konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

tesa

Mistrzowska kuchnia - jak ją urządzić?

data aktualizacji: 06-06-2018, 10:06 – artykuł promocyjny

Efektowna, funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb… Taka, w której każdy stanie się kulinarnym mistrzem. Urządzając mieszkanie właśnie o takiej kuchni marzymy. To bowiem niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, wokół której toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Napotykając pewne ograniczenia przestrzenne czy finansowe możemy mieć trudności ze stworzeniem tej wymarzonej aranżacji. Dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby w naszych domach powstała iście mistrzowska kuchnia.

Mistrzowska kuchnia - jak ją urządzić?


Ergonomia na czele kuchennego boju!

Podział na strefy to jeden z najistotniejszych elementów, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas urządzania kuchni. Wydzielenie konkretnych stref: przechowywania, zmywania i przygotowywania posiłków pozwoli nam usystematyzować działanie w kuchni. Dzięki temu unikniemy swego rodzaju chaosu i zamiast przepychać się przez gąszcz nieuporządkowanych naczyń i produktów niczym napastnik przez linię obrony na boisku będziemy płynnie przechodzić z jednej strefy do drugiej! Po co? Po to, że nie okazało się potem, że to spalony i to nie w przenośni, a dosłownie. I mowa tu już nie o boisku, a o kurczaku co miał mieć chrupiącą, złotą skórkę.


Mistrzowska kuchnia to ta stworzona na miarę!

Skoro już mowa o ergonomii jej rola nie kończy się tylko i wyłącznie na podziale kuchni na strefy. Idąc dalej tym tropem przy planowaniu warto rozważyć kto i w jakich sytuacjach będzie korzystał z niej najczęściej. Dlaczego? Dlatego, że wysoka osoba pracująca przy niskim blacie prędzej czy później może zacząć skarżyć się na niewygodę i bóle pleców, a przecież gotowanie ma być prawdziwą przyjemnością! Stąd wysokość blatów czy kuchennych szafek powinna być dostosowana do osób, dla których tytułowa mistrzowska kuchnia powstaje. Tak samo już na etapie planowania powinniśmy przewidzieć co w jakich szafkach będziemy trzymać, żeby potem nie okazało się, że elementy gospodarstwa domowego nie mieszczą się na przeznaczonej do tego półce.


Armatura - rodzaj ma znaczenie

Kolejnym elementem na naszym kulinarnym boisku jest odpowiednia armatura. Ktoś mógłby rzec, że kran to kran. Otóż nie – bateria kuchenna odgrywa jedną z najważniejszych ról. Odpowiednio dobrana niczym skrzydłowy swoją funkcjonalnością wspiera nas w niemal każdej czynności. W zmywaniu, w opłukiwaniu produktów czy sprzątaniu. Dlatego tak ważne, aby kran był dobrany do konkretnych potrzeb, rodzaju zlewozmywaka i otoczenia.

Kiedy decydujemy się na spory zlew i mamy dużo przestrzeni między szafkami kuchennymi optymalną opcją będzie np. bateria kuchenna Kameleon marki Invena. Ruchoma wylewka, nowoczesny design i możliwość wyboru z 5 kolorów: białym, czerwonym, limonce, czarnym i szarym z pewnością ułatwi wykonywanie codziennych zadań. Odpowiedni kształt wylewki sprawia, że osoby wysokie nie muszą zmywać w pochylonej, nienaturalnej pozycji.

Invena - Bateria zlewozmywakowa Kameleon w czerwonym kolorzeInvena - bateria kuchenna Nea z wyciąganą wylewką

Jeśli jednak decydujemy się na zmywarkę i niewielki zlew przy oknie doskonałym wyborem może okazać się bateria kuchenna Nea (Invena). Jest to niewielki kran, który nie będzie blokował możliwości otwierania okna. Natomiast wyciągana wylewka pozwoli napełnić naczynia, które nie zmieszczą się do niewielkiego zlewu.

bateria kuchenna Dokos z dwufunkcyjną wylewką - Invenabateria kuchenna Dokos - Invena


Mała, a jednak mistrzowska kuchnia?

Kiedy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią warto zdecydować się na rozwiązania, które pomogą nam ją optycznie powiększyć. Tu można rozważyć jasne barwy frontów, które odbijają światło. Jeśli będą akrylowe lub lakierowane, efekt będzie wręcz spektakularny.

W małej kuchni przyda się także większa liczba szuflad. To wygodne rozwiązanie, które ograniczy nasze nerwowe grzebanie w szafkach w poszukiwaniu konkretnych garnków czy blach do pieczenia.

W mistrzowskiej kuchni nie może także zabraknąć dobrego oświetlenia. Nikt w końcu nie lubi i raczej nie powinien kroić w półmroku. Dlatego istotne jest, aby oprócz oświetlenia górnego pod szafkami pojawiły się punktowe lampki, które odpowiednio doświetlą wszystkie kuchenne strefy.

Bez względu na ograniczenia, idąc w ślad za podstawowymi zasadami możemy śmiało spodziewać się, że w naszym domu powstanie iście mistrzowska kuchnia. Efektowna i funkcjonalna, w której pyszne dania będą pojawiać się na rodzinnym stole niczym upragnione w bramce przeciwnika gole!

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak urządzić Mistrzowską Kuchnię w 5 krokach: www.mistrzowskakuchnia.invena.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Invena S.A.
ul. Grabskiego 3
75-209 Koszalin
tel. Dział Obsługi Klienta: 801 108 072
www: www.invena.pl
mail: wyślij wiadomośćArmatura łazienkowa: baterie umywalkowe, baterie wannowe, natryskowe, bidetowe, deszczownie, słuchawki, panele i zestawy natryskowe
Kabiny i brodziki
Umywalki
Armatura kuchenna
Armatura do instalacji wodnych, grzewczych i gazowych
Grzejniki

Zobacz zdjęcia w galerii Invena:
Podobne artykuły
Wybieramy sokowirówkę

porady

Wybieramy sokowirówkę

Sok z sokowirówki - pijąc go każdy wie, że jakość, smak i zapach tego napoju jest nieporównana... więcej...

Kosz Pullboy Z - wzorowa segregacja śmieci

porady

Kosz Pullboy Z - wzorowa segregacja śmieci

Segregacja odpadów kojarzy nam się ciągle z nieopisanym wysiłkiem. Wyobrażamy sobie kilka ogromnych... więcej...

Jak utrzymać porządek i czystość w kuchni?

porady

Jak utrzymać porządek i czystość w kuchni?

Zastosowanie zasad ergonomii podczas projektowania przestrzeni kuchennej pozwoli stworzyć taką aranżację,... więcej...