konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

stopka patrona Electrolux

Chłodziarko-zamrażarki TEKA

data aktualizacji: 17-05-2018, 07:58 – artykuł promocyjny

Przechowywanie żywności w lodówce to kwestia wyboru optymalnych systemów i funkcji urządzenia oraz późniejsze prawidłowe układanie produktów. Chłodziarko-zamrażarki TEKA pozwalają na stworzenie najlepszych warunków dla żywności, zapewnają najlepszą temperaturę, a przestawne półki i stelaż na butelki ułatwią układanie produktów.

Chłodziarko-zamrażarki TEKA

 

 

Zdrowy sposób przechowywania żywności

 

Marka TEKA projektując swoje chłodziarko-zamrażarki dba o funkcje i systemy, które wspierają utrzymanie optymalnych warunków do przechowywania różnych rodzajów żywności. Dzięki nim świeże produkty dłużej zachowują swój smak i składniki odżywcze.

Jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce

 

Fuzzy Logic

 

Fuzzy Logic to system obecny w chłodziarko-zamrażarkach TEKA. Cały czas kontroluje on temperaturę wewnątrz i na zewnątrz urządzenia, a informacja trafia do czujników rozmieszczonych w różnych miejscach chłodziarki i zamrażarki. Dzięki temu system elektroniczny automatycznie dostosowuje siłę chłodzenia do aktualnych potrzeb. Stała temperatura wewnątrz chłodziarki i zamrażarki ma kluczowe znaczenie w utrzymywaniu produktów w dobrym stanie.

 

Komora BIO

 

W chłodziarko-zamrażarkach TEKA znajduje się specjalna, zamykana komora BIO, w której stale utrzymywana jest temperatura 0-3oC. To właśnie w takich warunkach najbezpieczniej jest przechowywać mięso i łatwo psujące się produkty spożywcze np. świeży nabiał. Jak dowodzą badania temperatura 0-3oC pozwala zachować wartości odżywcze do trzech razy dłużej!

 

No Frost

 

No Frost to system zapobiegania osadzania się szronu i lodu we wnętrzu chłodziarko-zamrażarki. Zważywszy na fakt, że już 5 mm warstwa szronu zwiększa zużycie energii o 30%, warto wybrać urządzenie z systemem No Frost. Dodatkowo funkcja ta uwolni nas od przykrego obowiązku regularnego rozmrażania lodówki, zapewni efektywniejsze chłodzenie. Z NO FROST możliwa jest dokładniejsza kontrola temperatury, również po otwarciu drzwi, gdy urządzenie musi powrócić do ustalonej temperatury. W zamrażarkach No Frost szron nie osadza się na produktach, co pozwala łatwo odczytać etykiety oraz zapobiega przywieraniu produktów do siebie.

Przyjemne chłodzenie - chłodziarko-zamrażarki TEKA

 

Funkcja szybkiego zamrażania

 

Wybierając urządzenie z funkcją szybkiego zamrażania możemy zapomnieć o kłopotliwym zamrażaniu dużych ilości świeżych produktów. Ryzyko, że nie wszystko zostanie odpowiednio szybko zamrożone, aby zachować swoją strukturę i smak oraz że może dojść do podniesie się temperatura w zamrażarce, co może zaszkodzić pozostałym mrożonkom to już przeszłość. Dodatkowo szybkie chłodzenie napojów w upalne dni będzie łatwe i ... szybkie. W chłodziarko-zamrażarkach TEKA z elektronicznym sterowaniem funkcja szybkiego zamrażania wyłącza się automatycznie.

 

Rozwiązania ekologiczne

 

Chłodziarko-zamrażarki TEKA mają także funkcję ECO, która automatycznie ustawia rekomendowaną temperaturę w każdej komorze. W chłodziarce najlepiej przechowywać produkty w temperaturze 6oC, a w zamrażarce -18oC . Dzięki takiemu ustawieniu produkty zachowają swoją świeżość, a chłodziarko-zamrażarka nie będzie nadmiernie zużywać energii. W chłodziarko-zamrażarkach TEKA zdecydowano się zamontować tylko jeden kompresor, aby ograniczyć zużycie energii i hałas. Do chłodzenia wykorzystuje się w nich ekologiczny gaz R-600a, który jest bezpieczny dla środowiska.

