stopka patrona Electrolux

Co to jest No Frost

data aktualizacji: 06-03-2017, 10:13 – artykuł promocyjny

Technologia No Frost lub Frost Free oparta jest na nowoczesnym systemie wymiany powietrza zastosowanym w urządzeniach chłodniczych typu lodówka czy zamrażarka. Patent ten opiera się na właściwym osuszaniu powietrza oraz kontroli poziomu zawartości pary wodnej w chłodziarce, co przeciwdziała osadzaniu się powłoki szronowej na urządzeniu. Za brak szronu odpowiada wentylacja wnętrza lodówki, w trakcie której wilgotne powietrze usuwane jest specjalnie do tego przystosowanymi skraplaczami. Mechanizm utrzymania suchego powietrza w urządzeniach chłodniczych odpowiada za wydłużenie czasu zachowania świeżości przez produkty przechowywane we wnętrzu lodówki, a na ścianach nie gromadzi się lód

Co to jest No Frost

System No Frost to gwarancja uniknięcia tak uciążliwego w klasycznych chłodziarko - zamrażarkach szronu i lodu, a zatem brak konieczności rozmrażania urządzenia. W zamrażarkach wyposażonych w funkcje bez szronową produkty należy przechowywać w opakowaniach do mrożenia, aby zapobiec ich wysychaniu a mrożone produkty nie przywierają do siebie. Zaleta takiego systemu jest możliwość efektywniejszego przechowywania produktów, dzięki większej przestrzeni oraz cieszenie się lepszymi walorami smakowymi, zapachowymi i wizualnymi odmrażanej żywności. Poza tym niemal całkowicie zostaje wyeliminowana konieczność odmrażania urządzenia - dla zachowania czystości czynność tę należy wykonać raz w roku.

Stała cyrkulacja powietrza w lodówce umożliwia równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni chłodniczej przy utrzymaniu stałej temperatury odpowiedzialnej za szybkie schładzanie, pozwala również na efektywne użytkowanie z zachowaniem zalet sprzętu energooszczędnego.


Marka Electrolux udoskonaliła system No Frost tworząc jeszcze bardziej wydajną technologię TwinTech® FrostFree, której celem jest zachowanie najwyższych walorów smakowych i korzystnego wyglądu jedzenia przez dłuższy czas niż w tradycyjnym systemie Full No Frost.

Fot.: Electrolux chłodziarko-zamrażarka TwinTech® Frost Free z elektronicznym sterowaniem i wentylatorem Free Store.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, Electrolux, TA
Zdjęcia: ElectroluxPodobne artykuły
Grille elektryczne

sprzęt AGD

Grille elektryczne

Dzięki grillom elektrycznym oraz raclette, znajdującym się w ofercie SEVERIN, przyjemność wspólnego... więcej...

Innowacyjne ekspresy do kawy

sprzęt AGD

Innowacyjne ekspresy do kawy

Innowacje prowadzą do powstawania produktów naprawdę potrzebnych, których istnienie wynika... więcej...

Chłodziarko-zamrażarka dla dużej rodziny

sprzęt AGD

Chłodziarko-zamrażarka dla dużej rodziny

Urządzanie mieszkania czy domu, w którym ma zamieszkać liczna rodzina, to nie lada wyzwanie. Szczególnych... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj