konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Płytki naśladujące wzór kamienia i drewna

data aktualizacji: 12-05-2021, 10:56 – artykuł promocyjny

Płytki kuchenne oddające urok naturalnych tworzyw takich jak kamień, drewno czy beton to bardzo popularny sposób na zastąpienie drogich materiałów tymi powszechnymi i znacznie tańszymi, a przez to dostępnymi dla większego grona zainteresowanych. Dodatkowo mamy pewność, że tak wykończona powierzchnia będzie trwała. Technologia produkcji pozwala na wierne imitacje, które trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka. Takie płytki są praktyczne, piękne i ponadczasowe.

Płytki naśladujące wzór kamienia i drewna

Kolekcje kuchennych płytek imitujących naturalny kamień


Płytki naśladujące wzór naturalnych skał, w których użylenie, kolory i struktury są znakiem rozpoznawczym to alternatywa dla drogich i ciężkich kamiennych tafli. Różnorodność kolorów i wzorów sprawiają, że każdy może odnaleźć motyw, który będzie idealnie pasował do jego wnętrza. Płytki imitujące naturalne skały mogą być ciemne jak bazalt lub subtelnie naśladować delikatny beż piaskowca.

Kolekcje kuchennych płytek imitujących naturalny kamieńKolekcje kuchennych płytek imitujących naturalny kamień

fot.: Opoczno - kolekcja Bazalto imitująca naturalny kamień dostępna w czterech wersjach kolorystycznych - kremowej, beżowej, brązowej oraz grafitowej

Im większy format takich płytek tym wierniejsze naśladowanie kamienia. Duże znaczenie ma również sposób układania - ilość i kolor spoin, wykładana powierzchnia (ściana lub podłoga). Aranżacja kuchni z wykorzystaniem płytek naśladujących wzór naturalnych kamieni zyska klasę i elegancję.

Kolekcje kuchennych płytek imitujących naturalny kamień

fot.: Opoczno - kolekcja Quartz inspirowana piaskowcem może być stosowana na podłodze i ścianie

Płytki jak kamień

fot.: Cersanit - kolekcja Rustik imitująca kamień

Płytki Arena Ceramstic

fot.: Płytki Arena marki Ceramstic ozdobiono wzorem marmuru. Dla osiągnięcia efektu naturalnego kamienia należy układać sąsiadujące płytki odwracając je o 90 lub 180 stopni względem siebie.

 

Kolekcje kuchennych płytek imitujących drewno

 

Drewno w kuchni jest tworzywem dość uciążliwym, ale niezwykle urokliwym, dlatego pomysł by zastąpić go płytkami ceramicznymi wiernie naśladującymi wzór sęków i struktury drewna wydaje się być jak najbardziej trafny. Tak wykończona podłoga zyska optyczne ciepło oraz wysoką odporność na warunki charakterystyczne dla pomieszczeń kuchennych.

Kolekcje kuchennych płytek imitujących drewno

fot.: Coram - płytki z kolekcji Urban Wood posiadają fakturę naturalnego drewna oraz właściwości płytek ceramicznych

W sprzedaży dostępne są rózne formaty takich płytek - najwierniejsze imitacje uzyskamy stosując płytki w kształcie deski, czyli długie i wąskie. I tu również nie bez znaczenia jest sposób układania takiej glazury. Układ, w którym spoiny nie pokrywają się ze sobą będzie się prezentował niczym parkiet. Oferowane opcje kolorystyczne wzorowazne są na gatunkach krajowych, np. jasna sosna oraz na tych egzotycznych z ciemniejszymi przyrostami. Celowym zabiegiem jest również kształtowanie struktury takich płytek, które w dotyku przypominają surowe drewno.

Kolekcje kuchennych płytek imitujących drewnoKolekcje kuchennych płytek imitujących drewno

fot.: Cersanit - płytki jak drewno w kolekcji Virga oraz Ancona - różne formaty oraz kolory dają różne efekty aranżacyjne

Płytki  Rustico Ceramstic

fot.: Ceramstic - Kolekcja gresowych płytek Rustico wpisuje się modny trend wiejskiej willi w stylu angielskim. Płytki występują w wersji jaśniejszej i ciemniejszej, a ich rysunek i struktura idealnie naśladują drewno. Uroku i autentyczności dodaje kolekcji efekt delikatnego przetarcia i postarzenia. Płytki nadają się do ułożenia zarówno na podłodze, jak i na ścianach.

Płytki drewnopodobnePłytki jak drewno na ściany i podłogi w kuchni

fot.: Cerrad

Cerrad libero baige

fot.: Kolekcja płytek Libero Baige - Cerrad

Zobacz również: Kuchnia w drewnie

 

Płytki mogą imitować również bardzo popularny beton. Szare wykończenie, na którym widać odciski szalowania lub chropowatości to znaki rozponawcze takich płytek.


Sprawdź koniecznie:
Kuchnia w stylu loftu


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Opoczno, Coram, Cerrad, Cersanit, CeramsticPodobne artykuły
6 pomysłów na kuchenną ścianę

ściany i podłogi

6 pomysłów na kuchenną ścianę

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporą część czasu, przygotowując pożywne posiłki, słodkie... więcej...

Lamele ścienne w kuchni

ściany i podłogi

Lamele ścienne w kuchni

Lamele, czyli listwy przestrzenne montowane na ścianie, suficie, jak ścianki działowe lub stanowiące element... więcej...

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie, właściwości.

ściany i podłogi

Spieki kwarcowe - nowa jakość kamienia. Zastosowanie,...

Efekt prawdziwego kamienia bez niegodności związanych z jego użytkowaniem i montażem zapewniają spieki... więcej...