konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Oryginalne kształty płytek - koniczyny i łuski od Dunin

data aktualizacji: 12-09-2018, 06:08 – artykuł promocyjny

Małe formaty oraz ciekawe kształty to rozwiązania, które coraz śmielej podbijają rynek płytek ceramicznych. Są doskonałym sposobem na podkreślenie wybranej ściany lub jej fragmentu, ale mogą też stanowić podstawową bazę dla podłogi. Najczęściej występują w postaci plastrów mozaiki i mają kształty typowe dla klimatu Maroka, gdzie uwidoczniona jest również piękna i intensywna kolorystyka. Poznaj kolekcje płytek Dunin inspirowane rybią łuską i koniczyną marokańską.

Oryginalne kształty płytek - koniczyny i łuski od Dunin

W orientalnym stylu - hit aranżacyjny

 

To co najbardziej charakterystyczne dla płytek typu rybia łuska lub wzoru koniczyny to ich unikalny wygląd i zróżnicowanie kolorystyczne. Barwy mają intensywny odcień, typowy dla gorących i słonecznych obszarów naszego globu. Jest to idealne uzupełnienie stonowanej aranżacji. Dodają fantazji każdemu projektowi, a kuchnia z pewnością zasługuje na taką oprawę. Tak charakterystyczne kształty najlepiej wyglądają w miejscach reprezentacyjnych, a z pewnością do takich należą ściany nad blatem kuchennym. W sąsiedztwie gładkich i prostych frontów zyskują jeszcze bardziej. Zaś zestawienie ich z dużą białą powierzchnią pozwala podkreślić ich unikatowy wzór, często w połączeniu z kolorem. Tego typu płytki pasują do wnętrz w każdym stylu. Coraz częściej obserwujemy również tendencję do łączenia i mieszania skrajnie różnych form. Przy minimalistycznej zabudowie pojawiają się elementy kojarzone ze stylem klasycznym. To odważny, ale bardzo pożądany trend w nowoczesnych wnętrzach. Trend na płytki w kształcie rybiej łuski
W tą idee idealnie wpasowały się właśnie małe płytki o charakterystycznym kształcie. Moda przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, ale swoimi korzeniami sięga obszarów basenu Morza Śródziemnego. Z całą pewnością to mocna pozycja na rynku płytek, na którą warto już teraz zwrócić uwagę.

 

 

Płytki o oryginalnym kształcie

 

Płytki ceramiczne wciąż nas zaskakują. Rynek ciągle się rozwija, a jednym z najchętniej podejmowanych tematów jest kształt. Płytki to nie tylko kwadraty i prostokąty. Obecnie obserwujemy powrót płytek o małym formacie. Różnego rodzaju mozaiki przeżywają prawdziwy renesans. Wśród nich królują formy podkreślające nierówności i niedoskonałości kafli. Choć końcowy wzór ma geometryczny charakter, to całość bazuje na kształtach finezyjnych. Wśród nich wyróżniamy:

  • Rybie łuski zwane wachlarzem, z angielskiego "Fisch Scale" - wnoszą do wnętrz powiew elegancji i luksusu. To płytki, obok których nie przechodzi się obojętnie, nadają charakteru wnętrzom. Uznawane za świetną alternatywę dla tradycyjnych płytek o kwadratowym kształcie. Obłe łuskowe kształty umożliwiają stworzenie niecodziennych kompozycji zachwycających oryginalnym wzornictwem.
     

Oryginalne kształty płytek - rybie łuski od Dunin

Mozaika DUNIN ARABESCO Mini Fish Scale Bali 88 - oprócz formy piękny jest też kolor, który pasuje do łazienek i kuchni

Wymiar elementu: 95 x 97mm
Wymiar plastra: 296 x 300mm
Polecane jako elementy wykończenia wnętrz na ściany

Oryginalne kształty płytek - rybie łuski od Dunin

Mozaika DUNIN ARABESCO Mini Fish Scale White 88 - rybie łuski mogą mieć również neutralną kolorystykę, gdyż zawsze "nadrabiają" kształtem.

Wymiar elementu: 95 x 97mm
Wymiar plastra: 296 x 300mm
Polecane jako elementy wykończenia wnętrz na ściany

 

  • Koniczyna marokańska - motyw o niebanalnym wyglądzie, który zapoczątkował modę na mały format oraz ciekawy kształt. Z początku używany jako print, np. na dywanach, dostępny jest również w postaci oryginalnych i intrygujących płytek. Koniczyny mają nieco wydłużony kształt, co pozwala układać je na dwa sposoby - poziomo lub pionowo.
     
Oryginalne kształty płytek - marokańskie koniczyny od Dunin

Mini Arabesco WHITE

Płytki o charakterystycznych sfrezowanych brzegach, dzięki czemu wyłożona nimi powierzchnia nabiera ciekawej trójwymiarowej struktury.


Wymiar elementu: 78x74x6,5mm
Wymiar plastra: 276x250mm

Oryginalne kształty płytek - marokańskie koniczyny od Dunin

Mini Arabesco BLACK

Moda na czarny w połączeniu z kształtem koniczyny jest rozwiązaniem do wnętrz z charakterem o nowoczesnej stylistyce.

Wymiar elementu: 78x74x6,5mm
Wymiar plastra: 276x250mm

Oryginalne kształty płytek - marokańskie koniczyny od Dunin

Arabesco Grey
 

Szary to kolor pośredni - zastąpi biały, gdy nie chcemy mieć zbyt sterylnej aranżacji. Może być też zamiennikiem dla czarnego, który jest zarezerwowany dla odważnych.

Wymiar elementu: 131x158mm
 

  • Romby - w tym kształcie drzemie wielki potencjał. Z pozoru prosty, a nawet banalny układ może nabrać dynamiki, gdy poeksperymentujemy z ich wzorem. Możliwości jest wiele - oto przykłady:

Mini Rombic White 48 - nietypowy kształt płytekMini Rombic White 48 - nietypowy kształt płytekMini Rombic White 48 - nietypowy kształt płytekMini Rombic White 48 - nietypowy kształt płytek

Mini Rombic White 48

Kontakt w sprawie produktów:

DUNIN Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 62a
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 816 39 57
www: www.dunin.eu
mail: wyślij wiadomośćmozaika: szklana » szkło + kamień » kamienna » drewniana » metalowa
płytki: szklane » kamienne » ceramiczne
 

Zobacz zdjęcia w galerii DUNIN:
Podobne artykuły
Pomysły na ścianę w kuchni

ściany i podłogi

Pomysły na ścianę w kuchni

Bogactwo faktur i barw sprawia, że ściany w naszych domach już nie są tylko nudną przestrzenią, ale... więcej...

Płyty wielkoformatowe marki MONOLITH od Tubądzin

ściany i podłogi

Płyty wielkoformatowe marki MONOLITH od Tubądzin

Płytki wielkoformatowe to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nie tylko w dużych,... więcej...

Jaką fugę wybrać - rodzaje, kolor, szerokość

ściany i podłogi

Jaką fugę wybrać - rodzaje, kolor, szerokość

Płytki ceramiczne są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań wykończenia podłóg i ścian... więcej...