konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Spiżarnia w domu

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:49 – artykuł promocyjny

Od zawsze poszukiwano skutecznych sposobów na przechowywanie żywności. Mimo że współcześnie nie ma konieczności gromadzenia dużej ilości zapasów w domu, to chyba nikt nie wyobraża sobie, by nie posiadać w zanadrzu takich produktów jak makaron, cukier, ryż, konserwy…

Spiżarnia w domu

Produkty suche o długim okresie przydatności do spożycia zazwyczaj rozmieszczane są w najróżniejszych szafkach. W związku z tym istnieje potrzeba zorganizowania przestrzeni na zapasy tak by można je było łatwo i szybko odnaleźć. Jedyny sposób to centralnie umieszczona szafka przeznaczona tylko i wyłącznie na zapasy. Gdy piecze się ciasto lub przygotowuje posiłek, po co tracić czas na zbieranie potrzebnych składników z różnych miejsc w kuchni.

Zalety takiego systemu to:

  • produkty żywnościowe nie są rozdzielone w różnych szafkach, lecz zgromadzone w jednym miejscu, dzięki czemu nie ma konieczności chodzenia wokół kuchni
  • oszczędność czasu i pieniędzy (nie dublujemy zakupów)
  • elastyczność w dopasowaniu wyciągu w zależności od potrzeb rozmieszczenia zapasów
  • lepszy przegląd zawartości dzięki opcji spojrzenia z boku oraz możliwość szybkiego sprawdzenia terminów przydatności


 

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie w centralnym miejscu kuchni blisko siebie lodówki i szafki, w których będziemy przechowywać zarówno świeże produkty jak i te suche. Idealnie do tego pasuje wyciąg CONVOY. Rozwiązanie to pozwala na doskonałe rozlokowanie zapasów, unikając ich rozproszenia.

Współcześnie w meblach kuchennych możemy spotkać coraz więcej „inteligentnych” rozwiązań, uwzględniających ergonomię użytkowania, funkcjonalność, pojemność i łatwy dostęp do każdej szafki. W ostatnim czasie właściwie standardem nowoczesności stały się systemy cargo – wysuwane na specjalnych prowadnicach kosze. Dzięki nim można całkowicie odmienić charakter standardowych, statycznych szafek. Obecnie aranżacje kuchenne udostępniają urządzenia i produkty dosłownie na wyciągniecie ręki. Dlatego właśnie kosze cargo to temat, któremu warto przyjrzeć się bliżej podczas projektowania kuchni.

Najnowsza linia wyciągów CONVOY charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Pionierem rodzinnym jest CONVOY Centro. Klasyczna konstrukcja wyciągu została unowocześniona jednoprofilową ramą oraz odmiennie zaprojektowaną górną prowadnicą, przykrytą ostatnią półką. Skutkuje to większą elastyczność w ustawianiu różnych wysokości szafek na wyciągu. Przestrzeń nad górną półką jest uzależniona od wysokości szafki. Wyciąg wraz z półkami i ich zawartością wysuwamy delikatnie pociągając za uchwyt. System wyposażony jest w mechanizm odpowiedzialny za hamowanie oraz ciche zamykanie i otwieranie. W wyciągu CONVOY wszystkie półki mają płynie regulowaną wysokość – bez użycia narzędzi. Każdą z półek bez wysiłku możemy ustawić w płaszczyźnie góra - dół. Dzięki temu ich rozstawienie można łatwo dostosować do wymiarów przechowywanych artykułów.

CONVOY Lavido jest systemem przejrzystym. Pozwala na wysunięcie całej zawartości szafki, dzieki czemu mamy wgląd z trzech stron w nasze zapasy. Jest wyjątkowo elastyczny i elegancki. Wśród różnorodności zastosowań systemu istnieje możliwość wykorzystania go do szafki z frontem na zawiasach, drzwiami przesuwnymi oraz w innych aranżacjach.


System DISPENSA firmy Peka jest nazywany „suchym magazynem”. Zapewnia on dostępność do wszystkie produkty dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wyciąg pozwala jednocześnie funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń kuchni wytrzymując obciążenie do 100 kg. Niepodważalną zaletą takiej szafki jest jej pojemność. Na atrakcyjność produktu wpływa również możliwość wyposażenia mechanizmu w dowolną ilość koszy oraz regulowania ich wysokości, w zależności od przechowywanych produktów. Nawet na najwyższych półkach wszystko jest w zasięgu wzroku z obu stron!

Kolejnym rozwiązaniem w mechanizmach Peka typu cargo jest SWING. Jest to wysuwana spiżarnia, którą dodatkowo można obracać o 90 stopni w obie strony, co przyczynia się do zwiększenia ergonomii pracy w kuchni. Przy jej wykorzystaniu uzyskujemy łatwy przegląd zawartości i możemy dostosować szafkę do własnych potrzeb. Z łatwością jednym ruchem ręki sięgamy po przechowywane zapasy. To elastyczne rozwiązanie zapewniające pełne wykorzystanie przestrzeni, dobrą organizację i łatwy dostęp.

Wśród rozwiązan cargo jest jeszcze system TANDEM, który otwiera się jak lodówka. Został opracowany do szafek o szerokości 450, 500 i 600 mm. Podczas otwierania mechanizmu tylne półki przesuwają się do przodu. W ten sposób możemy sprawdzić zawartość szafki na pierwszy rzut oka i łatwo dotrzeć do tego, czego potrzebujemy.

Więcej rozwiązań na www.peka.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Aplikacja obserVeR - wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu

projekty kuchni

Aplikacja obserVeR - wirtualny spacer po zaprojektowanym...

Aplikacja obserVeR umożliwia przeprowadzenie wirtualnego spaceru po zaprojektowanym wnętrzu w technice real... więcej...

Kuchnia na poddaszu

projekty kuchni

Kuchnia na poddaszu

Kuchnie na poddaszu są stosunkowo rzadko spotykane w domach jednorodzinnych, częściej zaś urządzane są... więcej...

Przeniesienie kuchni w bloku - wymagania, instalacje, pomysły

projekty kuchni

Przeniesienie kuchni w bloku - wymagania, instalacje,...

Jak zaadaptować kuchnię na pokój? W naszym życiu często zdarzają się sytuację, że musimy przearanżować... więcej...