konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018
aurora

Podświetlany szklany wieniec kuchenny LED alternatywą dla oświetlenia punktowego w kuchni

data aktualizacji: 25-06-2018, 07:55 – artykuł promocyjny

Urządzając kuchnię zależy Ci na tym, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna i praktyczna. Chcesz, żeby miała dużo szafek, szuflad i półek – wszystko po to, by móc pomieścić jak najwięcej przyborów kuchennych i artykułów spożywczych. Musi też zmieścić się kuchenka, lodówka i inne urządzenia AGD. Stół wraz z krzesłami to również obowiązkowa pozycja w każdej kuchni. Jednocześnie, przy zachowaniu tych wszystkich punktów, musi być ona także łatwa w utrzymaniu czystości. Warto zwróci też uwagę na dobre oświetlenie. Obecnie, w przeciwieństwie do chociażby lat 90., główne źródło światła na suficie nie wystarczy. Coraz częściej stosuje się oświetlenie punktowe pod szafkami. Alternatywą dla niego są podświetlane, szklane wieńce LED. Czym właściwie one są i jak się je montuje?

Podświetlany szklany wieniec kuchenny LED alternatywą dla oświetlenia punktowego w kuchni


Wieniec LED podświetli blat kuchenny i szafkę wewnątrz

Wieniec jest rodzajem panelu świetlnego, wykonanego ze szkła, wewnątrz którego umieszczone są taśmy LED. Szkło i odpowiednie ułożenie taśm sprawiają, że światło bardzo dobrze i równomiernie rozprasza się, tworząc jednolitą łunę świetlną dobrze doświetlającą kuchenny blat.


Firma SOLED produkuje dwa modele wieńców:

  • Model DOWN montuje się do dna szafki kuchennej, a światło pada tylko w dół na blat kuchenny.
  • Model UP-DOWN montowany jest wewnątrz szafki i tworzy jej dno. Podwójna tafla szkła sprawia, że wieniec świeci obustronnie – zarówno w dół na blat, jak i w górę do wnętrza szafki kuchennej.

 

szklany wieniec kuchenny Led - model Downszklany wieniec kuchenny Led - model Down

Model DOWN                                                            Model UP-DOWN           


Szklany wieniec na wymiar Twojej kuchni z wybraną barwą światła

Wymiary wieńca, jak i kolor jego świecenia są do wyboru na etapie składania zamówienia, dzięki czemu idealnie dopasujesz go do swojej kuchni i mebli. Odnośnie barwy świecenia jest to bardzo indywidualna kwestia. Nie ma reguły mówiącej o tym, że np. kolor biały zimny stosujemy w kuchniach w stylu skandynawskim, a biały ciepły w drewnianej kuchni w kolorze wenge bądź sosna. Przykładem może być czarna kuchnia z wieńcem LED dającym podświetlenie białe ciepłe. Dodatkowo w wieńcu można umieścić włącznik dotykowy, który znacznie ułatwia jego użytkowanie, zastępując włącznik naścienny.

szklany wieniec kuchenny LED - SOLED


Grafika na ścianie za szkłem

Trendem, którego popularność wciąż rośnie, jest umieszczanie grafiki za szkłem na ścianie między szafkami a blatem kuchennym. Wzorów grafiki jest do wyboru bardzo dużo, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to ciekawy i oryginalny akcent w kuchni, który z pewnością ją ożywi.

Podświetlenie jej jest wręcz niezbędne, aby także wieczorami rzucała się ona w oczy i pięknie zdobiła kuchnię. Zastosowanie w jej sąsiedztwie szklanych wieńców LED sprawi, że grafika zostanie oświetlona równomiernie i jednolicie, a nie tylko punktowo, jak to bywa w przypadku zastosowania żarówek.


Wieniec kuchenny skutecznie i jednolicie podświetli cały blat roboczy

Należy pamiętać, że podświetlane wieńce mają funkcję nie tylko dekoracyjną i ozdobną, ale przede wszystkim praktyczną – bardzo dobrze oświetlają blat roboczy, dzięki czemu można nie włączać głównego źródła światła na suficie. Światło, które dają wieńce, w zupełności wystarczy, aby przygotowywać przy nim posiłki oraz kroić chleb czy warzywa.

szklany wieniec kuchenny LED - SOLED


Zamów szklany wieniec kuchenny na wymiar Twoich mebli

Firma SOLED produkuje wieńce na wymiar – wykona dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. Aby zamówić wieniec na wymiar, wypełnij konfigurator – na jego podstawie firma wyśle Ci niezobowiązującą wycenę, która – jeśli się zdecydujesz – posłuży później do złożenia zamówienia.

Kontakt w sprawie produktów:

SOLED Projekty i Dekoracje Świetlne Jacek Solka
ul. Kolejowa 12, blok C
15-701 Białystok
tel. 531 185 153
www: www.soled.pl
mail: wyślij wiadomośćwww.sklep.soled.pl
www.facebook.com/SOLED.Projekty.i.Dekoracje.Swietlne
www.instagram.com/soledpl
www.youtube.com/user/SOLEDpl


Oświetlenie LED: półki szklane podświetlane led » wieniec kuchenny dolny led » profile led aluminiowe » sterowniki rgb na pilot dotykowe radiowe i IR » taśma led » żarówki led » drążek led do oświetlenia szafy » zestawy oświetlenia na wymiar » zestawy oświetlenia schodowego led » oświetlenie led mebli kuchennych » podświetlenie fug w łazience » ściemniacze led » zasilacze led » oświetlenie kuchenne led » oświetlenie łazienkowe led » podświetlenie sufitu » oświetlenie podłogi LED » oświetlenie restauracji » oświetlenie hotelowe » oświetlenie Spa

Oświetlenie światłowodowe: gwieździste niebo » światłowody świecące końcem » światłowody świecące bokiem » żyrandole światłowodowe » kurtyna światłowodowa » rzeźby światłowodowe » kryształy szklane do gwiezdnego nieba » oświetlenie gablot w muzeum

Meble podświetlane: lustra LED » lustra z żarówkami do wizażu » regały sklepowe z oświetleniem LED » stoliki podświetlane » sofy podświetlane » kostki podświetlane cube » kule świetlne wodoodporne » donice podświetlane led » bary podświetlane do klubów » meble świetlne na targi » meble podświetlane hotelowe


Zobacz zdjęcia w galerii SOLED
Podobne artykuły
Płaszczyzny w oświetleniu kuchni

oświetlenie w kuchni

Płaszczyzny w oświetleniu kuchni

Kuchnia jest wyjątkowym wnętrzem. Łączy w sobie nieskończenie wiele funkcji. Wybierając oświetlenie... więcej...

Oświetlenie sufitów napinanych

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie sufitów napinanych

Sufit napinany jest to odmiana sufitu podwieszanego, który stanowi niezwykły element dekoracyjny wnętrz.... więcej...

Trendy oświetleniowe w kuchni

oświetlenie w kuchni

Trendy oświetleniowe w kuchni

Oświetlenie jak każda inna kwestia związana z urządzaniem wnętrz podlega okresowym zmianom, wpływom... więcej...