REJS

Kuchnia retro

data aktualizacji: 22-01-2021, 09:04 – artykuł promocyjny

Styl retro kojarzy się z elegancją i funkcjonalnością. Dodatkowo taka aranżacja wnosi ciepło, klimat i subtelność do wystroju naszego domu czy mieszkania. I choć panujący trend na retro obejmuje meble, wykończenie ścian i podłóg lub tylko akcenty w postaci dodatków, to warto zauważyć, że decydując się na taką stylistykę elementy retro powinny pojawić się również w pozostałych pomieszczeniach. Nostalgiczne stylizacje to szyk, który zjednuje sobie coraz większą rzeszę zwolenników. 

Kuchnia retro

fot.: Retrowoda.pl


Kuchnia w stylu retro

Kuchnia utrzymana w klimacie retro kojarzy się z rodzinną atmosferą zapraszającą do wspólnego gotowania i spędzania czasu. Nie przepych a subtelne zestawienie dekoracyjnych elementów przywołuje wspomnienie sielskich lat dzieciństwa. W takiej aranżacji nie może zatem zabraknąć kredensu, drewnianego dużego stołu i krzeseł wokół niego.

Aranżacja kuchni - Adrianna (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - stylizowane krzesła i stół w centralnej części pomieszczenia posiadają zdobienia w stylu decoupage a przy ścianie znajduje się stary kredens

Wykończeniem całości będą drobne akcenty w postaci ściereczek i ręczników z dekoracyjnymi motywami - zazwyczaj haftowanymi. W idee tego stylu wpisują się także porcelanowe dzbanki i filiżanki. Istotnym detalem jest także sztukateria obecna na przykład we frontach mebli czy cokołach przy podłodze. Wykończenie ścian i podłóg to także istotny element.

Meble kuchenne Boston vanilia Rad-PolKlasyczna kuchnia Boston vanilia Rad-Pol

fot.: Rad-Pol - meble stylizowane na retro posiadają dekoracyjne uchwyty i nóżki

W retro zazwyczaj stosuje się jasne tło, dlatego świetnie sprawdzą się biele, beże, delikatne szarości. Na podłodze najczęściej można spotkać szachownice. Mogą to być typowe biało-czarne kwadraty układane na przemian lub mozaiki kolorystycznie nawiązujące do reszty wykończenia.

Stara cegła w kuchni retro 

fot.: Elkamino Dom             

Kuchenne inspiracje utrzymane w stylu retro potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Ten design dedykowany jest do dużych kuchni, w których nagromadzenie stylizowanych dodatków nie będzie przytłaczać oraz zmieszczą się typowe meble retro.

Uchwyty do mebli kuchennych w stylu retroUchwyty do mebli kuchennych w stylu retroUchwyty do mebli kuchennych w stylu retroUchwyty do mebli kuchennych w stylu retroGałka retro

fot.: Amix - uchwyty do mebli kuchennych w stylu retro

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - postarzane elementy to znak rozpoznawczy stylu retro

 

Znajdź więcej inspiracji w galerii zdjęć >> Kuchnia w stylu retro


 

Biała kuchnia retro

Białe meble przywołują na myśl czystość i prostotę. Taki właśnie jest styl retro - prosta forma stojąca u podstaw wzbogacona o dodatki świadczące o umiłowaniu szczegółu. Tradycja w połączeniu ze stylowym wystrojem utrzymanym na wysokim poziomie dbałości o każdy element zapewniają harmonię. Retro to styl życia i charakter gospodarza. Jeśli zostanie odpowiednio wyważony i umiejętnie wykończony będzie oczarowywał.  

fot.: FFiL Śnieżka - biała kuchnia w stylu retro, w której wykorzystano niebieskie tło i drewniane blaty wnoszące ciepło do stylizacji

 

Naczynia w stylu retro

Mogłoby się wydawać, że fundamentem kuchni retro są meble i wykończenie podłog czy ścian. Jednak równie istotne są dodatki i akcesoria, które dodadzą uroku i dopełnią stylizację.

Akcesoria retro chlebak

fot.: Garneczki.pl - chlebak w stylu retro

Czajnik retro

fot.: Garneczki.pl  - czajnik w stylu retro

Beżowy zestaw toster ora czajnik Russell Hobbs Retro VintageCzajnik elektryczny w stylu retro Russell Hobbs

fot.: Russell Hobbs - seria Retro Vintage

 


Zobacz także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Retrowoda.pl, Russell Hobbs, Elkamino Dom, Garneczki.pl, Amix, Rad-Pol, FFiL ŚnieżkaPodobne artykuły
Meble kuchenne w stylu angielskim

kuchnia w stylu

Meble kuchenne w stylu angielskim

Zabudowa kuchenna w stylu angielskim charakteryzuje się wyjątkową dekoracyjnością oraz bogactwem form,... więcej...

Kuchnia w 3 najpopularniejszych stylach

kuchnia w stylu

Kuchnia w 3 najpopularniejszych stylach

Jemy wzrokiem, dlatego tak ważny jest atrakcyjny wystrój kuchni - wnosi do niej pozytywny nastrój... więcej...

Kuchnia plus salon. Jaki styl najlepszy?

kuchnia w stylu

Kuchnia plus salon. Jaki styl najlepszy?

Łączenie kuchni z salonem to zabieg aranżacyjny, który powoli staje się standardem w projektach... więcej...