konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Amix

Co powinno być zamontowane na wyspie kuchennej

data aktualizacji: 20-07-2020, 05:15 – artykuł promocyjny

Wyspa kuchenna jest dużą wolnostojącą szafką, nieprzylegającą do mebli umieszczonych w ciagu zabudowy kuchni pod ścianą. Wyspa kuchenna idealnie sprawdza sie zwłaszcza w przestronnych i otwartych kuchniach. Jeżeli zdecydujemy sie na urządzenie w zamkniętej kuchni wyspy, musimy mieć na uwadze zachowanie przynajmniej minimalnych jej wymiarów.

Co powinno być zamontowane na wyspie kuchennej

fot.: Electrolux

Jeżeli dysponujemy dużą wyspą nie ma problemu, by umieścić w niej wszystko, co niezbędne w kuchni: piekarnik, lodówkę, zmywarkę. Najważniejszy jest jednak blat roboczy.
 

Aurora TS - oświetlenie ogólne w kuchni

fot.: Aurora Technika Świetlna


Najczęściej wyspę kuchenną tworzy blat z półką lub szafką. Tak urządzona wyspa służyć może do przyrządzania posiłków nawet w kilkuosobowej grupie osób. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, do blatu roboczego możemy dołączyć płytę kuchenną. W takim zestawieniu najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest stworzenie miejsca z obydwu stron kuchenki na zestawianie z niej gorących garnków. Najlepiej, gdy wolne miejsce będzie miało szerokość przynajmniej po 40 cm z obydwu stron.

Sprawdź >> Jaki okap do kuchni z wyspą

Stalowy zlewozmywak Denate - MenuetFranke Box

fot.: Deante                                                           fot.: Franke        


Czasami zdarza się urządzanie blatu wyspy ze zlewozmywakiem. Jest to także praktyczne rozwiązanie. Wtedy warto pamiętać o zamontowaniu ociekacza lub minisuszarki. Pod blatem warto zamontować szafkę z koszem na odpadki. Niekiedy pod blatem wygodne jest umieszczenie także zmywarki.

Zobacz więcej inspiracji >> Zlewozmywak w kuchni - gdzie umieścić

Mythos 2gether Franke  - wyspa ze zlewozmywakiem, płytą grzejną  wyspa kuchenna Ferro

     fot.: Franke                                                            fot.: Ferro         

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie wyspy w płytę kuchenną i zlewozmywak. Jeżeli dodatkowo chcielibyśmy przygotowywać tam posiłki, powinniśmy zostawić wolnych 45 cm szerokości blatu. W przypadku umieszczenia płyty kuchennej przy zlewozmywaku, wyspa będzie miała duże wymiary, długość ok. 210 cm i 80 cm szerokości.

Kolejnym możliwym sposobem wykorzystania blatu wyspy kuchennej jest stworzenie miejsca nie tylko do wspólnego przygotowywania posiłków, ale także do ich spożywania.

Przeczytaj również >> Kuchnia z barkiem
 

wyspa w kuchni Rad-Polwyspa kuchenna Max Kuchnie

       fot. Rad-Pol                                                   fot.: Max Kuchnie


Najwygodniejszym rozwiązaniem jest stworzenie wyspy z kuchenki oraz blatu roboczego ze wszystkich stron. W ten sposób mamy możliwość zaproszenia do gotowania domowników lub gości. Przygotowanie dań staje się przyjemne, szybkie i proste. W dzisiejszych czasach, kiedy rodzina nie ma zbyt wiele czasu na wspólne przygotowanie obiadu czy kolacji, może okazać się doskonałym rozwiązaniem służącym zacieśnianiu rodzinnych więzi.


Podsumowując można stwierdzić, że posiadanie wyspy w kuchni sprzyja lepszemu kontaktowi z innymi domownikami. Możliwość dostępu do blatu kilku osób sprzyja sprawnemu zorganizowaniu wspólnej pracy dla kilku osób.


Zobacz koniecznie:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora Technika Świetlna, Deante, Electrolux, Ferro, Rad-Pol, Max Kuchnie, Franke

Podobne artykuły
Drewno w roli głównej - jak dobrać kolor ścian?

trendy kuchenne

Drewno w roli głównej - jak dobrać kolor ścian?

Popularność drewnianych mebli i dodatków od wielu lat stale rośnie. Drewno nadaje wnętrzu przytulności... więcej...

Style w kuchni

trendy kuchenne

Style w kuchni

Kuchnia minimalistyczna i sterylna jak laboratorium czy przytulana jak góralska chata, a może prowansalska,... więcej...

Najmodniejszy kolor 2018 - czas na fiolet

trendy kuchenne

Najmodniejszy kolor 2018 - czas na fiolet

Nasycony, intensywny odcień fioletu, który wpada w kolor niebieski został oficjalnie nazwany kolorem... więcej...