Kuchnia z podziałem na strefy

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:41 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię jedną z ważniejszych kwestii, o której nie można zapomnieć jest funkcjonalność i ergonomia. W tym celu należy podzielić przestrzeń kuchenną na strefy. Podział dokonywany jest w opraciu o czynności w nich wykonywane. Zapewni to nam sprawniejsze wykonywanie czynności kuchennych.

Kuchnia z podziałem na strefy

Cztery główne strefy, które należy wyodrębnić w kuchni to:

  • Strefa zaopatrzenia w żywność, która obejmuje lodówkę lub lodówkę z zamrażarką i specjalną jednostkę spiżarnianą. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie w centralnym miejscu kuchni blisko siebie lodówki i szafki, w których będziemy przechowywać zarówno świeże produkty jak i te suche. Idealnie do tego pasuje wyciąg CONVOY. Rozwiązanie to pozwala na doskonałe rozlokowanie zapasów, unikając ich rozproszenia.Lodówka musi być zainstalowana na wysokości, która jest dostosowana do użytkownika w celu zapewnienia maksymalnej ergonomii. Suche zapasy żywności mogą być przechowywane w wyciągach lub na wysuwanych półkach.

 

wyciąg Dispensa Pekaprowadnice Peka

                             Dispensa                                 Prowadnice do indywidualnych konstrukcji


  • Strefa zmywania, czyli obszar zlewozmywaka i zmywarki. Przy planowaniu miejsca umieszczenia zlewozmywaka, należy zawsze pamiętać, że służy on nie tylko do zmywania, ale także do przygotowywania potraw. Warto zatem pomyśleć o zakupie praktycznych akcesoriów, które pomogą nam rozwinąć obszar roboczy w okolicach zlewu, np: kranie z mieszalnikiem, zintegrowaniu baterii z dozownikiem dla płynu do mycia naczyń czy o wysuwanym mechaniźmie na środki czystości. Zmywarkę powinniśmy umieścić w jak najmniejszej odległości od zlewu - po lewej lub prawej stronie. Dobrze byłoby również usytuować obok szafkę do przechowywania naczyń.
     

kosze na śmieci Peka

  • Obszar roboczy w kuchni, składający się ze strefy przygotowywania oraz strefy gotowania i pieczenia - Obszar roboczy w kuchni powinien znajdować się po lewej i po prawej stronie zlewozmywaka i prowadzić do kuchennej płyty grzejnej po prawej stronie. W bliskiej odległości od strefy przygotowywania oraz gotowania i pieczenia należy także usytuować miejsce przeznaczone do przechowywania naczyń kuchennych w szufladach i systemach pośrednich. W zasięgu ręki powinien znajdować się również pojemny kubeł na odpadki. Warto pomyśleć też o miejscu do siedzenia, gdyż niektóre posiłki wymagają poświęcenia dużo czasu na ich przygotowanie. Kwestią, o której należy pamiętać planując obszar roboczy, jest wystarczająca liczba gniazdek elektrycznych oraz dobre oświetlenie, które nie będzie oślepiać użytkownika kuchni.

strefa gotowania Peka

system do mebli kuchennych Revo Pekasystem Magic Corner do szafek narożnych PEKA

fot.: regał karuzelowy Revo - praktyczne                              fot.: systemy narożne                  
  rozwiąznie do przechowywania patelni                                                                                


Dodatkowo w kuchni można wyodrębnić strefę jadalnianą.
 

Meble kuchenne do zabudowy, systemy szafek kuchennych Peka


Jeśli urządzimy kuchnię zgodnie z podziałem na strefy "Zaopatrzenie, "Zmywanie", "Przygotowywanie", "Gotowanie/ Pieczenie" oraz w prawidłowy sposób rozmieścimy wszystkie artykuły, to będziemy mieć pewność, iż są one optymalnie przechowywane. Ponadto zapewni to nam także łatwy i szybki dostęp do nich w dowolnym momencie.
 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Akademia InteriCAD - Jak ustawić oświetlenie w kuchni?

projekty kuchni

Akademia InteriCAD - Jak ustawić oświetlenie w kuchni?

Zobacz, jak ustawić oświetlenie w kuchni, w programie do projektowania wnętrz InteriCAD T6. W filmie wykorzystano... więcej...

Kuchnie w VR - wirtualne projektowanie

projekty kuchni

Kuchnie w VR - wirtualne projektowanie

Projektowanie kuchni to ciężki kawałek chleba. Współpraca z klientami układa się przeróżnie.... więcej...

Aranżacja okna w Twojej kuchni

projekty kuchni

Aranżacja okna w Twojej kuchni

Okno w kuchni jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu mamy więcej światła w pomieszczeniu, a w razie... więcej...