REJS

Kuchnia retro

data aktualizacji: 15-10-2018, 10:40 – artykuł promocyjny

Styl retro kojarzy się z elegancją i funkcjonalnością. Dodatkowo taka aranżacja wnosi ciepło, klimat i subtelność do wystroju naszego domu czy mieszkania. I choć panujący trend na retro obejmuje meble, wykończenie ścian i podłóg lub tylko akcenty w postaci dodatków, to warto zauważyć, że decydując się na taką stylistykę elementy retro powinny pojawić się również w pozostałych pomieszczeniach. Nostalgiczne stylizacje to szyk, który zjednuje sobie coraz większą rzeszę zwolenników. 

Kuchnia retro

fot.: Retrowoda.pl


Kuchnia w stylu retro

Kuchnia utrzymana w klimacie retro kojarzy się z rodzinną atmosferą zapraszającą do wspólnego gotowania i spędzania czasu. Nie przepych a subtelne zestawienie dekoracyjnych elementów przywołuje wspomnienie sielskich lat dzieciństwa. W takiej aranżacji nie może zatem zabraknąć kredensu, drewnianego dużego stołu i krzeseł wokół niego.

Aranżacja kuchni - Adrianna (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - stylizowane krzesła i stół w centralnej części pomieszczenia posiadają zdobienia w stylu decoupage a przy ścianie znajduje się stary kredens

Wykończeniem całości będą drobne akcenty w postaci ściereczek i ręczników z dekoracyjnymi motywami - zazwyczaj haftowanymi. W idee tego stylu wpisują się także porcelanowe dzbanki i filiżanki. Istotnym detalem jest także sztukateria obecna na przykład we frontach mebli czy cokołach przy podłodze. Wykończenie ścian i podłóg to także istotny element.

Meble kuchenne Boston vanilia Rad-PolKlasyczna kuchnia Boston vanilia Rad-Pol

fot.: Rad - Pol - meble stylizowane na retro posiadają dekoracyjne uchwyty i nóżki

W retro zazwyczaj stosuje się jasne tło, dlatego świetnie sprawdzą się biele, beże, delikatne szarości. Na podłodze najczęściej można spotkać szachownice. Mogą to być typowe biało - czarne kwadraty układane na przemian lub mozaiki kolorystycznie nawiązujące do reszty wykończenia.

Kuchnia w stylu retro z meblami Luxum

             fot.: Cersanit - aranżacja retro                             fot.: Luxum - meble retro                 

Kuchenne inspiracje utrzymane w stylu retro potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Ten design dedykowany jest do dużych kuchni, w których nagromadzenie stylizowanych dodatków nie będzie przytłaczać oraz zmieszczą się typowe meble retro.

fot.: Opoczno - blat i wysokie krzesła to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków stylu retro. Dodatkowo do stylizacji wprowadzono niebieski kolor, który przyciąga uwagę

fot.: Cersanit - aranżacja jasnej kuchni w stylu retro

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - postarzane elementy to znak rozpoznawczy stylu retro

 

Znajdź więcej inspiracji w galerii zdjęć >> Kuchnia w stylu retro


 

Biała kuchnia retro

Białe meble przywołują na myśl czystość i prostotę. Taki właśnie jest styl retro - prosta forma stojąca u podstaw wzbogacona o dodatki świadczące o umiłowaniu szczegółu. Tradycja w połączeniu ze stylowym wystrojem utrzymanym na wysokim poziomie dbałości o każdy element zapewniają harmonię. Retro to styl życia i charakter gospodarza. Jeśli zostanie odpowiednio wyważony i umiejętnie wykończony będzie oczarowywał.  

fot.: FFiL Śnieżka - biała kuchnia w stylu retro, w której wykorzystano niebieskie tło i drewniane blaty wnoszące ciepło do stylizacji


Zobacz także:

Kuchnia w stylu retro

AGD w stylu retro

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Retrowoda.pl, Opoczno, Cersanit, Rad - Pol, Luxum, FFiL ŚnieżkaPodobne artykuły
Styl skandynawski w kilku odsłonach

kuchnia w stylu

Styl skandynawski w kilku odsłonach

Styl skandynawski szturmem wdarł się do polskich wnętrz i zawładnął sercami osób kochających... więcej...

Kuchnie retro, czyli stare nie musi być niemodne

kuchnia w stylu

Kuchnie retro, czyli stare nie musi być niemodne

Styl retro cieszy się szczególnym zainteresowaniem nie tylko w modzie odzieżowej, ale także w szeroko... więcej...

Kuchnia z brytyjskimi motywami dekoracyjnymi

kuchnia w stylu

Kuchnia z brytyjskimi motywami dekoracyjnymi

Podróżowanie po całym świecie wiąże się z przywożeniem do naszego kraju wpływu różnych... więcej...