konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Kleje do płytek mira

data aktualizacji: 05-09-2017, 05:14 – artykuł promocyjny

Zasadniczy wpływ na dobre położenie płytek ma jakość użytego kleju. Wybierając klej powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę dwa parametry, a mianowicie: rodzaj podłoża, na którym będziemy układać płytki oraz typ okładziny. Prawidłowo dobrany klej pozwoli nam uzyskać właściwą wytrzymałość i trwałość.

Kleje do płytek mira

Kluczowymi cechami określającymi jakość kleju do płytek są jego przyczepność i elastyczność (odkształcalność).

Ponadto ważne jest :

  • jak się pracuje używając danego produktu
  • jak szybko trzeba układać płytki w "mokrej" zaprawie
  • jaka jest "siła" kleju (przyczepność) i jak szybko się ją uzyskuje
  • czy płytka osadzana w kleju "nie spływa", czy też trzeba ją podeprzeć


Wszystkie kleje do płytek miry posiadają oznakowanie CE i informację o właściwościach jakie posiada dany produkt.

 

Kleje do płytek mira - niezawodne, pewne i sklasyfikowane
 

mira kleje

S1 S2 odkształcalne kleje do płytek - kiedy podłoże "pracuje"
Kleje mira sklasyfikowane S1 lub S2 pozwalają uzyskać warstwę klejącą o bardzo dużej elastyczności i najwyższą przyczepność. Daje to możliwość układania płytek na pracującym podłożu lub świeżym betonie bez ryzyka, że płytki się przemieszczą, pękną czy odspoją z powodu pracy podłoża czy skurczu betonu

S2 - kiedy wymagana jest ekstra elastyczność
Klej mira sklasyfikowany S2 ma podwójnie wysoką elastyczność (odkształcalność) w warstwie klejącej i może "przyjąć" duże przemieszczenie podłoża. Daje to optymalną pewność właściwie wykonanej pracy - szczególnie tam, gdzie stan lub rodzaj podłoża są niepewne.

3130 superfix (C2TE S2) jest szczególnie zalecany do szklanej mozaiki, marmuru itp. Z klasyfikacją S2 jest to klej idealny na podłoża trudne, takie jak np. nowo ułożony beton.
 

mira kleje

AF szybkotwardniejący klej do płytek - kiedy liczy się czas
Jeśli sytuacja wymaga szybkiego zakończenia prac i oddania powierzchni do użytku należy użyć kleju o oznaczeniu F. Klej o takim oznaczeniu umożliwia w normalnych warunkach przystąpienie do fugowania już po 2-4 godzinach od ułożenia płytek.

Stosowany również, kiedy ograniczone czasowo dogodne warunki pogodowe nie pozwalają na zastosowanie kleju o długotrwałym procesie twardnienia.


3230 superrapidfix (C2FT) oraz 3250 superplanfix (C2F) są z powodu krótkiego czasu  twardnienia idealne co napraw w intensywnie eksploatowanych obiektach użyteczności publicznej, gdzie pracę trzeba zakończyć w przeciągu kilku godzin. Na podłogi narażone na duże obciążenie i pokryte płytkami dużego formatu zaleca się 3250 superplanfix.
 

mira kleje

T klej o zmniejszonym spływie - eliminuje podparcie
Kleje o oznaczeniu T gwarantują, że maksymalne obsunięcie się w dół osadzonej w zaprawie klejowej płytki na powierzchni pionowej lub pochyłej nie wyniesie więcej niż 0,5 mm. Kleje mira posiadające znak T trzymają płytkę w chwili klejenia tak dobrze, że możliwe jest wykonanie pracy bez użycia podparcia, krzyżyków czy sznurka.

Większość klejów mira jest zaklasyfikowana *T. Tę właściwość potrafi wykorzystać doświadczony kafelkarz, który ma "miarę w oku" i błyskawicznie ułoży płytki bez pomocy krzyżyków, sznurka czy podpórek.
 

mira kleje

E klej o wydłużonym czasie otwartym - mniejsze straty i mniejszy stres
Kleje mira o oznaczeniu E mają ekstra długi czas otwarty pracy. Przez 30 min. po naniesieniu kleju i przeciągnięciu zębatą stroną pacy można układać w nim płytki i korygować bez ryzyka obniżenia przyczepność. daje to gwarancję dobrego wykonania pracy oraz optymalizuje proces układania płytek dzięki możliwości nanoszenia jednorazowo kleju na duże powierzchnie.

3110 unifix, 3130 superfix oraz z-fix z wyżej wymienionych powodów są zalecane do prac na dużych powierzchniach. Ponadto charakterystyczne dla klejów zaklasyfikowanych E jest to, że w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczenia zanim stwardnieją mogą stać w wiadrze do kilku godzin po wymieszaniu, co zmniejsza straty materiału.


Informacje na temat klejów mira na temat ich zastosowania znajdują się w kartach technicznych. Karty te są dostępne na stronie internetowej www.mira.pl.


Zobacz Broszurę - Mocna podstawa dobrego rezultatuKontakt w sprawie produktów:

mira Polska Sp. z o.o.
ul. Boczna 8
44-240 Żory
tel. (32) 756 00 31-32
www.mira.ee/pl
info@mira.plkleje do płytek  fugi  środki gruntujące  silikony  masy samopoziomujące  środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek podłogowych i ściennych  systemy hydroizolacji  narzędzia do układania płytek
Podobne artykuły
Sposoby na piękną kuchnię

ściany i podłogi

Sposoby na piękną kuchnię

Kuchnia w większości domów stanowi centrum, w którym kwitnie życie rodzinne i towarzyskie.... więcej...

Jak łączyć ze sobą różne rodzaje podłóg

ściany i podłogi

Jak łączyć ze sobą różne rodzaje podłóg

Kuchnia to pomieszczenie szczególne w każdym domu. Urządzając ją, należy zadbać o każdy detal.... więcej...

Pomysły na podłogę w kuchni

ściany i podłogi

Pomysły na podłogę w kuchni

Pomysłów na wykończenie podłogi w kuchni jest nieskończenie wiele. Możemy wybierać i przebierać... więcej...