konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Jaki kolor farby wybrać do kuchni

data aktualizacji: 22-11-2019, 11:42 – artykuł promocyjny

Jaki kolor farby wybrać do kuchni

Kolory odgrywają w kuchni istotną rolę. Nie tylko tworzą atmosferę wnętrza, ale mogą także wpływać na nasz apetyt. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się białe aranżacje zarówno w kuchniach stylowych (angielskich, prowansalskich), jak i nowoczesnych (minimalistycznych czy loftowych). Na drugim biegunie znajdują się kuchnie w intensywnych kolorach, a nawet w czerni.

Jak dobrać odpowiedni dla nas kolor dopasowany zarówno do naszych oczekiwań, jak i do kreowanego przez nas wnętrza? Oto kilka wskazówek.
 

 • Kuchnia biała. Kuchnia w białym kolorze zawsze będzie modna i uniwersalna. Biel idealnie sprawdzi się w kuchniach niewielkich, a także tych połączonych z salonem. Optycznie powiększy przestrzeń, doświetli ją i stanie się znakomitym tłem dla kolorowych mebli kuchennych czy dodatków.

biała kuchnia


 • Szara kuchnia. Szare ściany sprawią, że kuchnia będzie surowa w odbiorze. To kolor znakomity do wnętrz o charakterze loftowym. Częstym zabiegiem ocieplającym surowość szarości jest zestawienie go z naturalnym drewnem (szafki, blaty). Powstały kontrast stanowi zestaw uniwersalny, pasujący do dodatków w różnych kolorach. To dobra, bezpieczna propozycja dla osób nielubiących eksperymentować z wystrojem wnętrza.
   

szara kuchnia

 

 • Kuchnia brązowa. Brązy są w kuchniach dość popularne. To kolor apetyczny, przywołujący na myśl słodycz czekolady. Aby kuchnia nie była zbyt przytłaczająca, warto ją zestawić z jasną (białą lub kremową) zabudową kuchenną lub jasną okładziną podłóg. Na ciemnym brązowym tle ładnie prezentuje się też jasny blat kuchenny. Taka kuchnia stanowi jakby negatyw tradycyjnej kuchni, gdzie nasycenie barw jest skomponowane odwrotnie. Daje to bardzo ciekawy efekt końcowy - kuchnia jest przytulna i ma niekiedy kawiarnianą atmosferę.
   

brązowa kuchnia

 

 • Kuchnia niebieska. Polecana dla osób lubiących chłodne odcienie. To kolor optycznie powiększający przestrzeń, sprawdzający się w niewielkich kuchniach, w których się jedynie podgrzewa posiłki, a nie tworzy wielodaniowe uczty. Do niebieskich ścian pasują fronty białe w kolorze jasnego drewna lub beżu.
   

brązowa kuchnia
 

 

 • Kuchnia czerwona. Dzięki czerwieni wnętrze kuchni stanie się ciepłe i przytulne. To idealna barwa do kuchni, poprawiająca apetyt i wprowadzająca wyjątkową atmosferę. Czerwone ściany stworzą znakomite, wyróżniające się tło dla bladych, nijakich szafek. To kolor, który warto wykorzystać w celu radykalnej odmiany pomieszczenia.
   

czerwona kuchnia
 

 • Kuchnia czarna. To oryginalne bardzo nowoczesne i efektowne rozwiązanie. Sprawdzi się w dużych, jasnych wnętrzach. W mniejszych czarny kolor może przytłaczać i przygnębiać. Polecana osobom odważnym, lubiącym eksperymentować. Kolor wprowadzany najczęściej w postaci wybarwienia nim jednej ściany lub jej fragmentu. Zastosowany w inteligentny sposób dodaje wnętrzu nowoczesności i powoduje efekt zaskoczenia.
   

czarna kuchnia
 

 • Kuchnia żółta. Kolor żółty poprawia apetyt i wzmacnia trawienie. To barwa, która stosowana jest w kuchni dość często. Stosując barwę żółtą, warto „wyciszyć ją” dodatkami lub meblami w spokojniejszych, neutralnych kolorach - białym, szarym lub brązowym.
   

żółta kuchnia
 

 

 • Kuchnia różowa. Rzadko spotykany w kuchni odcień. Trudny do zastosowania i skomponowania. W połączeniu z czernią i sztukaterią może jednak stworzyć ciekawe wnętrze w stylu glamour.
   

różowa kuchnia
 

 

 • Kuchnia pomarańczowa. To kolor idealny do kuchni zarówno o większej, jak i mniejszej powierzchni. Jest apetyczny, energetyczny, pobudzający do działania. Wprowadza wyjątkową, przyjazną atmosferę. Pięknie wygląda w połączeniu z białym i czarnym, a także szarym.
   

pomarańczowa kuchnia


Wybierając kolor dla swojej kuchni warto kierować się jednak nie tylko zasadami poprawności, lecz przede wszystkim własnymi upodobaniami. Wtedy miejsce to stanie się przestrzenią, w której przebywać będziemy chętnie i z radością.
 

pomarańczowa kuchnia

 

Produkt polecany do kuchni lub łazienki:


Biostatyczna farba Śnieżka Kuchnia-łazienka dzięki innowacyjnej technologii SILVER FORMULA pomaga stabilizować ilość patogennych (tj. wywołujących choroby) bakterii i grzybów na ścianach na poziomie najbardziej przyjaznym dla człowieka. Dzięki zastosowaniu czystego srebra farba posiada właściwości biobójcze tak długo, jak długo jest na ścianie. Właściwości biobójcze farby Śnieżka Kuchnia-łazienka z dodatkiem czystego srebra zostały udowodnione laboratoryjnie w trakcie badań przeprowadzonych przez POCH S.A. w Gliwicach pod kątem właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych i przeciwdrożdżakowych.

Dzięki zastosowaniu czystego srebra farba działa biobójczo tak długo jak długo jest na ścianie, czyli przez cały czas życia farby oraz nie migruje do powietrza. Zwalcza szkodliwe dla zdrowia bakterie, które osiadają na powłoce farby. Cząsteczki srebra działają przeciwgrzybicznie i ułatwiają zapewnienie optymalnych warunków higienicznych w pomieszczeniach narażonych na działanie mikroorganizmów.

Czytaj więcej o produkcie...Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Chłodna 51
00-867 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii Śnieżka:
Podobne artykuły
Farba lateksowa z dodatkiem czystego srebra

ściany i podłogi

Farba lateksowa z dodatkiem czystego srebra

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach, w których w związku z wysoką... więcej...

Płytki w kuchni

ściany i podłogi

Płytki w kuchni

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie to wnętrze łączy i zbliża wszystkich.... więcej...

Płytki cegiełki w kuchni

ściany i podłogi

Płytki cegiełki w kuchni

Płytki cegiełki kojarzą się głównie z podziemiem stacji metro, ale w kuchennych aranżacjach nabierają... więcej...