tesa

Jaką baterię do kuchni wybrać

data aktualizacji: 15-03-2016, 07:49 – artykuł promocyjny

Jaką baterię do kuchni wybrać

Wybór baterii kuchennych powinien być przemyślany. Na rynku znajduje się bardzo duży rodzaj baterii jednak to jaką wybrać dla wielu osób stanowi duży kłopot. Baterie zmieniły swoje oblicze na przestrzeni lat dlatego by wybrać jak najlepsza należy zapoznać się z ich rodzajami:
 

BLANCO BRAVON-S Deante - seria Chili - bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą wylewką

 fot.: Comitor - bateria BLANCO                                   fot.: Deante      

 


Baterie naścienne i stojące


Baterie stojące montujemy w blacie bądź w otworze zlewozmywaka. Jest to najpopularniejsza obecnie wersja baterii. Pod zlewozmywakiem do baterii podpięta jest ciepła i zimna woda za pomocą złączy elastycznych. Taki montaż jest prosty. Otwory i rozmiar baterii jest zunifikowany przez co wymiana na inny model nie przysparza problemów.
 

Bateria GAMMABateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem Salit

fot.: Grupa Armatura


Baterie naścienne przykręcone się do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Popularność tego rozwiązania maleje a produkcja skierowana jest raczej do odbiorców którzy wymieniają baterie bez remontowania instalacji.

 

Bateria kuchenna sztorcowa wysoka Guglielmi Paragon - CoramBateria ścienna  FerroBateria jednouchwytowa zlewozmywakowa stojąca Alterna Iris

       fot. Coram                                                   fot. Ferro                                    fot.: Alterna  

 

 

Baterie jedno i dwuuchwytowe

 

Baterie jednouchwytowe to takie, w których za pomocą jednego uchwytu wybieramy temperaturę wody oraz rodzaj jej strumienia. Woda ustawiana jest za pomocą ceramicznej lub plastikowej głowicy wewnątrz baterii.  Dwuuchwytowe (z dwoma kurkami) to takie w których znajdują się dwa pokrętła służące do mieszania wody. Każdym z nich regulujemy intensywność strumienia wody. Baterię jednouchwytową można obsługiwać jedną ręką przez co jest praktyczniejsza od dwuuchwytowej.

Ferro - Bateria zlewozmywakowa stojąca LivornoJednouchwytowa bateria kuchenna Oras Cubista  z elektronicznym zaworem do zmywarki.

fot.: Ferro                                                             fot. Oras   

Bateria dwuuchwytowa zlewozmywakowa stojąca 1-otworowa Alterna IrisBateria jednouchwytowa zlewozmywakowa ścienna Alterna Iris

fot.: Alterna  

 


Ważna wylewka


Baterie kuchenne muszą być praktyczne. Służą do mycia naczyć, produktów żywnościowych, potrafią napełnić duży garnek. Muszą mieć więc większy zasięg i funkcjonalność niż baterie łazienkowe. O funkcjonalnosci baterii decyduje w dużej mierze jej wylewka. Wlewki dzielimy na ruchome, nieruchome, jednouchwytowe lub kilku, wysokie, sprężynowe.
 

Franke Manhattan

 fot.: Franke Polska 

 


Baterie bezdotykowe


Działają gdy wykryją w pobliżu obiekt. Nie wymagają obługi dłonią. Automatycznie dozują wodę o odpowiedniej temperaturze i sile strumienia. Są bardzo oszczędne, dlatego że woda nigdy nie leje się bez potrzeby. Mało popularne w kuchni z racji niskiej funkcjonalności. Doskonale sprawdzają się w łazience.

 

Bateria bezdotykowa Oras

fot. Oras

 

 

Baterie termostatyczne

 

Bateria termostatyczna ma dwa pokrętła. Jednym ustawiamy temperaturę wody a drugim siłę strumienia. W rezultacie do jej obsługi również wystarczy jedna ręka. Baterie termostatyczne pozwalają oszczędzać wodę, szybko ustawiamy właściwą temperaturę. Automatyczny układ bardzo pilnuje tej temperatury, jest niewrażliwy na wahania ciśnienia wody ciepłej i zimnej np. przy jednoczesnym korzystaniu z innej baterii w łazience.

