konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Trendy kolorystyczne Śnieżka 2014

data aktualizacji: 21-11-2019, 13:51 – artykuł promocyjny

Z czasem zmienia się nasze postrzeganie otaczajacego nas świata, zaczynają podobać się nam inne rzeczy i potrzebujemy zmian. Szczególnie na początku roku poszukujemy nowych inspiracji i motywacji do odmieninia swojego otoczenia. Takie podejście wynika z chęci podkreślenia swojego charakteru i pozycji. W odpowiedzi powstały propozycje zestawień kolorystycznych, które będą najmodniejsze w 2014 roku.   

Trendy kolorystyczne Śnieżka 2014

Nowe czasy wymagają nowego wizerunku. Jak co roku, Śnieżka - producent wysokiej jakości farb - ogłasza trendy kolorystyczne. Opracowane przez zespół projektantów i designerów, inspiracje to fascynujące połączenia barw i ich różnorodnych odcieni. Nowoczesna stylistyka trendów wykorzystuje bogactwo palet kolorów farb: Śnieżka Satynowa, Śnieżka Barwy Natury oraz Śnieżka Kuchnia - łazienka i pozwala na wykreowanie niepowtarzalnych wnętrz.

 

Piękne kontrasty


Otaczająca nas rzeczywistość to przestrzeń niezwykłych, przenikających się kontrastów - z jednej strony najnowsze, zaawansowane technologie, z drugiej świat natury wraz ze swoją niezmienną naturalnością. Wykreowany przez Śnieżkę trend Piękne kontrasty opiera się na inspiracjach, w których przyszłość spogląda w przeszłość. Nie brakuje w nim odważnych kolorystycznych eksperymentów, dzięki czemu mocne akcenty musztardowej żółci zdecydowanie przyciągają wzrok na tle dominujących, szlachetnych odcieni bieli  i szarości.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - piękne kontrasty


Sterylny charakter, wciąż modnych minimalistycznych wnętrz, zostaje wyraźnie przełamany przez oparte na kontrastach zestawienia kolorów. Wykonane zgodnie z tym trendem aranżacje wykorzystują połączenia rustykalnych, drewnianych mebli z designerskimi, na wskroś nowoczesnymi elementami oraz obiekty o nietypowych bryłach.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - piękne kontrasty

 

Wewnętrzne ciepło

 

Trend ten obficie czerpie z niepowtarzalnego piękna naturalnego drewna, które jest z powodzeniem wykorzystywane zarówno w nowoczesnych, jak również bardziej tradycyjnych wnętrzach. Różnorodne odcienie tego szlachetnego materiału doskonale komponują się z czekoladowymi brązami, czerwieniami terakoty, barwami ochry i oranżu, które dominują w trendzie.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - wewnętrzne ciepło


Wewnętrze ciepło zanurzone w inspirowanych kulturą i sztuką Afryki aranżacje trendu są przytulne i  pełne oryginalnego czaru. Wykorzystane w nich afrykańskie motywy, takie jak polichromowane maski i rzeźby oraz geometryczne wzory tworzą nieco tajemniczą aurę. Trend ten stanowi znakomitą propozycję dla osób ceniących ciepło domowego zacisza. Skomponowane w oparciu o naturalne drewno i rozgrzewające barwy wnętrza przywołują na myśl niepowtarzalny urok Czarnego Lądu, który możemy przenieść do swoich domów i mieszkań.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - wewnętrzne ciepło

 

Powrót pasteli

 

Przyszarzane odcienie pasteli święcą triumfy i pozwalają na tworzenie nastrojowych, zapewniających domowy komfort przestrzeni. W trendzie Powrót pasteli towarzyszą im delikatne szarości o lekko chromatycznym zabarwieniu oraz ozdobne detale i tkaniny z delikatnymi, kwiatowymi motywami. Dominująca tu subtelna kolorystyka nawiązuje do modnej stylistyki vintage, stanowiącej bogate źródło inspiracji.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - powrót pasteli


