Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Jaki zlew wybrać - stalowy, granitowy czy kompozytowy

artykuł promocyjny

Aranżacja kuchni musi być dobrze przemyślana ze względu na fakt, że w kuchni spędzamy dużo czasu. Poza meblami kuchennymi, sprzętami AGD ważny jest także wybór odpowiedniego zlewu. Oferta rynkowa zlewozmywaków jest szeroka. Do wybory mamy zlewy z różnych materiałów: stalowe, granitowe lub kompozytowe. Różnią się one walorami użytkowymi oraz ceną. Jak więc połączyć zalety użytkowe i cenowe wyposażenia? Podpowiadamy na przykładzie najpopularniejszych typów zlewów sprzedawanych w Polsce.

Jaki zlew wybrać - stalowy, granitowy czy kompozytowy
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Zlewy stalowe

Zlewy ze stali nierdzewnej nadal są najchętniej kupowanymi zlewozmywakami w Polsce. Ten trend nie dziwi, po pierwsze dlatego, że mają atrakcyjne ceny, po drugie - łatwość w dopasowaniu niemal do każdego wnętrza. - Zlewy stalowe mogą mieć różne rodzaje wykończenia, co bezpośrednio wpływa na to, czy łatwo będzie je utrzymać w czystości i nie zniszczyć powierzchni - mówi Tomasz Kowalczyk, ekspert z firmy Kuchinox. Najtańsze i chętnie kupowane są zlewozmywaki z wykończeniem gładkim. Mimo świetnego wyglądu trzeba się jednak liczyć w ich przypadku z bardzo dokuczliwymi śladami użytkowania - zaciekami i z zadrapaniami, jeśli czyścimy je niewłaściwym czyścikiem, na przykład drucianą gąbką.

Zlewozmywak FARO - Kuchinox


Zlewozmywaki z wykończeniem szczotkowanym, lnem albo mikrolnem

Alternatywą, która nie wymaga aż tak restrykcyjnej pielęgnacji są zlewozmywaki z wykończeniem szczotkowanym, lnem albo mikrolnem. Pierwsza estetycznie sprawia wrażenie podrapanej, choć jest w dotyku idealnie gładka. Druga ma dekor przypominający splot lniany, co powoduje, że jest chropowata i przez łatwiejsza do utrzymania w czystości. - Natomiast mikrolen to faktura, która łączy w sobie najlepsze właściwości powierzchni gładkiej i lnu. Jest na tyle mikroskopijna, by nie tracić na elegancji i na tyle chropowata, by zapobiegać pozostawaniu na niej zacieków i widocznych zadrapań - tłumaczy ekspert Kuchinoksu. Jedynym minusem tego rozwiązania jest nieco wyższa cena zlewozmywaka. Zwraca się ona jednak w postaci oszczędności na środkach do czyszczenia i czasie poświęconym na pielęgnację.


Zlewy granitowe

Bardzo widoczną tendencją rynkową jest moda na zlewy granitowe. Są coraz częściej kupowane, głównie dlatego, że nie wymagają szczególnej pielęgnacji i wyglądają bardzo efektownie. W zasadzie jedynym minusem zlewu granitowego jest jego cena. Na półkach marketów budowlanych nie znajdziemy bowiem takiego, który kosztuje mniej niż czterysta złotych, a jeśli zależy nam na zlewozmywaku dużym, z dwoma komorami lub ociekaczem - cena ta sięgać może nawet kilkuset złotych. W przypadku renomowanych marek często paru tysięcy.


Zlewozmywaki kompozytowe

Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są wykonane oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest łączony, by zachować szczelność i zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje wady i zalety. Zaletą zlewów granitowych jest ich efektowniejszy wygląd i wyższa odporność na zarysowania, natomiast kompozytowych - duża elastyczność, która powoduje, że są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zlewy granitowe są też droższe.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze zlewu - warto pomyśleć o nim nie tylko, jak o elemencie aranżacji, ale również jako elemencie użytkowym, o który należy dbać. Jeśli wiemy, że nie będziemy go otaczać specjalną „opieką” - lepiej wydać więcej na zlew granitowy. Warto też zadać sobie pytanie na ile zlew ma starczyć. Czy kuchnia, którą urządzamy to projekt, który ma przetrwać 5 lat czy być już niezmieniany? Jeśli ma przetrwać dłużej - warto zainwestować w droższy zlew granitowy czy kompozytowy, bo mają one z reguły dłuższe okresy gwarancji.


 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Sp. z o.o.
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomość



produkty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » zlewozmywaki granitowe »  akcesoria kuchenne
produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » szyldy krótkie » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie
 

Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox

kuchinox Facebook   Youtube kuchinox






Facebook
Instagram