Kuchnia w stylu prowansalskim

data aktualizacji: 26-06-2012, 09:13

Kuchnia w stylu prowansalskim sprawia wrażenie pachnącej ziołami. Urządzona jest najczęściej w bieli jasnym fiolecie i kolorze ecru, posiada także motywy florystyczne. Prowansja to przede wszystkim fioletowe pachnące lawendą i słodkim winem pola. Urządzona w tym stylu kuchnia jest bardzo romantyczna, klimatyczna z pięknymi szafkami z pionowym belkami umieszczonymi na suficie.

Kuchnia w stylu prowansalskim

 

 

Kuchnia w stylu prowansalskim
fot. Kuchnia w stylu prowansalskim (archiexpo.com)Esencją kuchni w prowansalskim stylu są meble, a wśród nich duży stół lub kuchenna wyspa. Kredens na naczynia niekoniecznie od kompletu i dobry duży zlew z wygodną baterią i wyciąganą wylewką. Fronty mebli kuchennych koniecznie muszą być drewniane, pomalowane farbami w jasnych kolorach. Kuchnia powinna być duża i posiadać tym samym dużo miejsca do zagospodarowania. W tym stylu niezbędna jest również duża ilość naturalnego światła.

 

Kuchnię prowansalską dobrze jest ozdobić różnymi elementami dekoracyjnymi. Doskonale będą tu pasowały lniane zasłonki lub rzymskie rolety oraz koronkowe dyskretki w oknach. Na półkach natomiast powinny znaleźć się rożnego rodzaju ozdoby: haftowane, drewniane, szklane słoje np. na makarony, misy ceramiczne itd. W prowansalskiej kuchni nie może również zabraknąć  ziół prowansalskich ususzonych i powieszonych gdzieś w kąciku z ozdobną kokardką.

 

Kuchnia w stylu prowansalskim
fot. Kuchnia w stylu prowansalskim (amazingdecoration.com)Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
helios