 

Bateria termostatyczna Lazio        Ferro Bateria termostatyczna stojąca

fot. Ferro

 

Bateria z podgrzewaczem

 

Ciekawym rozwiązaniem jest również bateria z podgrzewaczem pozwalająca osiągnąć temperaturę wrzątku bez dodatkowych urządzeń typu czajnik czy garnek. Sprawdzi się ona w każdej kuchni, gdyż pozwala zredukować koszty zużycia energii i wody. Podgrzewacz wody i bateria są idealnie do siebie dopasowane, a montaż łatwy. Dodatkowo izolacja chroni użytkowników przed oparzeniami. Bateria typu 2 w 1 posiada podgrzewacz wody do zabudowania pod zlewozmywakiem oraz mieszacze wody ciepłej i zimnej po jednej stronie a zawór z wodą gorącą zlokalizowany z drugiej strony.

 

Baterie dwufunkcyjne filtrujące wodę

 

Układ bateria i filtr pozwoli cieszyć się czystą i smaczną wodą prosto z kranu. Innowacyjny system filtrujący, jak na przykład Clear Water od Franke składa się ze zintegrowanego wkładu węglowego z ceramicznym filtrem, dzięki czemu możliwe jest usunięcie z wody wszelkich zanieczyszczeń i związków, które woda przyswaja w trakcie wędrówki przez rury wodociągowe. Układ jest kompaktowy i z powodzeniem zmieści się w szafce pod zlewozmywakiem.

Franke Clear WaterBlanco Fontas

fot.: Franke Eos Clear - dwufunkcyjna bateria do podłączenia systemu filtrującego fot.: Comitor - bateria Blanco Fontas z funkcją filtrowania wody 


Firma BLANCO posiada w swojej ofercie baterie z funkcją filtrowania wody. Dzięki nim możemy bez obaw pić wodę prosto z kranu, mają bowiem funkcję filtrowania, która w dodatku w żaden sposób nie wpływa ani na smak, ani też na zapach wody. A dzięki wylewce z podwójną funkcją nie ma konieczności wycinania oddzielnego otworu w zlewozmywaku lub w blacie, ponieważ baterie te podłączamy bezpośrednio do filtra.

 

Oryginalne dodatki

 

Nowoczesne baterie posiadają filtry do wody, wbudowane dozowniki na płyn do dezynfekcji oraz regulacje temperatury, a nawet oryginalne oświetlenie informujące o temperaturze wody.
 

bateria kuchenna Oras Optima z wyświetlaczem pokazującym temperaturę wodyBateria Forlana

fot.: Oras Optima - bateria kuchenna              fot.: Dystrybutor marki Laveo - Kuchinox -
   z elektronicznym wyświetlaczem                       - bateria ze zintegrowanym dozownikiem na płyn

 


Powłoka nowoczesnych baterii kuchennych


Do wyboru mamy następujące powłoki:

  • Granitowa - odporna na zarysowania.
  • Chromowa - jest wysoko połyskowa daje piękny efekt.
  • Ceramiczna - jest najtrwalsza oraz najdroższa.
     

Bateria zlewozmywakowa stojąca zielona z serii Milin

fot.: Deante - baterie z serii Milin charakteryzują oryginalne kolory - zielony, czerwony, pomarańczowy, żółty


Pamiętajmy, że niezależnie od ceny powłoka baterii ulegnie zniszczeniu gdy użyjemy środków do czyszczenia zakazanych przez producenta.


Szukasz baterii do kuchni? Zobacz koniecznie:
 

Coram

Baterie kuchenne Coram

Deante

Baterie kuchenne ścienne i stojące

Grupa Armatura

Armatura do nowoczesnej kuchni

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, MM
Zdjęcia: Comitor, Franke Polska, Coram, Deante, Dystrybutor marki Laveo - Kuchinox, Grupa Armatura, Ferro, OrasPodobne artykuły
Spiżarnia

porady

Spiżarnia

W każdym domu kuchnia jest miejscem, gdzie gromadzi się smakołyki i przechowuje wiele potrzebnych do codziennej... więcej...

Jak wybrać oświetlenie do kuchni

porady

Jak wybrać oświetlenie do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które wymaga zróżnicowanego oświetlenia. Należy zapewnić... więcej...

Jak odetkać zlew?

porady

Jak odetkać zlew?

Zatkany zlew to dość częste zjawisko w naszej kuchni. Najczęściej zator wymaga ręcznego oczyszczenia... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj