Zlewozmywak do małej kuchni

data aktualizacji: 19-04-2018, 08:53 – artykuł promocyjny

Ograniczona powierzchnia, walka o każdy centymetr powierzchni, sztuka kompromisu i bezustanne poszukiwanie rozwiązań mini. Z takimi dylematami mierzą się wszyscy właściciele małych kuchni. Producenci sprzętu i wyposażenia kuchennego dwoją się i troją by podołać oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa bez szkody dla wystroju wnętrz. Rozwiązania zawsze są kreatywne i każdy może znaleźć coś dla siebie, gdyż kuchnia musi być urządzona zgodnie z naszymi potrzebami. Tak samo jest w kwestii doboru zlewozmywaka.

Zlewozmywak do małej kuchni

fot.: CCI - zlewozmywak Schock Soho N-150

Zlewozmywak, który należy do grona podstawowego wyposażenia kuchni musi być do niej dopasowany - stylistycznie i funkcjonalnie. Musi również spełniać wszelkie wymogi ergonomii. Czasami okazuje się, że rezygnacja z części sprzętu lub wybranie mniejszego modelu nie wpłynie na obniżenie komfortu pracy, za to pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym czego tak naprawdę potrzebujemy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, rozmiarów i konfiguracji zlewozmywaków.

Zlewozmywak 1-komorowy wpuszczany gładkiTeka

fot.: Ferro                                                   fot.: Teka

Zlewozmywak do małej kuchni wcale nie musi być mały, choć i takie są praktyczne. Najbardziej pożądane są modele wielofunkcyjne. To właśnie za ich sprawą zwiększają się możliwości wykorzystania tego nieodzownego elementu wyposażenia kuchni.

fot.: Kuchinox - zlew w kuchni to nie tylko miejsce zmywania naczyń, ale również wygodna przestrzeń wykonywania wielu prac zwiazanych z przygotowywaniem posiłków. Prezentowany model dodatkowo wyposażony jest w kosz na drobne śmieci, np. obierki, stojak na noże i deskę do krojenia

  • Wiele modeli zlewozmywaków zaopatrzonych jest w mocowane do zlewu koszyki pełniące funkcje ociekacza, dzięki czemu możemy zrezygnować z ociekarki na blacie obok. Popularne są również inne akcesoria ułatwiające użytkowanie małej kuchni, np. maty, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca.
     

Przeczytaj także: Suszarki i organizery do zlewozmywaka

Rollmata Deante na zlewozmywak

       fot.: Deante - rolowana mata służąca za ociekacz

  • Już nie tylko 1- i 2-komorowe, ale również wersje pośrednie - z połówkami - możemy dostać w sklepie. Półkomory (posiadają niezależny odpływ) są wygodne do płukania warzyw lub jako ociekacz.

Laveo - Zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem CeliaLaveo - Zlewozmywak 1,5 komorowy z ociekaczem Madagaskar

fot.: Laveo - zlewozmywaki granitowe jedno- i półtorakomorowy

  • W przypadku modeli z dwoma różnej wielkości komorami możliwe jest wprowadzenie również nieregularnego kształtu - taie rozwiązanie pozwoli nieco zaoszczędzić miejsca na blacie, co jest niezwykle ważne, gdy brakuje przestrzeni roboczej

Teka Astralzlewozmywak narożny granitowy Prima Gran Katania

fot.: ciekawy kształt zlewozmywaka daje większe możliwości aranżacyjne i organizacyjne w małej kuchni - od lewej zlewozmywak Teka Astral oraz Prima Gran Katania

  • Zlewozmywak z blatem. Jeśli w danym momencie nie potrzebujemy zlewu, a korzystamy z powierzchni blatu łatwo możemy go przedłużyć stosując dostępne w niektórych modelach specjalne nakładki, które zakryją komorę i z powodzeniem zastąpią nam deskę czy przestrzeń na odstawienie czegoś. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

Zlewozmywak Sonatina wpuszczany w blat z zamknięciem

fot.: Deante - zlewozmywak Sonatina wpuszczany w blat z zamknięciem wykonanym z tego samego materiału co zlewozmywak

  • Jeśli posiadamy w domu zmywarkę, przy wyborze zlewozmywaka możemy już zrezygnować z dużego ociekacza na rzecz mniejszego lub dodatkowej, mniejszej komory. Zaoszczędzimy w ten sposób miejsce, a finezyjny kształt zlewu może okazać się ozdobą kuchni.

Kuchnia połączona z jadalnią zlewozmywak Country umieszczony na wyspieLusitano - zlewozmywak 1-komorowy okrągły bez ociekacza

fot.: Deante - zlewozmywak okrągły to najmniejszy z możliwych wariantów jeśli chodzi o zajmowane miejsce na blacie kuchennym

  • Ciekawym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni w małej kuchni jest także zlewozmywak narożny. Oszczędza on cenne miejsce robocze blatów wykorzystując najbardziej problematyczną część zabudowy kuchennej.
     

Prima Gran MonacoTeka Angular

fot.: zlewozmywak Prima Gran Monaco (po lewej) oraz Teka Angular (po prawej) to optymalne wykorzystanie przestrzeni w szafce narożnej dzięki zastosowaniu dużej komory głównej i przestronnej komory dodatkowej

 

Najmniejszy zlewozmywak do małej kuchni

Najmniej miejsca zajmą modele okrągłe, pozbawione ociekacza. Są to zazwyczaj wygodne zlewy, które ładnie prezentują się w połaci blatu. Producenci oferują ciekawe rozwiązania w kwestii kształtu. Dużą popularnością cieszą się zlewy kuchenne o nieregularnej bryle oraz te z wygospodarowanym mały ociekaczem lub niewielką półką.

zlewozmywak Ferro BizzyFranke Kubusgranitowy jednokomorowy zlewozmywak Ryga - Prima Gran

         fot.: Ferro - model BIZZY             fot.: Teka - Model Kubus       fot.: Prima Gran - model Ryga

fot.: KernauPrzeczytaj także:


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Schock, Comitor, Kuchinox, Kernau, Ferro, Deante, Teka, Laveo, Prima GranPodobne artykuły
Dyskretny powiew nowoczesności

zlewozmywaki

Dyskretny powiew nowoczesności

Obserwując zmieniającą się modę oraz trendy aranżacji wnętrz, można wysnuć taki wniosek, iż w obu... więcej...

Jaki zlewozmywak

zlewozmywaki

Jaki zlewozmywak

Planując remont kuchni, wcześniej czy później staniemy przed koniecznością wyboru zlewozmywaka.... więcej...

Raport specjalny: Baterie i zlewozmywaki kuchenne

zlewozmywaki

Raport specjalny: Baterie i zlewozmywaki kuchenne

Kupując armaturę kuchenną musimy rozważyć wiele kwestii, które weryfikowane są później... więcej...