konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Płytki ceramiczne z fakturą

data aktualizacji: 02-06-2014, 07:38 – artykuł promocyjny

Płytki ceramiczne nie wychodzą z mody. Zyskują za to nowy wymiar i to dosłownie. Oprócz standardowych parametrów coraz częściej możemy wybierać również strukturę powierzchni płytki. Jest to ciekawa alternatywa na wydobycie głębi. Struktura kafelków pozwala również optycznie kształtować i zdobić ścianę, a wypukłości dają poczucie trzeciego wymiaru. Taka aranżacja z powodzeniem zastąpi obraz i szereg dekoracji.

Płytki ceramiczne z fakturą

Struktura, czyli wyczuwalna w dotyku nieregularna warstwa sprawia, iż w pomieszczeniu pojawia się nowa perspektywa, a atmosfera nabiera dynamizmu. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie można się nudzić. Trójwymiarowa powierzchnia może sprawić, iż pomieszczenie stanie się przestronniejsze i większe. Dekory imitujące naturalne elementy, np. falę, czy liście na wietrze oraz takie, które cechuje techniczną stronę produkcji.

Kolekcja płytek SaharaKolekcja płytek Sahara

fot.: Coram - kolekcja strukturalnych płytek Sahara inspirowanych piaszczystymi wydmami

Jedną z głównych zalet takiego wykończenia jest oryginalny wygląd, który dodatkowo wydobywa nowe oblicze koloru. Powierzchnia takich kafelków może mieć matowy lub błyszczący front. Wybór uzależniony będzie od stylu, w jakim ma być utrzymana kuchnia. Pierwsze lepiej sprawdzą się w stonowanych klasycznych aranżacjach, z kolei drugi typ polecany jest dla tych nowoczesnych. 

Płytki strukturalne OpirusPłytki strukturalne Opirus

fot.: Opoczno - kolekcja strukturalnych płytek Opirus, w której zastosowano prążki i kratkę na wzór mozaiki

Płytki strukturalne sprawdzą się w roli dekoru umieszczonego tylko w pewnych miejscach, np. mniej podatnych na zabrudzenia lub całościowego wykończenia ściany. Należy jednak wówczas pamiętać o tym, że taka powierzchnia łatwiej absorbuje brud z otoczenia, który gromadzi się we wszelkich załamaniach i zmuszeni będziemy do częstszego mycia takiej powierzchni. Delikatne struktury można również stosować na podłogach. Współczesna technologia pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości, która może konkurować nawet z tworzywami naturalnymi. I tak struktura drewna, czy kamienia o rzadko powtarzalnym wzorze jest doskonałą imitacją, którą docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Możliwe jest to dzięki doskonałemu standardowi wykorzystywanej technologii cyfrowej.

Płytki kuchenne Cersanit  - Sagra

fot.: Cersanit - płytki z kolekcji Sagra z tłoczonym dekorem i strukturą imitującą naturalnie łupany kamieńOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Opoczno, Cersanit, CoramPodobne artykuły
Pomysły na podłogę w kuchni

ściany i podłogi

Pomysły na podłogę w kuchni

Pomysłów na wykończenie podłogi w kuchni jest nieskończenie wiele. Możemy wybierać i przebierać... więcej...

Aranżacje kuchni z farbą tablicową

ściany i podłogi

Aranżacje kuchni z farbą tablicową

Farba tablicowa w kuchni to ciekawe rozwiązanie. Może pojawić się na jednej ze ścian lub tylko na niewielkim... więcej...

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie designu dla Grupy Cerrad

ściany i podłogi

RED DOT - najważniejsza nagroda w świecie...

Firma Cerrad otryzmała Red Dot Award, najważniejszą na świecie nagrodę w dziedzinie designu. Prestiżową,... więcej...