konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Amix

Drewno w kuchni

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:51 – artykuł promocyjny

Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który jest wykorzystywany nie tylko do budowy domu, ale również do wykańczania jego wnętrz. Dodatkowym atutem drewna jest jego ponadczasowość. Wnętrza w drewnie są zawsze modne, ciepłe i mają niepowtarzalny charakter. Cechami przemawiającymi za wyborem tego materiału do wykańczania pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach jest również funkcjonalność, ekologia i bezpieczeństwo.

Drewno w kuchni

Szczególne miejsce zajmuje w kuchni i jej urządzeniu, gdzie uniwersalne cechy drewna nabierają szczególnego znaczenia. Meble kuchenne, wykonane z drewna rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew, nadają kuchni wyjątkowego, przytulnego charakteru. Są synonimem piękna, wysokiej jakości wzornictwa i prestiżu.

Kuchnia jest centralnym miejscem domu czy mieszkania, sercem, gdzie gromadzą się wszyscy domownicy. Jej wygląd i funkcjonalność mają ogromne znaczenie. Zaprojektowanie i wyposażenie kuchni w meble wykonane z drewna (fronty, blaty, dodatki, itp.) zapewnia jej niepowtarzalny charakter.

W natłoku nowoczesnych wzorów i materiałów klasyczna drewniana kuchnia nabiera wyjątkowego charakteru. Przede wszystkim nigdy się nie zestarzeje i jest zawsze modna. Drewniany mebel z upływem czasu zyskuje na szlachetnym wyrazie. Pomieszczenie, w którym przechowywana jest żywność, przetwarzana i spożywana następnie przez domowników powinno być wykonane z materiałów, które nie zawierają szkodliwych związków chemicznych. Z tego powodu meble drewniane to wyrób przyjazny zdrowiu i trwały. Wyposażenie takiej kuchni w nowoczesne rozwiązania, jakimi są szafki wysokie DISPENSA czy TANDEM, systemy narożne Le Mans czy Magic Corner oraz szereg rozwiązań dla szafek podblatowych i dodatków do szuflad sprawi, że taka kuchnia służyć będzie wielu pokoleniom.

Systemy do szafek kuchennych Peka

Drewniane fronty mebli wspaniale eksponują naturalny wzór i kolor drewna. Wybarwienia zawierają się w szerokiej palecie kolorów od jasnych olchy czy sosny aż do ciemnych kolorów orzecha czy czarnego dębu. Ponadto surowiec, jakim jest drewno umożliwia wykonanie ozdobnych ornamentów czy frezowania. Ale to nie koniec możliwości drewna - jest to materiał na tyle interesujący, że można z niego wykonać również fronty gięte: pełne, przeszklone, z elementami witrażowymi i szkła dekoracyjnego. Drewno z powodzeniem może być też łączone z innymi szlachetnymi materiałami - stalą nierdzewną, marmurem czy ceramiką.

drewniany blat kuchenny - PekaDrewniany blat kuchenny jest łatwy w obróbce i renowacji, przyjemny w dotyku i ekologiczny. Wykonany z gatunków egzotycznych, takich jak teak, merbau, iroko, tauari czy palisander jest bardzo odporny na wilgoć. Blat z gatunków egzotycznych stanowi luksusowy element drewnianej kuchni. Wprawdzie jest bardziej podatny na zarysowania niż blat wykonany z metalu czy kamienia, jednak właściwie zakonserwowany długo zachowuje trwałość.

Drewno może być wykorzystywane nie tylko do zaprojektowania i wykonania samych mebli, ale również jako dodatek, np. listwy ozdobne, wykończeniowe, podszafkowe, narożne, pilastry, stopki cokołowe, a nawet jako wykończenie okapu, obicia ścian czy sufitu, o podłodze nie wspominając. Zastosowanie drewna w kuchni jest zatem naprawdę uniwersalne. Jest ono domeną nie tylko kuchni w stylu angielskim, włoskim, prowansalskim czy rustykalnym, ale również nowoczesnych i zarazem bardzo ekologicznych rozwiązań. Drewno jako powrót do natury to nie tylko jeden ze stylów wnętrzarstwa, ale autentyczne dążenie do używania w codziennym życiu przedmiotów wykonanych z ekologicznych surowców. I co istotne dla domowników - taka kuchnia jest naprawdę przyjazna.


 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:


Podobne artykuły
Kuchnia z kolorowym akcentem

trendy kuchenne

Kuchnia z kolorowym akcentem

Siła kolorów przekłada się na nasze samopoczucie, wpływa na funkcjonowanie, a nawet może kształtować... więcej...

Biało-niebieska kuchnia

trendy kuchenne

Biało-niebieska kuchnia

Wystrój kuchni w biało-niebieskiej kolorystyce pozwala nam stworzyć przyjazne wnętrze, w którym... więcej...

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

trendy kuchenne

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

Antracyt to kolor, który zdominował obecnie projekty nowoczesnych kuchni. Szczególną popularnością... więcej...