stopka patrona Electrolux

Lodówka w małej kuchni

data aktualizacji: 30-06-2020, 06:36 – artykuł promocyjny

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez lodówki. Urządzenie to musi zatem znaleźć się w każdej kuchni, nawet tej najmniejszej. Jak sobie poradzić z wyborem idealnego modelu, który oprócz tego, że się zmieści i bez problemu wkomponuje w przestrzeń naszej kuchni, spełni również nasze oczekiwania, co do pojemności i jakości przechowywanych w nim produktów? Przed wszystkim zapoznajmy się z ofertą rynkową, a następnie przeanalizujmy swoje potrzeby i możliwości. Urządzanie małej kuchni zawsze zaczyna się od wyboru urządzeń AGD, które zajmują najwięcej miejsca i nie możemy z nich zrezygnować. Lodówka jest zatem numerem jeden w tym procesie.

 Lodówka w małej kuchni

Po pierwsze - jaka pojemność

 

Pojemność lodówki dobiera się do ilości osób, które będą korzystać z lodówki. I tak na każdego członka gospodarstwa domowego przyjmuje się średnio - 120 litrów na pierwszą osobę i 30 litrów na każdą następną. Przykładowo dla 4-osobowej rodziny najbardziej optymalna będzie lodówka o pojemności około 210 l.

Wybieramy lodówkę - jaka pojemność

fot.: Kernau - chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca KFRC 18262 NF E IX o pojemności 341 litrów

 

Po drugie - jaki model, czyli przegląd ofert producentów

 

  • Funkcje - z czego możemy zrezygnować, a co warto mieć

Przede wszystkim warto wybór ograniczyć do najprostszych modeli, które nie posiadają nowoczesnych systemów zaczerpniętych z innych urządzeń, np. bez monitora LCD, kostkarki do lodu, czy filtra wody. Powinniśmy nastawić się na typową chłodziarkę lub opcję rozszerzoną o zamrażalkę, jeśli gromadzimy w domu mrożonki. Nie musimy jednak rezygnować z funkcji No-Frost, wysokiej klasy energetycznej (A+ i wyżej), technologii utrzymania świeżości (tzw. BioFresh) oraz ochrony antybakteryjnej.

  • Rozmiary - lodówka do zabudowy czy wolnostojąca

W sprzedaży dostępne są modele od 82 do 85 cm wysokości i szerokości 50-60 cm. Przy tych najmniejszych wariantach możemy liczyć na ok. 53 -57 cm głębokości i od 90 do 150 litrów pojemności. Podobnie jak te duże występują również w trzech rodzajach ze względu na lokalizację w kuchni. Najprostsze to te wolnostojące z pełną obudową (front i górny blat), dzięki czemu możemy ją ustawić w dowolnym miejscu, również poza ciągiem zabudowy szafkowej. Druga opcja to lodówka wolnostojąca bez górnej obudowy, czyli do wsunięcia pod blat kuchenny. Modele do zabudowy nie mają ani blatu górnego, ani frontu, gdyż przeznaczone są do umieszczenia w ciągu jednolitej zabudowy meblowej. Warto jednak pamiętać, że są one nieco mniejsze.

Rozmiary - lodówka do zabudowy czy wolnostojącaRozmiary - lodówka do zabudowy czy wolnostojąca

fot.: Mikołajska Studio                                                      fot.: Nasciturus                                   

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Electrolux, Kernau, Mikołajska Studio, NasciturusPodobne artykuły
Kolorowe AGD

sprzęt AGD

Kolorowe AGD

Kolor od dawna gości w łazienkach, sypialniach i salonach. Teraz wdziera się do kuchni, dodając jej charakteru... więcej...

Zmywarka Candy Brava CDIMN 4D622PB - higieniczne i sterylne zmywanie

sprzęt AGD

Zmywarka Candy Brava CDIMN 4D622PB - higieniczne...

Zmieści 16 kompletów naczyń, zachowując standardowe wymiary, ma wiele innowacyjnych rozwiązań,... więcej...

Okap STYLE LUX LED - oświetl swoją strefę gotowania

sprzęt AGD

Okap STYLE LUX LED - oświetl swoją strefę gotowania

Aktualnie urządzając kuchnie, dużą wagę przykładamy do jej funkcjonalności. Oczyszczanie powietrza... więcej...

Partnerzy

Electrolux       Laveo

  Hafele    Franke

Emako   Okapykuchenne.pl