konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Mozaika na salonach - małe jest piękne

data aktualizacji: 20-08-2018, 11:24 – artykuł promocyjny

Mozaika to materiał, który stosowany był do dekoracji ścian i podłóg już w czasach starożytnych. Dawniej stanowił synonim zamożności, pojawiał się bowiem wyłącznie w domach ludzi majętnych. Obecnie mozaikowe dekoracje są powszechnie znane i cenione. Oferowane w różnych kolorach i wzorach - począwszy od drobnych kwadracików, kolorowe kółka po geometryczne heksagony, zdobią wnętrza nie tylko naszych łazienek, ale również kuchni czy salonów. Obecne mozaiki występują w formie płytek, składających się z kilku lub kilkunastu malutkich elementów, co znacznie ułatwia ich montaż. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych gresowych kolekcji mozaik z oferty firmy Cerrad.

Mozaika na salonach - małe jest piękne

Cambia grafit lappato


Łazienka - mozaikowe królestwo

Mozaika w łazience to już niemal klasyka. Wykorzystywana jest do wykończenia nie tylko ścian, ale również i podłóg, pomagając przy tym wydzielić poszczególne strefy. Doskonale prezentuje się zarówno jako dekoracja wybranego fragmentu ściany, jak również całego pomieszczenia. Projektując salon kąpielowy oparty na mozaice, warto sięgnąć po zróżnicowaną paletę kolorów. Monochromatyczną białą aranżację z pewnością ożywi ścienny dekor w kilku odcieniach szarości z kolekcji Cambia mix w wykończeniu lappato firmy Cerrad. Tę samą płytkę możemy także wykorzystać na większej płaszczyźnie, jako wytworne, pełne elegancji tło dla wolnostojącej wanny w nowoczesnym designie.

Cerrad - kolekcja Cambia - mazaika mix lappato

Cambia mix lappato


Kuchenne rewolucje

Na przestrzeni ostatnich dekad radykalnie zmieniło się podejście do kuchennych aranżacji. Niewielkie kuchnie, często również pozbawione dostępu do dziennego światła, z wszechobecnymi wzorzystymi płytkami, odeszły do lamusa. Obecnie dążymy do tworzenia komfortowej, urządzonej ze smakiem przestrzeni. Coraz więcej osób decyduje się na szeroko otwartą na jadalnię i salon kuchnię. Wraz ze zmianą postrzegania kuchni, całkowicie zmieniło się również podejście do projektowania nie tylko mebli i sprzętów kuchennych, ale i materiałów wykończeniowych. Ściany nad blatem coraz częściej zdobi urokliwa mozaika, która równie dobrze sprawdzi się na całej powierzchni kuchennej ściany. Możemy postawić na monochromatyczne elementy lub wybrać dwa warianty kolorystyczne, układając je – w ciągle modną – szachownicę.
 

Salon z mozaikowym akcentem

Mozaikę z powodzeniem możemy wykorzystać również w salonie. W tym przypadku powinniśmy jednak kierować się zasadą  "mniej znaczy więcej". Mozaikowa dekoracja doskonale będzie się prezentować na niewielkiej płaszczyźnie, np. na obudowie kominka lub ścianie z zawieszonym telewizorem. Warto unikać wykańczania nią dużych powierzchni. Decudując się na zastosowanie mozaiki, powinno się także pomyśleć o jej stylistycznym dopasowaniu do pozostałych elementów wystroju, w tym okładzin podłogowych. Projektanci firmy Cerrad rekomendują połączeniu dwóch kolekcji imitujących drewno – na ścianie mozaikę Mattina, a na podłodze wielkoformatowe, podbarwiane w masie płytki Acero.

Cerrad - mozaika Mattina beigeCerrad - mozaika Mattina

Mattina beige


Detal w roli głównej

W dalszym ciągu najpopularniejszą formą mozaiki jest niewielki kwadrat. Jednak coraz częściej we wnętrzach pojawiają się inne geometryczne, wyraziste wzory, takie jak np. heksagon. Te ostatnie uzupełniły właśnie wspomnianą już kolekcję Cambia. Do dyspozycji projektantów oraz inwestorów producent oddał 4 wersje kolorystyczne w wykończeniu lappato: white, gris, grafit i black. Płytka o wymiarach 27,5x33,5 cm w formie 9 drobnych elementów z powodzeniem uzupełni odważne łazienkowe aranżacje, nadając im dynamiczny charakter i wyjątkową energię.

Cerrad - kolekcja Cambia - mazaika heksagon lappato

kolekcja Cambia - mazaika heksagon lappato

Mozaika to uniwersalny materiał, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i przestrzeni urządzonej w klasycznym stylu. Obecnie projektanci bardzo chętnie sięgają po ten materiał. Mozaika  to jeden tegorocznych trendów aranżacyjnych.

Kontakt w sprawie produktów:

CERRAD sp. z o.o.
ul. Radomska 49B
27-200 Starachowice
tel. 800237723
www: cerrad.com
mail: wyślij wiadomośćpłytki ceramiczne » gresowe » klinkierowe
 
Podobne artykuły
Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

ściany i podłogi

Płytki do kuchni - zobacz trendy i kolekcje 2018

Ceramiczne trendy, które będą dominowały w 2018 roku prezentują modę znaną i lubianą. Przede... więcej...

Preparaty używane do pielęgnacji spoin

ściany i podłogi

Preparaty używane do pielęgnacji spoin

Od stanu fug zależy wygląd całej wyłożonej płytkami podłogi czy ściany. Z czasem tracą świeży kolor,... więcej...

Mozaika w kuchni

ściany i podłogi

Mozaika w kuchni

Mozaika to rodzaj okładziny przeznaczonej na ściany i podłogi składającej się z drobnych elementów,... więcej...