Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2015 - III edycja

stopka patrona Baterie kuchenne Deante

Bateria do kuchni dla osób niepełnosprawnych

data aktualizacji: 08-11-2012, 11:59

Osoby starsze i niepełnosprawne w celu normalnego funkcjonowania potrzebują przedmiotów dostosowanych do ich potrzeb. Producenci bardzo często zapominają o tych osobach, projektując swoje produkty. W ofercie firmy Oras pojawiła się seria baterii zaprojektowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Krany Safira wyposażone zostały w przedłużony uchwyt, dzięki czemu dopływ wody można otworzyć lub zamknąć za pomocą łokcia, co jest szczególnie ważne dla osób poruszających się o kulach.

Bateria do kuchni dla osób niepełnosprawnych

Dla osób poruszających się na wózku szczególnie ważne jest, żeby bateria miała przedłużony uchwyt uruchamiający dopływ wody oraz wydłużoną wylewkę, która dodatkowo ułatwi korzystanie z kranu
w pozycji siedzącej. Dlatego firma Oras, lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnej armatury, wprowadził na rynek serię baterii zaprojektowanych z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych - krany Oras Safira z przedłużonym uchwytem, do montażu zarówno w łazience, toalecie, jak i na zlewozmywaku w kuchni. Baterie Oras Safira są również wygodnym rozwiązaniem dla osób poruszających się o kulach - uchwyt dopływu wody można otworzyć lub zamknąć przy użyciu łokcia, bez ryzyka utraty równowagi.
 

Oras - łazienka dla niepełnosprawnych

fot.: Oras Safira - bateria umywalkowa
z przedłużonym uchwytem - funkcjonalna i estetyczna


„Potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych są bardzo często pomijane przez wielu producentów. My, w firmie Oras, staramy się dostosowywać nasze produkty do oczekiwań i potrzeb wszystkich klientów. Dlatego projektując baterie, zarówno umywalkowe, jak i wannowo-prysznicowe pamiętamy o potrzebach osób niepełnosprawnych i starszych” - podkreśla Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Kolejnym rozwiązaniem, które jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych są baterie bezdotykowe. Krany te uruchamiane są za pomocą fotokomórki i nie jest konieczne wychylanie się, żeby uruchomić baterię. Wystarczy że przyłożymy ręce w odpowiedniej odległości od sensora elektronicznego i woda sama zacznie płynąć. Oras w swojej ofercie ma szeroką gamę baterii bezdotykowych o zróżnicowanym wzornictwie, m.in. z linii: Oras Electra, Oras Vienda, Oras Cubista, Il Bagno Alessi Dot. Łączy je jednak łatwość uruchamiania oraz łatwość utrzymania ich w czystości, co jest ważne dla każdego z nas. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że w niektórych modelach możemy samodzielnie ustawić odległość w jakiej musimy umieścić ręce od sensora, aby uruchomić wodę. Umożliwia to dostosowanie funkcji baterii do indywidualnych potrzeb, także osób niepełnosprawnych. Baterie bezdotykowe to również doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, lub dzieci - nawet gdy zapomną zakręcić wodę ona sama przestanie płynąć, gdy tylko oddalą się od sensora umieszczonego w kranie.
 

Oras - zestaw natryskowy Oras Sensiva

fot.: Oras Sensiva - z drążkiem natrysku o dł. 650 mm i systemem ściągania rączki prysznica.
Cena w sprzedaży: 353 zł


Firma Oras zadbała także o wygodę osób niepełnosprawnych pod prysznicem. Producent zaprojektował specjalny zestaw natryskowy, Oras Sensiva, z drążkiem natrysku o dł. 650 mm i systemem ułatwiającym ściąganie rączki prysznica. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zarówno domownicy poruszający się na wózku, jak i pozostali mogą w wygodny sposób skorzystać z kąpieli pod prysznicem. Rozwiązaniem poprawiającym komfort codziennych kąpieli dla osób niepełnosprawnych jest także termostatyczna bateria natryskowa Oras Nova z przedłużonym uchwytem. Uruchamianie tej baterii jest znacznie łatwiejsze. Jej obudowa nie nagrzewa się, zatem nie grozi nam oparzenie.

 


Wybrane modele baterii dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych firmy Oras:

 

  • Oras Safira - bateria umywalkowa z przedłużonym uchwytem, to wyjątkowa łatwość w obsłudze

Cena w sprzedaży: 681 zł
 

Oras - bateria umywalkowa Oras SafiraOras - bateria bezdotykowa Oras Electra

       fot.: Oras Safira                                        fot.: Oras Electra

  • Oras Electra - bezdotykowa bateria uruchamiana na fotokomórkę. W wybranych modelach można dowolnie ustawić czułość sensora, który uruchamia kran.

Cena w sprzedaży: 1.273 zł


 

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul.Leśna 2
Olesno 46-300
tel. (34) 350 92 00
fax. (34) 359 92 45
www.oras.com/pl
Info.Poland@oras.combaterie: umywalkowe wannowe bidetowe zlewozmywakowe natryskowe termostatyczne bezdotykowe elektroniczne z przedłużonym uchwytem prysznice panele natryskowe zawory