Nowa polityka prywatności i plików Cookies             nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   fachowcybudowlani.pl
jesteś tu: strona główna / porady

Jaki blender kupić

data aktualizacji: 10-03-2015, 12:24

Jaki blender kupić

Obecnie dużym powodzeniem na rynku AGD cieszą się blendery. Jeśli jeszcze nie posiadamy go w naszym gospodarstwie domowym przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj blendera będzie dla nas najlepszy. Posiadanie go w domu sprawi, że naszą kuchnię wzbogacą koktajle, zupy o kremowej konsystencji oraz wszystko to, co uda nam się wyczarować z jego pomocą.

 

Istnieją dwa rodzaje rozdrabniaczy:

 

  • ręczny jak sama nazwa wskazuje trzymamy go w ręku. Powinien posiadać osłonkę, która chroni przed rozbryzgami. Przy wyborze ręcznego blendera zwracamy uwagę na to jak zachowuje się w on dłoni podczas pracy, ważne by trzymało się go wygodnie - by był idealnie dopasowany do naszej dłoni.
  • blender stojący tzw. kielichowy, nie trzymamy go w dłoni lecz podczas pracy stoi na blacie. Często do pojemnika przymocowane są przyssawki, co pozwala stabiln ustawienie na blacie. Modele kielichowe posiadają więcej funkcji, ale zajmują też więcej miejsca.

 

Philips blender ręcznyPhilips blender ręczny

                         fot. Philips Polska                 fot.: ElectroluxBUDOWA ROZDRABNIACZA

 

Rozdrabniacz ręczny

Każdy rozdrabniacz zbudowany jest z ostrza i silnika oraz obudowy. Współczesne rozdrabniacze mają ergonomiczny kształt, który ułatwia ich użytkowanie oraz miękkie i wygodne uchwyty. Dodatkowym plusem kompaktowej budowy blenderów jest ciężar własny urządzenia, który jest niewielki, co korzystnie wpływa na łatwość obsługi. Zaletą uniwersalnych rozdrabniaczy są ostrza ze stali nierdzewnej, które można zdemontować do mycia, czy z czasem wymienić na nowe. Często też blendery posiadają kilka wymiennych końcówek o różnym przeznaczeniu. Na rynku dostępne są ostrza wyposażone w dwa, trzy, a nawet cztery noże ustawione pod różnym kątem. Niewielkie silniki o zróżnicowanej mocy mogą pracować zazwyczaj w kilku trybach o różnej prędkości. Coraz częściej standardem są również wyświetlacze LED. Silniki niskoobrotowe zapewniają dużą moc urządzenia przy zachowaniu cichego trybu pracy.

 

Ariete blender ręcznyAriete blender ręcznyAriete blender ręczny

fot. Ariete

 

Obudowa miksera ręcznego zazwyczaj jest plastikowa, a na rynku dostępną mamy szeroką gamę kolorów. Miksery ręczne są tak zaprojektowane by w czasie użytkowania nie doszło do rozpryskiwania się rozdrabnianych artykułów. 

 
Zestaw ręczny mikser, blender i akcesoria
fot. Morphy Richards - blenderRozdrabniacz stojący (kielichowy)

Modele stojące dodatkowo posiadają w standardzie pojemnik lub miskę, które mogą być wyposażone w miarkę i pokrywkę dla większego komfortu pracy. Ponieważ blendery są urządzeniami małymi i podręcznymi dlatego posiadają uszka do zawieszania i spinania, a kabel zazwyczaj można łatwo zwinąć i schować w specjalnie wyprofilowanych zagłębieniach. Niektórzy producenci zadbali również o wzbogacenie oferty o modele bezprzewodowe oraz o możliwość mycia elementów ruchomych w zmywarce.

Food Fusion Blender Czerwony

fot. Morphy Richards - blenderPARAMETRY

 

Moc

Blender ręczny posiada słabszą moc - od 170 do 900 W, zaś w blenderze kielichowym montowane są silniki o mocy nawet 1500 W.

 

Obroty

Istotne jest również to ile obrotów na minutę wykonują noże. W ręcznym blenederze jest to szybkość około 20 000 obrotów/minutę, w kielichowym do 19 000 obrotów/minutę. By przyrządzone potrawy miały odpowiednią konsystencję wybieramy blender ze zróżnicowanym poziomem prędkości rozdrabniania. Ten który posiada większą liczbę prędkości jest na pewno bardziej funkcjonalny. Dużym udogodnieniem jest funkcja turbo, która znacznie przyśpiesza moment obrotowy.

 

Sposób sterowania

Blendery ręczne żeby działały muszą być trzymane w ręku. Dlatego stosuje się w nich przełączniki zwierne. Blendery stojące mają więcej funkcji, i programy zmieniające ilość obrotów podczas pracy. Potrafią nawet się automatycznie zatrzymać.

 

 

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

 

Producenci prześcigają się w wymyślaniu najnowocześniejszych modeli blenderów, by zachęcić klienta do zakupu. Podstawowy zestaw często wzbogacają o dodatkowe produkty np. pojemniki lub różnorodne końcówki pozwalające na wykorzystanie blendera do innej czynności niż rozdrabnianie lecz np. do ubijania piany czy siekania cebuli.

Bosch akcesoria dodatkowe

fot. Bosch - akcesoria dodatkowe

Electrolux - Blender ręczny Electrolux Ultramix/PRO

fot.: Electrolux

 

Współczesne blendery są wszechstronne, dzięki czemu śmiało mogą konkurować z wielozadaniowymi robotami kuchennymi. Wyposażenie w innowacyjne tarcze pozwala na krojenie, tarcie na wiórki, rozdrabnianie, szatkowanie, miksowanie warzyw i owoców i to wszystko przy wykorzystaniu tylko jednego urządzenia.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, MM
Zdjęcia: Philips Polska, Electrolux, Ariete, Bosch, Morphy Richards


helios
Partnerzy

Logo Ferdom   logo Elkamino Dom

    Oras logo   
Electrolux    

       logo Peka    logo Deante    Grupa Armatura

 Opoczno      Cersanit
 

     logo Franke      Mira logo

  Tadmar   logo Teka   logo Śnieżka

  Nescafe Dolce Gusto

  logo Helios    logo Kuchinox      logo APM MORKOM

  egrzejniki    Vetto

Logo Pentair logo Coram

Nasze Serwisy: