konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Baterie kuchenne Deante

Trend na EKO, czyli jak oszczędzać wodę w kuchni

data aktualizacji: 26-07-2018, 11:58 – artykuł promocyjny

Każdego dnia w kuchni zużywamy niemal tyle samo wody co podczas porannej toalety. Mycie naczyń i gotowanie to czynności, które podobnie jak kąpiel w wannie i prysznic, znacznie nadwyrężają nasz budżet. Co powinniśmy zatem robić, aby ograniczyć zużycie wody w kuchni do niezbędnego minimum?

Trend na EKO, czyli jak oszczędzać wodę w kuchni

Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności oszczędzania wody, co potwierdzają dane dotyczące zużycia wody - obecnie jest ono trzy razy mniejsze niż 10 lat temu. Duża w tym zasługa edukacji wczesnoszkolnej, podczas której dzieci dowiadują się, że należy zakręcać kran np. przy myciu zębów. Producenci również w bardzo dużym stopniu przyczyniają do tego stanu rzeczy. Tworzone przez nich nowe produkty w coraz większym stopniu wykorzystują niezwykle zaawansowane rozwiązania technologiczne, pozwalające zużywać mniej wody, bez poczucia dyskomfortu.


Bateria najważniejsza w kuchni

To, ile zużyjemy wody podczas wykonywania prac kuchennych, zależy w głównej mierze od baterii zlewozmywakowej. Dlatego istotną rolę tego urządzenia w aspekcie oszczędzania wody dostrzegli producenci – Znana wszystkim, tradycyjna bateria kuchenna, z dwoma zaworami na ciepłą i zimną wodę to dziś już przeżytek. Teraz prym wiodą modele elektroniczne i bezdotykowe, które uruchamiają przepływ wody w chwili zbliżenia rąk do niezwykle czułych sensorów ruchu. Dzięki temu woda płynie tylko wtedy, kiedy jest to konieczne i nie musimy pamiętać o jej zakręcaniu. Takie rozwiązanie ma również dodatkową zaletę – na powierzchni baterii nie osadzają się zanieczyszczenia np. w postaci resztek jedzenia, przez co na dłużej pozostaje ona nieskazitelnie czysta a zarazki i choroby nie rozprzestrzeniają się. Baterie takie są również całkowicie szczelne a co za tym idzie – także bezpieczne. Istotne jest to z perspektywy wykorzystania w nich elementów przewodzących prąd. W ich konstrukcji zastosowano także aerator, który napowietrza wypływającą z wylewki wodę, zwiększając jej objętość a minimalizując faktyczne zużycie. Ponadto, baterie kuchenne to dziś także oryginalny design. Połączenie wyjątkowej formy i funkcjonalności pozwala nam stworzyć baterię niemalże idealną – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, producenta armatury sanitarnej.

ALESSI Sense by Oras 8710F - bateria ze stałą wylewką i ruchomym aeratorem


Eko nawyki

Zakup ekologicznej baterii kuchennej to dopiero połowa sukcesu, jeśli chodzi o oszczędzanie wody w kuchni. Ogromne znaczenie w tej kwestii odgrywają bowiem nasze codzienne nawyki. Musimy się przestawić na tryb eko. Poniżej kilka istotnych wskazówek, jak w prosty sposób możemy zmniejszyć ilość zużywanej w kuchni wody:

  • Nie opłukuj warzyw liściastych pod bieżącą wodą. Znacznie mniej wody zużyjemy, myjąc je w misce napełnionej wodą. Dodatkowo wodę tę później możemy wykorzystać do podlania kwiatów i roślin w ogródku.
  • Zainwestuj w zmywarkę, która zużywa nawet 3 razy mniej wody, niż podczas zmywania ręcznego, dzięki temu koszty poniesione z tytułu zakupu sprzętu szybko się zwrócą. A jeśli nie posiadamy zmywarki, to unikajmy mycia naczyń pod bieżącą wodą. 
  • Zamiast rozmrażać mięso czy mrożonki przy udziale wody, lepiej dzień wcześniej przełożyć je do lodówki, aby powoli rozmarzły. Wystarczy tylko lepiej zorganizować swój czas i przewidywać przyrządzanie posiłków.
     

Oras Cubista

Zmieniając codzienne nawyki, możemy zdziałać naprawdę wiele. A jeśli dodatkowo połączymy je z wykorzystaniem zaawansowanej technologii, to efekty jakie osiągniemy mogą nas zaskoczyć. Przekonamy się, że troska o środowisko i oszczędzanie zasobów Ziemi może być nie tylko dziecinnie prosta, ale także niezwykle przyjemna.

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul. Leśna 2
46-300 Olesno
tel. (34) 350 92 00
www: oras.com/pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie: umywalkowe » natryskowe » wannowe » wannowo-natryskowe » bidetowe » kuchenne » baterie do pomieszczeń gospodarczych » rączki natrysku i zestawy natryskowe » akcesoria prysznicowe » akcesoria natryskowe » pisuary » zawory ogrodowe » zawory do zmywarki » wylewki » śrubunki » specjalistyczne uchwyty » narzędzia » inne akcesoria » aeratory i wylewki » zaślepki i pokrywy » moduły sterujące i głowice » części elektroniczne » elementy mocujące » dźwignie i uchwyty » części różne » pierścienie i uszczelnienia » sensory i fotokomórki » części zaworów
 

Zobacz zdjęcia w galerii ORAS:

Podobne artykuły
Granitowe baterie zlewozmywakowe

baterie kuchenne

Granitowe baterie zlewozmywakowe

Bateria granitowa i kompozytowy zlewozmywak stanowią deut idealny. Pasują do kuchni urządzonych w każdym... więcej...

Królują na wyspie - baterie zlewozmywakowe stojące

baterie kuchenne

Królują na wyspie - baterie zlewozmywakowe stojące

Wyspy są obecnie często uwzględniane w projektach nowoczesnych kuchni, zwłaszcza tych przestronnych i... więcej...

armatura

Partnerzy


logo Deante    Teka   Kuchinox

Oras  logo FrankeGrupa Armatura

Inspiro AGD   LaveoNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj