konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

REJS

Biała kuchnia - ponadczasowa aranżacja

data aktualizacji: 18-08-2021, 04:25 – artykuł promocyjny

Kuchnia jako pomieszczenie w domu, w którym spędzamy sporo czasu szybko może przestać nas cieszyć lub wręcz znudzić się nam. Dlatego aranżując to pomieszczenie warto poszukać ponadczasowej bazy, którą szybko będziemy mogli odświeżyć lub przearanżować. Tworząc białą kuchnię zostawiamy sobie szerokie pole możliwości w doborze dodatków i akcesoriów kuchennych, które będą tworzyły charakter wnętrza.

Biała kuchnia - ponadczasowa aranżacja

Przeczytaj także: Białe meble kuchenne

 

Biała kuchnia - inspiracje

Biała kuchnia to biel zawarta we frontach szafek, biel pojawiająca się na ścianach i suficie oraz dopasowane do niej pozostałe elementy wyposażenia, które mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Biel jest barwą uniwersalną, którą możemy zestawiać ze wszystkimi innymi kolorami i zawsze uzyskamy ciekawy efekt. To właśnie biel wyostrza inne kolory. Jest więc idealnym tłem.

  fot.: Elkamino - Biała cegła w kuchni

Mimo że biel jest barwą monochromatyczną to możemy wyróżnić różne jej odcienie. Biel może być sterylna i zimna lub mieć delikatny perłowy poblask. Biel mleczna jest znacznie cieplejsza, a wersja kość słoniowa jest delikatnym przejściem między bielą a ecru. Biel może mieć również szarawy odcień.

biała kuchnia w rustykalnym stylu

fot.: Layman - biała kuchnia w stylu rustykalnym

Biel jest synonimem czystości. Jej jasna tonacja ma również zalety optycznego powiększania przestrzeni. Białe kuchnie bardzo często występują w stylu skandynawskim, który jest surowy i prosty. Zazwyczaj towarzyszą mu drewniane dodatki, które ocieplają aranżację.

fot.: Rad-Pol - klasyczna kuchnia w bieli 

Aranżacja kuchni, w której wykorzystano biel nie musi być minimalistyczna. Może to być ciekawe pole na eksperymenty dekoratorskie. A jednolite tło pozwoli nam na ciekawe i zaskakujące połączenia. Dokonując niewielkiej zmiany w postaci wymiany dodatków stworzymy zupełnie inne wnętrze. Taka kuchnia po prostu nigdy nie przemija, zawsze jest modna i może zaskakiwać.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - biel mebli, ścian i podłogi została przełamana drewnianymi blatami i dodatkami w niebieskich i zielonych odcieniach

 

 

Kuchnia biało-czarna

 

  • Czarne AGD do białej aranżacji kuchni

W białej kuchni możemy również zastosować ciemne AGD. Jest to kontrastowe zestawienie, dzięki któremu zyskamy modne przełamanie skutkujące ponadczasową elegancją. Zarówno fronty szafek jak i sam sprzęt może mieć błyszczące lub matowe wykończenie. Często obawą przed aranżacją białych mebli w kuchni jest strach przed szybkim brudzeniem się takich frontów. Nic bardziej mylnego - białe fronty są mniej podatne na brud niż te w ciemnej tonacji. Biały i czarny są podstawą trzeciego uniwersalnego koloru, czyli szarego i bardzo często takie trio możemy spotkać w aranżacjach nawiązujących do loftów, w których nowoczesność wyrażona jest w minimalizmie, również barwnym.

Czarna chłodziarko-zamrażarka Electrolux Inspiration

fot.: Electrolux - biała kuchnia z ciemnym AGD

Znajdź więcej inspiracji >> Czarne AGD w kuchni
 

  • Biała kuchnia z ciemnym tłem

             fot.: Kuchinox - stylowy duet bieli z czernią              fot.: Rad - Pol - białe meble na czarnym tle

 

Biała kuchnia - trendy

 

Ten kolor pojawia się i znika w kuchennych trendach. Czasem mówi się o tym, że jest zbyt sterylny, że kojarzy się z przestrzenią laboratoryjną a nie ciepłem domowego gniazdka. Jednak kolor ten z całą pewnością jest neutralny, a to czyni go zawsze modnym, ponadczasowym. Obroni się w przypadku aranżacji klasycznych i nowoczesnych. Najważniejsze jednak by umiejętnie z niego korzystać i ciekawie zestawiać z elementami nadającymi mu charakteru.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" ->> zobacz więcej zdjęć tej aranżacji

 

Zobacz także:


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Rad-Pol, Elkamino, Electrolux, Kuchinox, Śnieżka, LaymanPodobne artykuły
Kuchnia na wzór Bauhaus

kuchnia w stylu

Kuchnia na wzór Bauhaus

Nowoczesny design w połączeniu z funkcjonalnością to znaki rozpoznawcze Bauhaus. Nie ma tu miejsca na... więcej...

Kuchnia w stylu loft - 6 zasad urządzania industrialnego wnętrza

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu loft - 6 zasad urządzania industrialnego...

Lofty to postindustrialne wnętrza, których historia sięga już około 1900 roku. Wszystko zaczęło... więcej...

Stylowa kuchnia

kuchnia w stylu

Stylowa kuchnia

Dość popularne jest urządzanie łazienek w stylu pokoju kąpielowego. A może warto ten trend zastosować... więcej...