konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

tesa

5 zasad urządzania funkcjonalnej strefy zmywania w kuchni

data aktualizacji: 27-06-2018, 12:02 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię, pragniemy stworzyć taką aranżację, która będzie odpowiadać aktualnym trendom wnętrzarskim a także zapewni nam wygodne i komfortowe korzystanie z tego pomieszczenia. W kuchni wszystko powinno znajdować się w zasięgu naszych rąk. Ogromny wpływ na ergonomię całego wnętrza ma odpowiednia aranżacja strefy zmywania, wokół której skupia się większość prac kuchennych. Aby przebywanie w kuchni było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem warto przy aranżacji tej strefy zastosować poniższe zasady:

5 zasad urządzania funkcjonalnej strefy zmywania w kuchni

 

  • Oddziel blatem zlewozmywak i płytę grzewczą

Zlewozmywak, blat, kuchenka – to prawidłowa kolejność, zapewniająca kuchni funkcjonalność. Rozmieszczenie to odpowiada przebiegowi prac kuchennych - najpierw bowiem myjemy produkty, następnie je kroimy lub obieramy, by w końcu wrzucić do garnka stojącego na kuchence. Blat znajdujący się pomiędzy zlewem a kuchenką powinien mieć co najmniej 60 cm długości. Zapewnimy sobie w ten sposób dostateczną ilość miejsca oraz pełną swobodę ruchów.

 

  • Zwróć uwagę na to, czy jesteś prawo- czy leworęczny

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, aranżując kuchenną strefę zmywania, jest fakt, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni. Osoby, których dominującą ręką jest ręka prawa, stojąc na wprost zlewozmywaka, kuchenki i oddzielającego te strefy blatu, powinny mieć zlewozmywak po swojej lewej stronie. Leworęczni natomiast – odwrotnie. Taki sposób zagospodarowania strefy zmywania zapewni intuicyjne poruszanie się po kuchni oraz sprawną i szybką reakcję, która niekiedy, podczas przygotowywania posiłków, jest niezwykle istotna.

Oras Twista 3838F
 

  • Postaw na innowacyjną baterię

Nowoczesne baterie kuchenne, wyposażone w szereg innowacyjnych technologii, stają się nieocenionym pomocnikiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. – Dziś baterie służą nie tylko temu, by doprowadzać wodę do mieszkania. To inteligentne urządzenia, które potrafią włączać i wyłączać się bezdotykowo, a odpowiednio zaprogramowane sterują zmywarką czy np. oszczędzają wodę, przyczyniając się tym samym do lepszej kondycji domowego budżetu. Baterie kuchenne dostępne na rynku posiadają m.in. elektroniczne wyświetlacze temperatury, obrotowe lub elastyczne wylewki pozwalające swobodnie opłukać naczynia lub napełnić wodą duże pojemniki, a nawet dedykowane aplikacje, dzięki którym możemy kontrolować zużycie wody. Stosowana w bateriach funkcja bezdotykowa świetnie sprawdza się podczas przygotowywania posiłków. Dzięki niej, by uruchomić przepływ wody, nie musimy już dotykać baterii dłońmi na których znajdują się resztki jedzenia. Urządzenie na dłużej zachowuje czystość, a samo gotowanie idzie nam znacznie sprawniej i jest przyjemniejsze – radzi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.

Oras SignaALESSI Sense by Oras

 

  • Dopasuj zlewozmywak do wielkości pomieszczenia

Na funkcjonalność strefy zmywania ogromny wpływ ma dobór odpowiedniego zlewozmywaka. Wybór konkretnego modelu powinien być przede wszystkim uzależniony od wielkości naszej kuchni oraz faktu, czy posiadamy zmywarkę. Różnorodność dostępnych na rynku modeli pozwoli dobrać niezwykle funkcjonalny zlew nawet do małego pomieszczenia, czy niewielkiego aneksu. Zwykle mamy do wyboru dwu- i jednokomorowe, które dodatkowo możemy wyposażyć w specjalne deski tworzące lub przedłużające blat roboczy. Powinny być one idealnie dopasowane do wymiarów zlewozmywaka, by móc swobodnie je przesuwać.

 

  • Zainwestuj w dodatkowe, funkcjonalne elementy wyposażenia

Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność strefy zmywania, warto zainwestować w tzw. gadżety. – Producenci coraz częściej decydują się na wprowadzanie do swoich urządzeń dodatkowych elementów, które zwiększają komfort użytkowania. Jednym z nich jest np. szczotka w zestawie z baterią kuchenną, dzięki której pozbędziemy się najbardziej uporczywych zanieczyszczeń z powierzchni naczyń. Innym elementem jest np. wyciągana wylewka, która sprawdza się podczas napełniania wysokich naczyń, a także zawór do zmywarki, czy zdalny przycisk uruchamiający wypływ wody. Dzięki takim dodatkowym rozwiązaniom strefa zmywania może zyskać zupełnie inny wymiar - zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny – mówi ekspert Oras.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul. Leśna 2
46-300 Olesno
tel. (34) 350 92 00
www: oras.com/pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie: umywalkowe » natryskowe » wannowe » wannowo-natryskowe » bidetowe » kuchenne » baterie do pomieszczeń gospodarczych » rączki natrysku i zestawy natryskowe » akcesoria prysznicowe » akcesoria natryskowe » pisuary » zawory ogrodowe » zawory do zmywarki » wylewki » śrubunki » specjalistyczne uchwyty » narzędzia » inne akcesoria » aeratory i wylewki » zaślepki i pokrywy » moduły sterujące i głowice » części elektroniczne » elementy mocujące » dźwignie i uchwyty » części różne » pierścienie i uszczelnienia » sensory i fotokomórki » części zaworów
 

Zobacz zdjęcia w galerii ORAS:

Podobne artykuły
Jak wybrać doskonałą patelnię

porady

Jak wybrać doskonałą patelnię

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów patelni, które różnią się powłoką, grubością,... więcej...

Jak przechowywać owoce i warzywa w domu

porady

Jak przechowywać owoce i warzywa w domu

Warzywa i owoce powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego z nas. Musimy je zatem regularnie kupować... więcej...

Wybieramy sokowirówkę

porady

Wybieramy sokowirówkę

Sok z sokowirówki - pijąc go każdy wie, że jakość, smak i zapach tego napoju jest nieporównana... więcej...