konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

O jakiej kuchni marzą Polacy?

data aktualizacji: 15-05-2018, 11:41

Urządzając kuchnię, dużą wagę przykładamy do wyboru stylu aranżacji. Jednak coraz częściej ponad panującą modę przedkładamy funkcjonalność i plan tego wnętrza. Takie wnioski można wysnuć na podstawie wyników badania*, jakie zostało przeprowadzone na zlecenie marki Black Red White.

O jakiej kuchni marzą Polacy?

Polacy w dalszym ciągu postrzegają kuchnię jako serce domu i miejsce przygotowywania posiłków. Jednak coraz częściej pomieszczenie to zaczyna pełnić również inne funkcje. Wyjątkowy klimat tego wnętrza sprawia, że chętnie przyjmujemy tu przyjaciół na rozmowy przy kawie. Rozszerzenie wachlarza czynności wykonywanych w kuchni znajduje odbicie w układzie tego pomieszczenia, sposobie wyposażenia oraz stylu, w jakim jest utrzymana.

Obecnie nie ma jednego wiodącego stylu aranżacji przestrzeni kuchennej. Zależy nam na tym, aby kuchnia była utrzymana w stylistyce, która jest nam bliska. Najchętniej stawiamy jednak na klasykę, minimalizm czy też wystrój utrzymany w charakterze przemysłowego loftu. Polacy chętnie sięgają po delikatne, stonowane barwy. Nie oznacza to jednak, że większość z nas decyduje się np. na kuchnię w kolorze bieli. Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie marki Black Red White pokazują ponadto, iż Polacy preferują duże i funkcjonalne kuchnie. Dla większości z nas kuchnia powinna być też ciepłym i przytulnym pomieszczeniem. Jest spora grupa klientów, dla których atrybuty praktyczne są ważniejsze niż wizualne. Osoby te urządzając kuchnię, pragną ograniczyć ilość czasu i wysiłku, który muszą poświęcić na jej stworzenie. Niewielu z nas jest skłonnych zrezygnować z rozwiązań praktycznych na rzecz dopasowania się do obowiązującej mody lub stylu.

W pierwszej piątce stylów, które przypadły do gustu największej liczbie respondentów znajdują się kuchnie:

  • 80% badanych marzy o klasycznej kuchni, charakteryzującej się jasnymi kolorami, gładkimi lub frezowanymi frontami z eleganckimi dodatkami.
  • 72% badanych opowiedziało się za kuchnią z wyspą wielofunkcyjną, która może być stołem, blatem roboczym lub wykorzystana jako strefa przygotowywania potraw i zmywania.

  • 71% respondentów wskazało na aranżację kuchni w delikatnych, stonowanych kolorach.

  • 67% badanych Polaków chciałoby mieć kuchnię otwartą na salon lub jadalnię, zaaranżowaną w jednym, spójnym stylu. Trend ten będzie jeszcze zyskiwał zwolenników, biorąc pod uwagę kierunek, w którym budowane są obecnie domy i mieszkania.

  • 63% badanych preferuje kuchnie minimalistyczne, posiadające proste i pozbawione zdobień fronty, z małą liczbą górnych szafek lub całkowicie ich pozbawione. 

Na dalszych pozycjach znalazły się: kuchnie z dwukolorowymi frontami szafek (59%), utrzymane w różnych odcieniach szarości (58%), w stylu loftowym bądź industrialnym (45,5%) oraz te w ciemnych barwach (44,6%) – z czarnymi, granatowymi lub imitującymi beton bądź miedź frontami.

O jakich kuchniach marzą Polacy?

Urządzając kuchnię, Polacy stawiają na:

  • funkcjonalność (74%),
  • jej układ i plan (64%),
  • wyposażenie (57%).


Urządzając kuchnię konsumenci na pierwszym miejscu stawiają jej funkcjonalność. Przemyślane rozplanowanie i wyposażenie to warunek konieczny do stworzenia aranżacji, zapewniającej komfort codziennego użytkowania. Coraz więcej osób pragnie, aby wystrój kuchni odzwierciedlał ich indywidualne preferencje, dlatego też często świadomie rezygnują z utartych kanonów na rzecz nietypowych i oryginalnych rozwiązań.

Kuchnia to serce naszego domu, dlatego warto wsłuchać się w swoje potrzeby, aby zaprojektować wnętrze, w którym przebywanie będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Ślepe podążanie za tym, co jest aktualnie na topie, nie da nam gwarancji stworzenia wymarzonego wnętrza. Jeśli mamy ochotę na wielofunkcyjną wyspę, nieoczywisty kolor frontów czy zabawę stylem – dlaczego mamy z tego rezygnować? Każdy pomysł można zrealizować, tylko najpierw warto dokładnie przemyśleć, czy nasze wyobrażenia dobrze odnajdą się w rzeczywistości. Aby mieć pewność, iż podjęliśmy słuszną decyzję, warto zweryfikować swoją wizję z ekspertem. W studiach kuchni Black Red White do dyspozycji klientów są projektanci kuchni, którzy przedstawią wszystkie plusy oraz minusy naszych pomysłów, doradzą i stworzą profesjonalny projekt kuchni 3D.

Wiele przydatnych porad, a także wsparcie projektantów oferują studia kuchni w wybranych salonach Black Red White, w których klienci mogą wybrać, zaprojektować, a następnie zamówić kuchnie na wymiar z linii Senso Kitchens.

* Badanie zrealizowane na zlecenie Black Red White przez SW Research, metoda CAWI, termin 9-16 kwietnia 2018 r., N=426.

Kontakt w sprawie produktów:

Black Red White S.A.
ul. Krzeszowska 63
23-400 Biłgoraj
tel. + 48 84 685 02 02
www: brw.pl
mail: wyślij wiadomośćBlack Red White to wiodący producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Szeroka oferta produktów, różnorodne wzornictwo i konkurencyjne ceny sprawiają, że firma od początku swojego istnienia utrzymuje się w gronie najbardziej znanych i cenionych polskich marek. Marka Black Red White proponuje swoim klientom rozbudowaną ofertę mebli przeznaczonych do całego mieszkania. Wśród szerokiego portfolio produktów znajdują się meble pokojowe, stoły i krzesła, meble tapicerowane, szafy, materace, a także meble kuchenne w postaci funkcjonalnych zestawów, kuchni modułowych oraz wykonywanych na miarę każdego wnętrza. Dopełnieniem oferty są dodatki – tekstylia, oświetlenie, dekoracje, dywany oraz akcesoria do wszystkich domowych pomieszczeń. Grupa Black Red White realizuje sprzedaż detaliczną poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji zarówno w kraju, jaki i poza jego granicami, za pośrednictwem salonów własnych oraz setek partnerów handlowych.

Zobacz zdjęcia w galerii BRW:
Podobne artykuły
Wygodna kuchnia - najczęstsze błędy

projekty kuchni

Wygodna kuchnia - najczęstsze błędy

Schylanie się przy zlewozmywaku, wchodzenie na taboret by zdjąć produkty z najwyższej półki czy... więcej...

Aplikacja obserVeR - wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu

projekty kuchni

Aplikacja obserVeR - wirtualny spacer po zaprojektowanym...

Aplikacja obserVeR umożliwia przeprowadzenie wirtualnego spaceru po zaprojektowanym wnętrzu w technice real... więcej...

Czarno-biała kuchnia

projekty kuchni

Czarno-biała kuchnia

Kolor czarny kojarzy się większości z nas z elegancją. Jednak decydując się na zastosowanie tej barwy... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj