konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

O czym pamiętać wybierając zlewozmywak stalowy?

data aktualizacji: 20-06-2018, 10:26 – artykuł promocyjny

Kuchnia bez poręcznego zlewozmywaka? Nie ma takiej możliwości. Nawet, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej zmywarki, jego komora jest niezastąpiona nie tylko do szybkiego umycia potrzebnych w danej chwili naczyń, ale też do opłukania warzyw, owoców i mięs czy do obmycia dłoni. Kupując zlewozmywak należy zwrócić uwagę na kilka jego najważniejszych cech, takich jak rozmiar, ilość komór, rodzaj wykończenia czy metoda montażu.

O czym pamiętać wybierając zlewozmywak stalowy?


Rozmiar, ilość komór

Rozmiar zlewozmywaka stalowego jest ściśle powiązany z ilością posiadanych przez niego komór. Do mniejszych kuchni oraz tych, w których znajduje się zmywarka, często wystarczające okażą się zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza (np. Kuchinox MINI pasujący do szafki o szerokości 40 cm). Gdy gotuje się często i dużo, a także gdy nie posiada się zmywarki, warto zastanowić się nad wyborem modelu większego, dwukomorowego, osadzanego na szafce o szerokości 80 cm (np. Kuchinox JASPER). Pośrednim wyjściem są produkty posiadające 1,5 komory (jak Kuchinox ORION).

zlewozmywak stalowy Kuchinox MINIzlewozmywak stalowy Kuchinox Jasperzlewozmywak stalowy Kuchinox Orion

        Mini                                           Jasper                                              Orion                  


Głębokość komór

Głębokość komory to parametr istotny zwłaszcza wtedy, gdy mamy w planie mycie w zlewozmywaku większych naczyń. Najgłębsze modele mają głębokość 19 cm (np. wspominany już Kuchinox ORION), zaś najpłytsze – 13,5 cm (np. Kuchinox 50). Co ważne, jeśli wybieramy model półtorej komorowym, wtedy mniejsza komora jest zawsze płytszą.

zlewozmywak stalowy Kuchinox Orionzlewozmywak stalowy Kuchinox 50

      Orion                                                Kuchinox 50


Ociekacz

W najczęściej wykorzystywanych kuchniach warto zastanowić się nad wyborem zlewu dwukomorowego z dużym ociekaczem (dostępny w serii Kuchinox ORION). Zajmie on co prawda sporo miejsca, ale zapewni bardzo duży komfort pracy. Pośrednim wyjściem są modele z małym ociekaczam (np. Kuchinox NORMAL). Jeśli natomiast nie zależy nam na posiadaniu miejsca na odkładanie produktów do osuszenia, można zdecydować się na produkty ociekacza pozbawione (np. Kuchinox EKO).

zlewozmywak stalowy Kuchinox Orionzlewozmywak stalowy Kuchinox Normal

                 Orion                                                       Normal

zlewozmywak stalowy Kuchinox Eko

Eko


Grubość blachy 

Im grubsza blacha, z której jest wykonany zlew stalowy, tym większa będzie jego stabilność i sztywność. Ale i cena. Grubość blachy wpływa także na wagę produktu. Dlatego też wybierając „najgrubsze” zlewozmywaki należy pamiętać, by zadbać o prawidłowy sposób ich montażu (czyli taki, który wytrzyma zwiększone obciążenie). Najczęściej dostępne modele mają grubości od 0,5 mm d 0,8 mm (np. model Kuchinox FARO stworzony z blach 0,7 mm).

zlewozmywak stalowy Kuchinox Farozlewozmywak stalowy Kuchinox Faro

Faro


Wykończenia

Zlewozmywaki stalowe gładkie z połyskiem – to bardzo efektowne, lśniące wykończenie. Wygląda ono bardzo nowocześnie, jest jednak najmniej odporne na zarysowania i najtrudniejsze do utrzymania w czystości.

Zlewozmywaki stalowe gładkie satynowe – to bardzo uniwersalne rozwiązanie posiadające satynową powierzchnię. Produkty te są łatwe w codziennej pielęgnacji.

Zlewozmywaki stalowe len i mikrolen – cechuje je największa odporność na zarysowania. Osady kamienne i organiczne są na nich również mało widoczne.


Sposób montażu

Jeśli chodzi o sposób montażu, najczęściej spotykane zlewozmywaki dzielimy na te wpuszczane (np. Kuchinox JASPER) i nakładane (np. KUCHINOX 60). Pierwsze z modeli są wpuszczane w otwór wycięty w blacie szafki. Wersje nakładane natomiast są dokładnie dopasowane do wymiarów szafki. Rozwiązanie to stosuje się najczęściej w małych, blokowych kuchniach.

zlewozmywak stalowy wpuszczany Kuchinox Jasperzlewozmywak stalowy Kuchinox 60

Jasper                                              Kuchinox 60


Zestawy

Porównując ceny zlewozmywaków zwróćmy uwagę, czy w wybranych modelach obecne są takie elementy jak syfon z możliwością podłączenia zmywarki czy odpływ 3,5’’ z wyjmowanym sitkiem do łatwiejszego usuwania zanieczyszczeń. Koszty produktów w nie wyposażonych i te ich nie posiadających mogą bowiem być zauważalnie różne.

Więcej informacji o zlewozmywakach stalowych znajdziesz na: www.kuchinox.pl

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomośćprodukty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » akcesoria kuchenne
produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » panele natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » skrzynki pocztowe » szyldy krótkie » wizjery » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie
 

Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox
Podobne artykuły
COMITOR - nowatorskie podejście do kuchni

zlewozmywaki

COMITOR - nowatorskie podejście do kuchni

Wystartował najnowszy showroom firmy COMITOR - jeden z największych w Europie i największy w Polsce tego... więcej...

Jak prawidłowo dbać o zlewozmywak granitowy

zlewozmywaki

Jak prawidłowo dbać o zlewozmywak granitowy

Decydując się na zakup zlewozmywaka granitowego możemy być pewni, iż posłuży on nam przez wiele lat.... więcej...

Hexon - sześciokątny zlewozmywak granitowy

zlewozmywaki

Hexon - sześciokątny zlewozmywak granitowy

W ostatnim czasie w aranżacji wnętrz dość mocno zarysował się trend geometryczny. Inspiracja geometrią... więcej...