Barwne zestawienia kolorów tworzą doskonałe tło dla drewnianych i tapicerowanych mebli oraz miedzianych i mosiężnych detali. Dzięki wpleceniu w aranżacje kilku współczesnych elementów, uzyskamy wyrafinowane, przyjazne aranżacje. Takie wnętrza inspirują nie tylko wielbicieli dekady lat pięćdziesiątych XX wieku, ale także wszystkich tych, którzy poszukują pomysłu na wysmakowaną kompozycję swoich pomieszczeń.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - powrót pasteli

 

Gra kolorów

 

Soczyste, mocno nasycone, żywe i pełne energii barwy trendu Gra kolorów przyciągają uwagę i zachęcają nas do kolorystycznej zabawy. Dozwolone są w niej swobodne połączenia różnorodnych odcieni, efekty pozornie niedbałego wykończenia oraz pewna doza niedoskonałości. Wszystko to pozwala w niecodzienny sposób odmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu zupełnie nową estetykę.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - gra kolorów


W Grze kolorów dominują intensywne odcienie i kontrastowe barwy, ale w zależności od naszych preferencji, równie dobrze możemy zastosować białe, neutralne tło. Dowolne formy geometryczne namalowanych na ścianach wzorów, płynne przejścia oraz śmiałe efekty ombre zachęcają do mniej poważnego traktowania barw i nieograniczonej kreacji z ich udziałem. Kolorystyka wnętrza może przecież stanowić nie tylko spokojne tło, ale również intrygować i zachwycać.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - gra kolorów

 

Barwy bieli

 

Ten kto myśli, że biel jest jednowymiarowa, zwyczajna, wręcz nudna, szybko zmieni zdanie po zapoznaniu się z inspiracjami zaprezentowanymi w trendzie Barwy bieli. Ten uniwersalny kolor, stanowiący ważny element praktycznie każdego wnętrza, posiada niezwykle bogatą i zaskakującą paletę odcieni.
 

Trendy kolorystyczne 2014 - barwy bieli


Od śnieżnej bieli przywodzącej na myśl mroźny poranek w górach, przez różowawą biel poranka, po odcień szampana - temperatura tej barwy może być niezwykle zmienna. W zależności od jej nasycenia, uzyskamy ciepłe i przytulne wnętrze lub pomieszczenie o nowoczesnym charakterze. Znakomitym dodatkiem do bieli będzie naturalne drewno oraz detale w kontrastowych, nasyconych barwach. Przestrzeń w stylu glamour wykreujemy zaś łącząc ten kolor z przedmiotami w odcieniach złota. Pozwólmy się uwieść różnorodności bieli...
 

Trendy kolorystyczne 2014 - barwy bieli


Zestaw trendów Śnieżka na rok 2014 to propozycja dla osób poszukujących oryginalnych inspiracji do aranżacji wnętrz. Dzięki wykorzystaniu nowego spojrzenia na to, jak mogą wyglądać współczesne pomieszczenia, unikniemy powielania utartych rozwiązań i stworzymy zachwycającą przestrzeń marzeń, wypełnioną wyłącznie pozytywnymi emocjami.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Chłodna 51
00-867 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćDZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii Śnieżka:
Podobne artykuły
7 zalet spersonalizowanej mozaiki Trufle

ściany i podłogi

7 zalet spersonalizowanej mozaiki Trufle

Mozaika Trufle jest często określana jako małe cudeńka i prawdziwe dzieła sztuki. Jest idealna dla osób... więcej...

Płytki ceramiczne w kuchni - to będzie trendy w 2016 roku

ściany i podłogi

Płytki ceramiczne w kuchni - to będzie trendy w 2016 roku

Zarówno w łazience, jak i w kuchni płytki są najchętniej wybieranym elementem wykończeniowym ścian... więcej...

Dom w odcieniach lazurowego wybrzeża

ściany i podłogi

Dom w odcieniach lazurowego wybrzeża

Upał latem jest jak najbardziej pożądany, szczególnie, wtedy gdy planujemy wyjazd nad jezioro czy... więcej...