konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Baterie kuchenne Deante

Ekologiczne baterie do domu - jak wybrać

data aktualizacji: 26-06-2018, 09:53 – artykuł promocyjny

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. Zdając sobie sprawę, jak ważna jest kwestia ochrony środowiska naturalnego, coraz więcej osób zmienia swoje nawyki i przyzwyczajenia na bardziej eko. Jednym z przejawów troski o naszą planetę jest oszczędność wody. Aby ograniczyć jej zużycie, staramy się zakręcać krany, kiedy woda nie nie jest nam potrzebna, rezygnujmy z kąpieli w wannie na rzecz szybkiego prysznica czy też wymieniamy starą armaturę na nowoczesną, wyposażoną w ekologiczne rozwiązania. Oszczędność wody z takimi bateriami odbywa się w niewidoczny sposób.

Ekologiczne baterie do domu - jak wybrać


Ekologiczna bateria powinna być wyposażona przede wszystkim w:

  • ceramiczny regulator, gwarantujący szczelność baterii, a także łatwość i szybkość ustawienia odpowiedniego natężenia strumienia wody. Ograniczymy w ten sposób ilość marnotrawionej wody. Rozwiązanie to zastosowane zostało w bateriach z oferty firmy KFA Armatura, np. z kolekcji Angelit. Regulator ceramiczny baterii wannowej z tej serii zintegrowany jest z przełącznikiem natrysku, dzięki czemu uchwyt regulatora może służyć do sterowania zarówno przepływem wody przez wylot baterii, jak i przez łącznik natrysku. Dodatkowym atutem tej baterii są dostępne dwa warianty wykończeń kolorystycznych korpusów (chrom lub biel).  
     

 

  • napowietrzacz, czyli nakładkę, złożoną ze specjalnych filtrów cząsteczek i siateczki z innowacyjnego materiału, montowaną jest na końcu wylewki baterii. Dzięki niej strumień wody wypływającej z baterii sprawia wrażenie bardziej intensywnego i w związku z tym nie czujemy potrzeby żeby zwiększyć moc wypływu. Bateria wyposażona w perlator usprawnia mycie, sprzyjając tym samym ekologii i domowemu budżetowi. W bateriach łazienkowych z kolekcji Mokait zastosowane zostały napowietrzacze Rub Clean - ograniczają one przepływ wody do 6 litrów na minutę.

 

bateria umywalkowa stojąca Mokait - Armatura Krakówbateria wannowa Mokait - Armatura Kraków

fot.: baterie: umywalkowa i wannowa z kolekcji Mokait


>>> Zobacz wszystkie baterie z oferty firmy KFA Armatura


Bateria sterowana przez dotyk

Wykonując prace kuchenne często mamy zajęte czy też brudne ręce, dlatego też w kuchniach doskonale sprawdza się bateria zlewozmywakowa uruchamiana dotykiem. Zapewnia ona komfort obsługi na najwyższym poziomie, nie dopuszczając przy tym do niepotrzebnego wypływu wody. Nawet, gdy zapomnimy o oszczędzaniu wody, bateria ta zrobi to za nas. ARYA TOUCH ME to dotykowa bateria zlewozmywakowa znajdująca się w ofercie firmy Armatura Kraków. W celu uruchomienia wypływu wody wystarczy dotknąć baterię w dowolnym miejscu. W ten sam sposób wyłączamy baterię. Do sterowania baterią możemy wkorzystać nie tylko dłoń, łokieć czy nadgarstek. Równie dobrze sprawdzi się również garnek czy też inny przedmiot, który aktualnie trzymać będziemy w dłoni.  

 

 

 

Armatura uruchamiana bezdotykowo  

Baterie bezdotykowe to najbardziej ekologiczny rodzaj armatury. Wyposażone w czujnik ruchu, nie dopuszczają, aby przez naszą nieuwagę doszło do marnowania wody. Wyposażając kuchnię czy łazienkę w taką armaturę możemy być pewni, iż nasze rachunki za wodę ulegną zmniejszeniu. Zyskujemy zatem podwójnie - działamy na korzyść zarówno naszej planety, jak i naszych portfeli.

bateria umywalkowa bezdotykowa Samba - Armatura Kraków

fot.: bateria umywalkowa stojąca bezdotykowa Samba

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » ceramika » natryski » meble łazienkowe » zawory » syfony i spusty » grzejniki i akcesoria

 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Grupa Armatura
Podobne artykuły
Rodez - stalowa wytrzymałość baterii zlewozmywakowej

baterie kuchenne

Rodez - stalowa wytrzymałość baterii zlewozmywakowej

Futurystyczna forma baterii zlewozmywakowej Rodez wpisuje się w najnowsze trendy współczesnego wzornictwa.... więcej...

Bateria Hortensja ozdobą zlewozmywaka

baterie kuchenne

Bateria Hortensja ozdobą zlewozmywaka

Bateria zlewozmywakowa Hortensja marki Deante charakteryzuje się zaokrąglonym, opływowym kształtem, co... więcej...

Padwa Medico - baterie do miejsc specjalistycznych

baterie kuchenne

Padwa Medico - baterie do miejsc specjalistycznych

Istnieją miejsca, w których dbałość o higienę jest sprawą priorytetową, ponieważ od niej zależy... więcej...