 

Przyjemne chłodzenie

 

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka TEKA NFE2 320 oraz NFE2 400

 • Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka TEKA NFE2 320 oraz NFE2 400Eleganckie chłodziarko-zamrażarki wykończone stalą nierdzewną z panelem sterującym na drzwiach, wyposażone zostały w system kontroli temperatury Fuzzy Logic i system NO Frost.
 • Dodatkowe funkcje: szybkiego chłodzenia, szybkiego zamrażania i ECO pozwolą automatycznie dostosować pracę lodówki do potrzeb. W zamykanej komorze BIO produkty dłużej zachowają swoją świeżość, a przestawne półki i stelaż na butelki ułatwią układanie produktów.
 • Wnętrze pokryto powłoką antybakteryjną zapobiegającą rozwijaniu się bakterii i pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.
 • Dostępne w dwóch wysokościach i pojemnościach dzięki czemu każdy dobierze model najbardziej odpowiedni do jego potrzeb.
 • pojemność całkowita NFE2 320: 320 l/287 l (brutto/netto), NFE2 400: 355 l/321 l
 • wysokość urządzenia NFE2 320 – 186 cm, NFE2 400 – 201 cm
 • stal zabezpieczona przed odciskami palców
 • klasa efektywności energetycznej A+Chłodziarko zamrażarka do zabudowy TKI4 325 DD

 • Chłodziarko zamrażarka do zabudowy TKI4 325 DDEnergooszczędna chłodziarko-zamrażarka TEKA TKI4 325 DD do zabudowy z elektronicznym panelem sterującym. Chłodziarka i zamrażarka są rozmrażane automatycznie, a w zamrażarce zainstalowano system No Frost. Po większych zakupach przyda się funkcja szybkiego chłodzenia, a komora BIO (0-3?C) zapewni dłuższą świeżość owoców i warzyw. Wnętrze pokryto powłoką antybakteryjną zapobiegającą rozwijaniu się bakterii i pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.
 • pojemność całkowita: 275 l/ 255 l  (brutto/netto)
 • klasa efektywności energetycznej A++Chłodziarko zamrażarka do zabudowy CI3 342Chłodziarko zamrażarka do zabudowy CI3 342

 • posiada elektroniczny panel sterujący. Oraz automatyczne rozmrażanie chłodziarki. Komora BIO (0-3?C) zapewni dłuższą świeżość owoców i warzyw. Wnętrze pokryto powłoką antybakteryjną zapobiegającą rozwijaniu się bakterii i pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.
 • pojemność całkowita: 283 l/ 264 l  (brutto/netto)
 • klasa efektywności energetycznej A+


 

Kontakt w sprawie produktów:

TEKA Polska Sp. z o.o.
ul. 3-go Maja 8
05-800 Pruszków
tel. +48 22 7383270
www: www.teka.com
mail: wyślij wiadomośćDomowe urządzenia kuchenne: piekarniki » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » zmywarki do naczyń » baterie kuchenne » urządzenia kompaktowe » płyty kuchenne » chłodziarko-zamrażarki » zlewozmywaki » akcesoria

Zobacz zdjęcia w galerii TEKA:


Podobne artykuły
Lodówka Trilogic - Trzy logiczne powody, dla których warto ją znać

sprzęt AGD

Lodówka Trilogic - Trzy logiczne powody, dla...

Na polskim rynku pojawiła się lodówka Trilogic. Nowy produkt marki Indesit oferuje innowacyjne rozwiązania,... więcej...

Wielofunkcyjne urządzenie Candy

sprzęt AGD

Wielofunkcyjne urządzenie Candy

Ciekawą propozycją dla posiadaczy małych kuchni, a w szczególności ustytuowanych w kawalerce czy... więcej...

Kawa z pianką każdego dnia - spieniacze do mleka

sprzęt AGD

Kawa z pianką każdego dnia - spieniacze do mleka

Trudno wyobrazić sobie aromatyczne cappuccino, czy delikatne latte macchiatto bez puszystej, mlecznej pianki.... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj