patron działu Meble kuchenne Peka

Winna piwniczka w kuchni? A może w salonie?

data aktualizacji: 04-11-2019, 13:28 – artykuł promocyjny

Kolekcja mebli, która tworzy wyjątkowy klimat, wykonana z najwyższej jakości drewna i utrzymana w stylu włoskim odmieni każde wnętrze. Linia mebli "Hard Country" od MAGGI MASSIMO ma długą tradycję i status na międzynarodowym rynku. Wypracowana przez toskańską miłośniczkę wina marka miała być znakiem rozpoznawczym regionu. Klimat kawiarni i barów z tych okolic jest tak unikatowy, że wiele osób chciało go poczuć we własnym domu, również w innych zakątkach naszego globu. Marka Rad-Pol pozwala nam stworzyć winną piwniczkę także w polskich warunkach.

Winna piwniczka w kuchni? A może w salonie?

 

 

MAGGI MASSIMO - piękno, klasa, styl

 

 

Firma Rad-Pol Meble Stylowe prezentuje wyjątkowy sposób na przechowywanie szlachetnych trunków. Odkrycie wszystkich niespodzianek, które kryje ta oryginalna Bottiglieria to prawdziwa przygoda dla wielbicieli nietypowych mebli i koneserów wina. Szafa zaprojektowana została jako winna piwniczka i jednocześnie domowy bar. Zmyślna machina przesuwająca wiszące butelki, wygodne leżaki dla win spoczywających w poziomie, oryginalny korkociąg i oczywiście miejsce na eleganckie szkło umieszczone zostały w pięknym meblu, utrzymanym w stylistyce włoskiej tawerny.

 

Winna piwniczka od Rad-Pol

 

Winna piwniczka - skrzynki, stojaki, barki, regały

 

Takie wnętrza pozostają w pamięci na długo. Jednak klimat włoskiej winnicy możliwy jest do osiągnięcia w różnych warunkach. Nawet niewielki mebel jest w stanie dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. Firma Rad-Pol ma to wszystko w swojej ofercie:

fot.: MAGGI MASSIMO to meble, które pachną tradycją, opowiadają historię, ale też wprowadzają w dobry nastrój

 

Lite drewno lipowe - najlepsze warunki do przechowywania wina

 

Sekretem wyjątkowej kolekcji jest sposób jej powstania. Przede wszystkim do produkcji wykorzystuje się drewno kupowane w stanie surowym, które po okresie powolnego suszenia w warunkach naturalnych poddawana jest dalszej obróbce. Przy wilgotności 14% oraz właściwościach drewna lipowego cały proces jest dość łatwy. Ostatnim etapem jest bejcowanie. Producent wykorzystuje bejce rozpuszczalnikowe, które przy chłonnym drewnie lipowym sprawdzają się najlepiej. Proces patynowania nadaje efekt postarzanego drewna. Patyna, którą przeciera się drewno pozostaje w zagłębieniach, prze co stają się one ciemniejsze, wyglądają na stare, użytkowane. Na koniec gotowy mebel może być pokryty lakierem nawierzchniowym, który pełni rolę impregnacji.

fot.: Wykorzystując odpowiednie maszyny, z surowych bloków drewna lipowego można wyciąć poszczególne elementy, które w końcowej fazie tworzą finalny mebel

 

Postarzane drewno - ponadczasowa elegancja

 

Każdy mebel z logo "Hard Country" wygląda wyjątkowo. W tym celu wykorzystuje się różne metody postarzania drewna. Może to być:

  • kornikowanie - typowe elementy tego wykończenie to wgniecenia i dziurawienie powierzchni drewna za pomocą metalowego walca z nieregularnymi kolcami. Jest to proces ręczny.
  • szczotkowanie - surowe płyty drewna przechodzą przez specjalną maszynę, która wykorzystując szczotki rysuje całą powierzchnię poszczególnych elementów. Im bardziej zróżnicowany stopień twardości drewna, tym ciekawszy efekt końcowy.
  • mechaniczne uszkodzenia powierzchni - składają się na nie wgłębienia, nieregularne frezy oraz pęknięcia, które uzyskuje się przy ręcznej obróbce z wykorzystaniem małych młoteczków, ostrych kamieni czy łańcuchów.

fot.: Rad-Pol to wyłączny dystrybutor Marki Hard Country MAGGI MASSIMO na polski rynekKontakt w sprawie produktów:

RAD-POL Meble Tkaniny
MEBLE JEROZOLIMSKIE 200
02-486 Warszawa
tel. 608 608 489; 668-016-967
www: www.rad-pol.com.pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: stylowe » klasyczne » nowoczesne » blaty kuchenne: ceramiczne » granitowe » białe Corian kerrock Staron » laminowane » sprzęt AGD » dodatki: oświetlenie » wyposażenie szafek


Zobacz zdjęcia w galerii Rad-Pol:

kuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Polkuchnia Rad-Pol
Podobne artykuły
Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

meble kuchenne

Meble z przeszkleniami - ciekawe propozycje

Szkło to wdzięczny materiał w aranżacji wnętrz. Nie może zabraknąć go również w kuchni. Jego... więcej...

Innowacyjne akcesoria aluminiowe

meble kuchenne

Innowacyjne akcesoria aluminiowe

Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym będziesz czuć się bezpiecznie, pewnie i spokojnie. Bez problemu... więcej...

Jak optymalnie wykorzystać powierzchnię w małej kuchni

meble kuchenne

Jak optymalnie wykorzystać powierzchnię w małej kuchni

Urządzanie małych kuchni to nie lada wyzwanie. Mając do dyspozycji niewielką powierzchnię, trzeba tak... więcej...