konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Wybór malaksera - zastosowanie, budowa i funkcje

data aktualizacji: 18-07-2018, 08:33 – artykuł promocyjny

Na rynku małego AGD mamy szeroki wybór urządzeń, dzięki którym możemy wykonać wiele czynności jednocześnie w czasie przygotowywania posiłków. Umożliwiają to wymienne końcówki i pojemniki. Wielofunkcyjne urządzenia podbiły serca gospodyń domowych i osób nastawionych na szybkie przyrządzanie posiłków w domu. Do tego celu wykorzystuje się miksery, blendery, roboty kuchenne, malaksery - zwłaszcza te ostatnie stają się coraz popularniejsze.

Wybór malaksera - zastosowanie, budowa i funkcje

Malakser - zastosowanie

 

Wykorzystanie malaksera w kuchni to przede wszystkim funkcja miksowania w połączeniu z jednoczesnym wymieszaniem produktów, aż do konsystencji pasty. Za pomocą tego urządzenia możemy również szybko posiekać, zetrzeć i rozdrobnić pokarmy. A wszystko to jest robione szybko i bardzo dokładnie. Z pomocą malaksera możemy wykonać większość ręcznych prac - siekanie natki, tarcie marchwi na sałatkę czy wyrobienie ciasta, a także wyciskanie soków z owoców itp. Zakres prac jest szeroki, wystarczy zastosować odpowiednią przystawkę. Malakser jest przydatny przy większości posiłków, które robimy codziennie w domu.

Malakser kuchenny Artisan

fot.: Artisan - malakser KitchenAid, który służy do precyzyjnego rozdrabniania produktów na plasterki, kostkę, na wiórki i miazgę, aż do tworzenia z nich całkowicie homogenicznych emulsji, a dzięki znakomitemu uszczelnieniu mis - także zup i sosów

 

Budowa urządzenia

 

Przeciętny malakser składa się z podajnika przeznaczonego do dystrybucji produktów poddanych obróbce. Wielkość przystawki warunkuje, czy będziemy musieli wstępnie pokroić dany produkt, czy nie będzie to konieczne. Kolejnym elementem budowy malaksera jest silnik, dzięki któremu zagwarantowana jest jakość i długość nieprzerwanej pracy. Wysokowydajne silniki indukcyjne mniej hałasują, wolniej się nagrzewają i zachowują stałą prędkość obrotów. Wszystko to ukryte jest pod obudową, a w skład zestawu wchodzą także różnego rodzaju akcesoria, narzędzia i misy różnej wielkości. Malaksery steruje się poprzez panel przycisków, na którym ustawia się tryb pracy. Z praktycznego punktu widzenia obudowa malaksera jest szczelna, co ułatwia jego mycie i czyszczenie.

Robot kuchenny Electrolux

fot.: Electrolux - urządzenie wielofunkcyjne o szerokim wyborze ostrzy, które można myć w zmywarce, z funkcją rozdrabniania lodu oraz gwarantujące efektywne przechowywanie, dzięki specjalnie zaprojektowanemu schowkowi wewnątrz urządzenia

 

Czym się różni malakser od mikser


Sposób działania malaksera oparty jest na ruchu wirowym wokół własnej osi, w którym wykorzystuje się różne noże i tarki. W przeciwieństwie do miksera, malakser mieszając - jednocześnie tnie, kroi i trze. Rolą miksera jest mieszanie z jednoczesnym ubijaniem i napowietrzaniem. Różnicę tą gwarantuje odpowiednio dobrana moc urządzenia, zgodnie z którą produkty są starannie krojone, a nie miażdżone. Siekanie, krojenie i mieszanie zróżnicowane jest pod kątem wielkości, które zależą od rodzaju użytej końcówki i zawsze należy zaczynać od małej prędkości i stopniowo ją zwiększać. Czynności typu szatkowanie, tarcie i krojenie wymagają mniejszej prędkością, zaś miksowanie lepiej wykonywać na zwiększonej mocy. 

Malakser Philips

fot.: Philips - wielofunkcyjne urządzenie o dużej precyzji zapewnia różnorodność potraw

 

Funkcje malaksera

 

Malakser to urządzenie posiadające noże ze stali nierdzewnej, które są wyjątkowo ostre i efektywnie pracują przez wiele lat. Urządzenie, oprócz normalnego trybu pracy posiada również funkcję pulsacyjnego wstępnego rozdrobnienia. Poza tym możliwa jest kontrola stopnia przetworzenia produktów.

Mini malakser Artisan

fot.: Artisan - mini malakser KitchenAid jest poręcznym rozdrabniaczem do siekania i miksowania niewielkiej ilości produktów aż do postaci past oraz idealny do przygotowywania papek dla niemowląt

Sprzęt gospodarstwa domowego powinien być wydajny, podręczny i dobrze spełniać swoje funkcje. Producenci oferują również gwarancję na dany produkt od 2 do 10 lat. Malakser może zasstąpić mikser i blender w kuchni oraz wiele drobniejszych przyrządów, typu taki, dzięki czemu oszczędzamy miejsce w kuchni.


 MAŁE AGD w domu - to może Ci się przydać


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Artisan, Electrolux, Philips, BoschPodobne artykuły
Program Wellness w piekarnikach Franke

sprzęt AGD

Program Wellness w piekarnikach Franke

Wellness to program, w który wyposażone zostały piekarniki Franke z linii Crystal oraz Frames... więcej...

Ekspres kombinowany - uniwersalny specjalista

sprzęt AGD

Ekspres kombinowany - uniwersalny specjalista

Włoska marka De`Longhi wprowadza na rynek niezwykle uniwersalne ekspresy kombinowane, czyli urządzenia łączące... więcej...

Piekarnik otwierany na bok

sprzęt AGD

Piekarnik otwierany na bok

To w nim upieczemy świątecznego makowca, urodzinowy tort, przygotujemy szaszłyki i pizzę lub przy... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022