konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2020

Plan otwarty kuchni

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:48 – artykuł promocyjny

Wybór projektu, w którym kuchnia ma plan otwarty jest często traktowany jako synonimem elegancji i nowoczesnego stylu. Zawsze jednak należy przede wszystkim przestrzegać zasady mówiącej o funkcjonalności i komforcie użytkowania. Zarówno kuchnie na planie otwartym, jak i te zamknięte mogą być urządzone tak by panowała w nich domowa atmosfera. 

Plan otwarty kuchni

W kuchniach otwartych często stosuje się wyspę kuchenną, która ma za zadanie podzielić przestrzeń i nadać jej pewną strukturę powierzchni otwartej. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że osoba gotująca nie musi być odizolowana od gości lub też może na bieżąco obserwować, co robią jej dzieci.

Układ kuchni otwartej lub połączonej z salonem daje możliwość prowadzenia konwersacji z gośćmi. Tym drugim pozwala na przyłączenie się do gotowania, dzięki czemu staje się ono zajęciem towarzyskim. Kuchnia z wyspą ma ograniczone możliwości magazynowania, dlatego należy zaprojektować kuchnię ze szczególną starannością, aby zapewnić dostateczną przestrzeń na przechowywanie sprzętów i produktów. W celu skompensowania braku przestrzeni magazynowej w obrębie „wyspy”, zaleca się zastosować szafkę wysuwaną na zapasy, którą można umieścić przy ścianie. Warto także zadbać o niezbyt duże odległości między tymi obszarami.

W przypadku, gdy w domu jest osobne miejsce do spożywania posiłków poza kuchnią, należy upewnić się, że posiłków nie trzeba będzie długo nieść przed podaniem ich na stół. Optymalnie jest jadalnie zorganizować w przyległym pokoju o dobrej komunikacji z kuchnią, poprzez np. drzwi lub specjalne okienko.

Zgodnie ze sztuką ergonomicznego projektowania, zarówno kuchnie na planie otwartym, jak i zamkniętym najlepiej jest umieścić tuż koło drzwi wejściowych (jeżeli jest to możliwe), aby nie trzeba było nosić toreb z zakupami przez całe mieszkanie.


 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Trójkąt roboczy w kuchni

projekty kuchni

Trójkąt roboczy w kuchni

Chcąc zapewnić funkcjonalność kuchni, podczas projektowania jej przestrzeni, trzeba koniecznie pamiętać... więcej...

Zasady projektowania kuchni

projekty kuchni

Zasady projektowania kuchni

Projektowanie kuchni to proces wiążący się z dostosowaniem danej przestrzeni do wymagań domowników.... więcej...

O jakiej kuchni marzą Polacy?

projekty kuchni

O jakiej kuchni marzą Polacy?

Urządzając kuchnię, dużą wagę przykładamy do wyboru stylu aranżacji. Jednak coraz częściej ponad panującą... więcej...