konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Zlewozmywak do małej kuchni

data aktualizacji: 27-04-2022, 11:06 – artykuł promocyjny

Ograniczona powierzchnia, walka o każdy centymetr powierzchni, sztuka kompromisu i bezustanne poszukiwanie rozwiązań mini. Z takimi dylematami mierzą się wszyscy właściciele małych kuchni. Producenci sprzętu i wyposażenia kuchennego dwoją się i troją, by podołać oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa bez szkody dla wystroju wnętrz. Rozwiązania zawsze są kreatywne i każdy może znaleźć coś dla siebie, gdyż kuchnia musi być urządzona zgodnie z naszymi potrzebami. Tak samo jest w kwestii doboru zlewozmywaka.

Zlewozmywak do małej kuchni

fot.: CCI - zlewozmywak Schock Soho N-150

Zlewozmywak, który należy do grona podstawowego wyposażenia kuchni, musi być do niej dopasowany - stylistycznie i funkcjonalnie. Musi również spełniać wszelkie wymogi ergonomii. Czasami okazuje się, że rezygnacja z części sprzętu lub wybranie mniejszego modelu nie wpłynie na obniżenie komfortu pracy, za to pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, rozmiarów i konfiguracji zlewozmywaków.

Mini zlew do kuchni - małe modele z kompozytu

fot.: Primagran

Zlewozmywak 1-komorowy wpuszczany gładkiKuchinox Mini

fot.: Ferro                                                   fot.: Kuchinox

Zlewozmywak do małej kuchni wcale nie musi być mały, choć i takie są praktyczne. Najbardziej pożądane są modele wielofunkcyjne. To właśnie za ich sprawą zwiększają się możliwości wykorzystania tego nieodzownego elementu wyposażenia kuchni.
 

  • Wiele modeli zlewozmywaków zaopatrzonych jest w mocowane do zlewu koszyki pełniące funkcje ociekacza, dzięki czemu możemy zrezygnować z ociekarki na blacie obok. Popularne są również inne akcesoria ułatwiające użytkowanie małej kuchni, np. maty, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca.
     

Przeczytaj także: Suszarki i organizery do zlewozmywaka

Rollmata Deante na zlewozmywak

       fot.: Deante - rolowana mata służąca za ociekacz

  • Już nie tylko 1- i 2-komorowe, ale również wersje pośrednie - z połówkami - możemy dostać w sklepie. Półkomory (posiadają niezależny odpływ) są wygodne do płukania warzyw lub jako ociekacz.

Laveo - Zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem CeliaLaveo - Zlewozmywak 1,5 komorowy z ociekaczem Madagaskar

fot.: Laveo - zlewozmywaki granitowe jedno- i półtorakomorowy

  • W przypadku modeli z dwoma różnej wielkości komorami możliwe jest wprowadzenie również nieregularnego kształtu - taie rozwiązanie pozwoli nieco zaoszczędzić miejsca na blacie, co jest niezwykle ważne, gdy brakuje przestrzeni roboczej

zlewozmywak narożny granitowy Prima Gran Katania

fot.: ciekawy kształt zlewozmywaka daje większe możliwości aranżacyjne i organizacyjne w małej kuchni -  Primagran Katania

  • Zlewozmywak z blatem. Jeśli w danym momencie nie potrzebujemy zlewu, a korzystamy z powierzchni blatu łatwo możemy go przedłużyć stosując dostępne w niektórych modelach specjalne nakładki, które zakryją komorę i z powodzeniem zastąpią nam deskę czy przestrzeń na odstawienie czegoś. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.
  • Jeśli posiadamy w domu zmywarkę, przy wyborze zlewozmywaka możemy już zrezygnować z dużego ociekacza na rzecz mniejszego lub dodatkowej, mniejszej komory. Zaoszczędzimy w ten sposób miejsce, a finezyjny kształt zlewu może okazać się ozdobą kuchni.

Kuchnia połączona z jadalnią zlewozmywak Country umieszczony na wyspieLusitano - zlewozmywak 1-komorowy okrągły bez ociekacza

fot.: Deante - zlewozmywak okrągły to najmniejszy z możliwych wariantów jeśli chodzi o zajmowane miejsce na blacie kuchennym

  • Ciekawym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni w małej kuchni jest także zlewozmywak narożny. Oszczędza on cenne miejsce robocze blatów wykorzystując najbardziej problematyczną część zabudowy kuchennej.
     

Prima Gran MonacoDeante Hexon

fot.: zlewozmywak Primagran Monaco (po lewej) oraz Deante Hexon (po prawej) to optymalne wykorzystanie przestrzeni w szafce narożnej dzięki zastosowaniu dużej komory głównej i przestronnej komory dodatkowej

 

Najmniejszy zlewozmywak do małej kuchni

Najmniej miejsca zajmą modele okrągłe, pozbawione ociekacza. Są to zazwyczaj wygodne zlewy, które ładnie prezentują się w połaci blatu. Producenci oferują ciekawe rozwiązania w kwestii kształtu. Dużą popularnością cieszą się zlewy kuchenne o nieregularnej bryle oraz te z wygospodarowanym mały ociekaczem lub niewielką półką.

zlewozmywak Ferro Bizzygranitowy jednokomorowy zlewozmywak Ryga - Prima Gran

         fot.: Ferro - model BIZZY                   fot.: Primagran - model Ryga

zlewozmywak alena sba laveo

fot.: Laveo - zlewozmywak AlenaCiekawostka - zlewozmywak połączony z płytą grzewczą

 

Idealne rozwiązanie w przypadku aneksów kuchennych, domów wakacyjnych, letnich kuchni, studiów itp. Zobacz więcej >> link

AGD do małej kuchni - Kitchenettes od FrankeCombi Ceral 100 od Alveus

fot.: Kitchenettes od Franke                           fot.: Combi Ceral 100 od Alveus

 Przeczytaj także:


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Schock, Kuchinox, Alveus, Ferro, Franke, Deante, Laveo, Primagran
Podobne artykuły
Granitowy zlewozmywak w kuchni

zlewozmywaki

Granitowy zlewozmywak w kuchni

Jakimi detalami aranżacji można podkreślić charakter współczesnej, ekologicznej kuchni? Żyjemy... więcej...

Geometria w kuchni

zlewozmywaki

Geometria w kuchni

Trójkąty, heksagony, oktagony - nowoczesne kuchnie wręcz kochają geometryczne kształty! Zagościły... więcej...

Zlewozmywak i bateria - nierozłączny duet

zlewozmywaki

Zlewozmywak i bateria - nierozłączny duet

Idealnie dopasowany zlewozmywak do baterii może być kluczem doskonałej aranżacji kuchni. Połączenie... więcej...