Nowa polityka prywatności i plików Cookies             nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   fachowcybudowlani.pl

Kuchnia w stylu prowansalskim

data aktualizacji: 26-06-2012, 09:13

Kuchnia w stylu prowansalskim sprawia wrażenie pachnącej ziołami. Urządzona jest najczęściej w bieli jasnym fiolecie i kolorze ecru, posiada także motywy florystyczne. Prowansja to przede wszystkim fioletowe pachnące lawendą i słodkim winem pola. Urządzona w tym stylu kuchnia jest bardzo romantyczna, klimatyczna z pięknymi szafkami z pionowym belkami umieszczonymi na suficie.

Kuchnia w stylu prowansalskim

 

 

Kuchnia w stylu prowansalskim
fot. Kuchnia w stylu prowansalskim (archiexpo.com)Esencją kuchni w prowansalskim stylu są meble, a wśród nich duży stół lub kuchenna wyspa. Kredens na naczynia niekoniecznie od kompletu i dobry duży zlew z wygodną baterią i wyciąganą wylewką. Fronty mebli kuchennych koniecznie muszą być drewniane, pomalowane farbami w jasnych kolorach. Kuchnia powinna być duża i posiadać tym samym dużo miejsca do zagospodarowania. W tym stylu niezbędna jest również duża ilość naturalnego światła.

 

Kuchnię prowansalską dobrze jest ozdobić różnymi elementami dekoracyjnymi. Doskonale będą tu pasowały lniane zasłonki lub rzymskie rolety oraz koronkowe dyskretki w oknach. Na półkach natomiast powinny znaleźć się rożnego rodzaju ozdoby: haftowane, drewniane, szklane słoje np. na makarony, misy ceramiczne itd. W prowansalskiej kuchni nie może również zabraknąć  ziół prowansalskich ususzonych i powieszonych gdzieś w kąciku z ozdobną kokardką.

 

Kuchnia w stylu prowansalskim
fot. Kuchnia w stylu prowansalskim (amazingdecoration.com)Opracowanie: Redakcja
Żródło: RedakcjaPartnerzy

logo Cekol        logo Teka
 

    logo Deante   logo Luxum    logo Peka


Stolkar logo
    logo Śnieżka     Oras logo 

   Grupa Armatura    logo Elkamino Dom

         logo Coram

Logo EffepiAriete

Guardini     logo Helios

Musisz podać poprawny adres e-mail.

Nie wpisałeś pytania.

Nasze Serwisy: