Nowa polityka prywatności i plików Cookies             nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   fachowcybudowlani.pl
Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2016 - IV edycja

patron działu Meble kuchenne Peka

Szklana deska na zlew - blat w pełni wykorzystany

data aktualizacji: 11-02-2013, 07:57

Szklana deska na zlew - blat w pełni wykorzystany

W myśl zasady, że kuchnia powinna być piękna, funkcjonalna i zadziwiać inteligentnymi rozwiązaniami, stworzono Funchal. W modelu tym projektanci wzbogacili wyspę kuchenną w specjalnie wykrojoną nakładkę przykrywającą zlew, tym samym pozyskali dodatkowe miejsce na blacie.

Współczesna kuchnia wymaga nowoczesnych rozwiązań. Szczegóły i detale decydują o jej funkcjonalności i ergonomiczności. Projektowanie i urządzanie kuchni wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Funkcjonalne zaplanowanie pomieszczenia kuchennego jest bardzo ważne dla ergonomii pracy i wygody przyszłego użytkownika, który statystycznie spędza w kuchni średnio 2 godziny dziennie. Z tego właśnie powodu sposób zagospodarowania przestrzeni oraz zakup i rozmieszczenie niezbędnych elementów wyposażenia kuchni nie mogą być dziełem przypadku, ale wynikiem przemyślanych decyzji. Triumfy popularności wśród projektantów wnętrz nieustannie święci „wyspa kuchenna”. To ona sprawia, że pomieszczenie kuchenne staje się „sercem domu” czyli miejscem, w którym chętnie wspólnie spędzamy czas. Spotkania kulinarne wymagają przestrzeni oraz poręcznego dostępu do wszystkich sprzętów, dlatego sposób zagospodarowania przestrzeni kuchennej powinien w najbardziej możliwy sposób ułatwiać poruszanie się po pomieszczeniu i zapewniać swobodę dostępu do wszystkich niezbędnych urządzeń. Aby maksymalnie rozkoszować się gotowaniem, trzeba przede wszystkim zadbać o wygodę i komfort - a to zadanie inteligentnych rozwiązań zastosowanych przez projektantów podczas tworzenia wyspy.

W myśl zasady, że kuchnia powinna być piękna, funkcjonalna i zadziwiać inteligentnymi rozwiązaniami, stworzono kuchnię Funchal (Mebel Rust). W modelu tym projektanci firmy wzbogacili wyspę kuchenną w specjalnie wykrojoną nakładkę - szklaną deskę na zlew, a tym samym pozyskali dodatkowe miejsce na blacie. Szklana deska doskonale spełnia swoje zadanie - jest miejscem do krojenia produktów, a jednocześnie dodatkową powierzchnią użytkową wyspy. Podczas rodzinnych czy towarzyskich spotkań w kuchni dodatkowe miejsce do pracy to wartość nieoceniona - wyjątkowe rozwiązania firmy Mebel Rust mają służyć przede wszystkim wygodzie wszystkich użytkowników oraz zapewniać im komfort.

Deska na zlew wykonana została ze szkła hartowanego. Szkło znane jest ze swoich antyseptycznych właściwości, dzięki którym rozwiązanie to jest bardzo higieniczne. Zaletą materiału, z jakiego została wykonana nakładka na zlew jest to, że nie wsiąka w nią woda, nie pochłania zapachów i można ją myć w zmywarce. Ten niewielki, lecz niebywale przydatny wynalazek, poza oczywistym funkcjonalnym przeznaczeniem, pozwala także na łatwiejsze utrzymanie porządku w kuchni - podczas przyjmowania gości na popołudniowej kawie czy tez podejmowania rodziny na niedzielnym obiedzie. Aranżacja kuchni powinna zachwycać nie tylko dobrym smakiem, ale także panującym w niej ładem.

Kuchnia Funchal (Mebel Rust) to nowa jakość estetyczna i użytkowa. Dodatkowym jej atutem jest nietypowy kształt wyspy, która zaskakuje liczbą pojemnych schowków na wszelkiego rodzaju akcesoria i produkty. Przykrywający wyspę blat roboczy (z płytą grzejną i zlewozmywakiem) jest natomiast dyskretnie zasłonięty niewysoką nadstawką, dzięki której proces wyczarowywania smacznego obiadu może pozostać tajemnicą dla siedzących w salonie gości. Zabudowa z matowej i lakierowanej na wysoki połysk płyty wygląda raczej jak część reprezentacyjnego salonu niż miejsce do przygotowywania posiłków. Propozycja Mebel Rust przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy cenią ciekawe i funkcjonalne rozwiązania w nowoczesnej kuchni.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Mebel Rust


Podobne artykuły
Szkło w wykończeniach kuchennych

meble kuchenne

Szkło w wykończeniach kuchennych

Szkło jako materiał wykończeniowy gości w kuchni od dawna. Nowe sposoby produkcji i obróbki tego... więcej...

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

meble kuchenne

Uchywyty meblowe w minimalistycznym stylu

Nowoczesne meble kuchenne cechuje proste, minimalistyczne wzornictwo, do których idealnie pasują uchwyty... więcej...

Model Detroit mebli Mebel Rust z ukrytą kawiarką

meble kuchenne

Model Detroit mebli Mebel Rust z ukrytą kawiarką

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, jakie poznała ludzkość poznała i pokochała. Wiel... więcej...


Partnerzy


logo Teka     logo Peka

Colorimo Rejs

logo Aurora Technika Świetlna    

Nasze Serwisy:


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj