Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2015 - III edycja

stopka patrona Baterie kuchenne Deante

Inteligentne baterie do łazienek i kuchni

data aktualizacji: 05-03-2013, 13:48

Inteligentna armatura do kuchni i łazienek staje się coraz bardziej popularna. Nowoczesne baterie wyposażone są w następujące funkcje: automatyczne włączanie i wyłączanie, sygnalizacja kolorowym światłem poziom zużycia wody oraz  napełnianie wanny do kąpieli.

Inteligentne baterie do łazienek i kuchni

Firma Oras, lider nowoczesnej i ekologicznej armatury, rozpoczęła kampanię promującą najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania do łazienek i kuchni. Kampania edukacyjna „Inteligentne baterie dla Twojego domu” ma za zadanie przybliżyć jak łatwo można dziś oszczędzać wodę na co dzień. Firma Oras pokazuje zalety inteligentnych rozwiązań jakie od lat z powodzeniem wykorzystywane są w domach tak bardzo ekologicznych mieszkańców Skandynawii. Kampania startuje w tym samym czasie zarówno w całej Europie, jak i w naszym kraju. Oficjalnym startem kampanii edukacyjnej była konferencja, podczas której zaprezentowano inteligentną armaturę. „Polacy dojrzeli do korzystania z zaawansowanej armatury w swoich domach, jak to od lat dzieje się w innych krajach Europy. Nie boją się, jak jeszcze kilka lat temu, nowinek technologicznych” – zauważył w czasie wtorkowej konferencji Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

 

Oras - kampania ekologiczna

fot.: Marek Biały, dyrektor handlowy Oras w Polsce przedstawia
założenia kampanii „Inteligentne baterie dla Twojego domu”

 

 

Ekologia - priorytet Oras od lat

 

Zanieczyszczenie środowiska i stale rosnąca liczba ludności na ziemi przyczyniają się do systematycznego pogłębienia deficytu wody. Według wyliczeń ONZ, już za 3 lata problem z dostępem do czystej wody może mieć połowa mieszkańców globu. Dlatego, tak ważne jest jej szanowanie. Ekologiczne korzystanie z wody, to też, wymierna oszczędność energii, której nie zużywamy niepotrzebnie na podgrzanie.

Konieczność bycia eko od lat dostrzegają firmy z różnych branż. Mamy ekologiczne samochody, żywność, sprzęt AGD, a ostatnio nawet kosmetyki i ubrania. Jak w tym ekologicznym szumie oddzielić informację od propagandy? Wystarczy przyjrzeć się, czy firma faktycznie inwestuje w ekologię? Czy jej zaangażowanie kończy się jedynie na oklejeniu produktu znaczkiem „eko”.

Dla Oras poszanowanie środowiska to nie chwilowa moda. To jeden z głównych kierunków działania od lat. Firma zrealizowała już kilkanaście projektów badawczych dotyczących rozwiązań ekologicznych, czy analizy ilości zużywanej wody. Każdy model baterii Oras projektowany jest z myślą o ekologii i wygodzie użytkowania. Dlatego firma jest światowym liderem na rynku nowoczesnej, oszczędzającej wodę armatury.

 

Oras - kampania ekologiczna

 

 

Inteligentne domy

 

Jedną z wartości Oras jest także ciągła innowacja. Firma stale inwestuje, by sprawdzić jakie rozwiązania mogą podnieść jakość użytkowania i ekologiczny wymiar naszych kranów. W latach 70, kiedy w Polsce nikt nie potrafił sobie wyobrazić kranu innego, niż z dwoma kurkami, Oras, w rodzimej Finlandii wprowadzał już baterie jednouchwytowe. U nas, dopiero dziś są one powszechnie używane. Wielu z producentów armatury uważa nadal, że perlator zamontowany w kranie to zaawansowane rozwiązanie ekologiczne. Dla Oras to standard!

Ideą, jaka przyświeca firmie, jest rozwijanie nowych technologii nie tylko na papierze. Firma jest zawsze o jeden krok do przodu przed resztą rynku. Projektanci Oras, jak kreatorzy mody, pokazują nam rozwiązania, które za kilka lat będą stosowane powszechnie. Tak też było z wprowadzeniem baterii bezdotykowych. W Polsce to nadal nowinka. A krany sterowane fotokomórką mają już 22 lata! I powstały właśnie w fabrykach Oras.

 

 

Oras - Obłe kształty baterii Oras Electra

fot.: bateria Electra

 

Inteligentne baterie bezdotykowe są przyszłością rynku. Coraz chętniej sięgamy po nowinki technologiczne, by ułatwić sobie życie. A armatura elektroniczna to najbardziej ekologiczne krany na rynku. Zużywają o połowę mniej wody, niż powszechnie używane dziś baterie jednouchwytowe. Dlaczego? Działają tylko wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Fotokomórka uruchamia więc wodę, wtedy, gdy naprawdę jest nam potrzebna. Inteligentna armatura oszczędza za nas. Poziom zużycia wody wynosi w nich jedynie 5-6 litrów na minutę, a nie jak w bateriach jednouchwytowych 12 l / min.

W czasie konferencji swoją premierę miała też najbardziej rewolucyjna bateria na rynku - Oras Vienda. Bezdotykowa bateria jest najbardziej ekologiczna, zużywa jedynie 5 litrów wody na minutę. Na czym jeszcze polega jej rewolucyjność? To pierwsza na świecie bateria wykonana z kompozytu, a nie mosiądzu. Zaawansowany technologicznie materiał jakim jest kompozyt, stosowany był dotychczas w medycynie, przemyśle lotniczym, czy zbrojeniowym. Teraz wkracza także do polskich domów.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Oras Olesno Sp. z o.o.

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul.Leśna 2
Olesno 46-300
tel. (34) 350 92 00
fax. (34) 359 92 45
www.oras.com/pl
Info.Poland@oras.combaterie: umywalkowe wannowe bidetowe zlewozmywakowe natryskowe termostatyczne bezdotykowe elektroniczne z przedłużonym uchwytem prysznice panele natryskowe zawory