...