stopka patrona Electrolux

Co to jest No Frost

data aktualizacji: 15-07-2013, 12:13 – artykuł promocyjny

Technologia No Frost lub Frost Free oparta jest na nowoczesnym systemie wymiany powietrza zastosowanym w urządzeniach chłodniczych typu lodówka czy zamrażarka. Patent ten opiera się na właściwym osuszaniu powietrza oraz kontroli poziomu zawartości pary wodnej w chłodziarce, co przeciwdziała osadzaniu się powłoki szronowej na urządzeniu. Za brak szronu odpowiada wentylacja wnętrza lodówki, w trakcie której wilgotne powietrze usuwane jest specjalnie do tego przystosowanymi skraplaczami. Mechanizm utrzymania suchego powietrza w urządzeniach chłodniczych odpowiada za wydłużenie czasu zachowania świeżości przez produkty przechowywane we wnętrzu lodówki, a na ścianach nie gromadzi się lód

Co to jest No Frost

System No Frost to gwarancja uniknięcia tak uciążliwego w klasycznych chłodziarko - zamrażarkach szronu i lodu, a zatem brak konieczności rozmrażania urządzenia. W zamrażarkach wyposażonych w funkcje bez szronową produkty należy przechowywać w opakowaniach do mrożenia, aby zapobiec ich wysychaniu a mrożone produkty nie przywierają do siebie. Zaleta takiego systemu jest możliwość efektywniejszego przechowywania produktów, dzięki większej przestrzeni oraz cieszenie się lepszymi walorami smakowymi, zapachowymi i wizualnymi odmrażanej żywności. Poza tym niemal całkowicie zostaje wyeliminowana konieczność odmrażania urządzenia - dla zachowania czystości czynność tę należy wykonać raz w roku.

Fot.: Candy - system No Frost

Stała cyrkulacja powietrza w lodówce umożliwia równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni chłodniczej przy utrzymaniu stałej temperatury odpowiedzialnej za szybkie schładzanie, pozwala również na efektywne użytkowanie z zachowaniem zalet sprzętu energooszczędnego.

Marka Electrolux udoskonaliła system No Frost tworząc jeszcze bardziej wydajną technologię TwinTech® FrostFree, której celem jest zachowanie najwyższych walorów smakowych i korzystnego wyglądu jedzenia przez dłuższy czas niż w tradycyjnym systemie Full No Frost.

Fot.: Electrolux chłodziarko-zamrażarka TwinTech® Frost Free z elektronicznym sterowaniem i wentylatorem Free Store.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, Candy, Electrolux, TA
Zdjęcia: ElectroluxPodobne artykuły
Parawruch - Food Truck Electrolux

sprzęt AGD

Parawruch - Food Truck Electrolux

Dla wszystkich miłośników jedzenia na kółkach, Electrolux przygotował prawdziwą gratkę.... więcej...

Czerwony zestaw śniadaniowy

sprzęt AGD

Czerwony zestaw śniadaniowy

Śniadanie to podstawowy posiłek w ciągu dnia. Dzięki produktom marki Electrolux, każdy poranek może... więcej...

Wyczaruj jesienne przysmaki z nową płytą indukcyjną Franke

sprzęt AGD

Wyczaruj jesienne przysmaki z nową płytą...

Lato ustapiło już miejsca jesieni. Wszechobecna zieleń zastąpiona została przez kolory złota, intensywne... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj