konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Baterie kuchenne Deante

Pomoc kuchenna potrzebna od zaraz, czyli wybieramy odpowiednią baterię

data aktualizacji: 26-04-2018, 12:16 – artykuł promocyjny

Kuchnia jest miejscem, w którym skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Aby przebywanie w tym pomieszczeniu sprawiało nam prawdziwą przyjemność, warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni. Ważny jest także właściwy dobór wszystkich, nawet tych najmniejszych elementów wyposażenia. Powinny być one w pełni dopasowane do oczekiwań i potrzeb domowników. Wśród kuchennych sprzętów bardzo ważną rolę odgrywa armatura sanitarna, to właśnie ona stanowi centrum wokół którego skupia się większość prac kuchennych. Ważne jest zatem, aby bateria zlewozmywakowa zapewniała wygodę użytkowania i przyciągała spojrzenia swoim wyjątkowym designem.

Pomoc kuchenna potrzebna od zaraz, czyli wybieramy odpowiednią baterię

Zakup baterii kuchennej powinien być bardzo skrupulatnie przemyślany. Obecnie oferta rynkowa armatury kuchennej jest niezmiernie bogata. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą modele, których funkcjonalność spełni ich oczekiwania.

Wybierając baterię do swojej kuchni, warto zwrócić uwagę na:

  • kształt baterii oraz jej wielkość
  • długość wylewki
  • czy zastosowane zostały dodatkowe funkcje, które wpływają na komfort użytkowania i generują oszczędności związane z ograniczeniem zużycia wody i energii.


Wybór baterii a styl kuchni

Bateria kuchenna, pomimo swoich niedużych gabarytów, pełni ważną rolę w aranżacji przestrzeni nazywanej sercem domu. Niezmiernie ważną rzeczą jest staranne dopasowanie jej do stylu całego wnętrza. W przypadku nowoczesnych minimalistycznych kuchni bateria jest jednym z nielicznych, a czasem jedynym, elementem „wyrastającym” z przyściennego lub wyspowego blatu. Czyni to z niej nie tylko element użytkowy, ale także dekoracyjny. W stylistykę minimalizmu doskonale wpiszą się modele armatury o prostych, geometrycznych i nieskomplikowanych formach. Natomiast baterie o delikatnej linii i zaokrąglonych kształtach doskonale sprawdzą się w  tradycyjnych wnętrzach.

Oras SignaOras Twista 3838FBateria kuchenna LA CUCINA ALESSI by OrasOras Saga

Bateria powinna być ponadto dopasowana do danego wnętrz pod kątem swoich gabarytów. Do małych kuchni powinno się wybierać modele o niewielkich rozmiarach. Natomiast w kuchni o dużym metrażu idealnie sprawdzi się okazała bateria z wysoką, funkcjonalną wylewką.


Model wylewki

Odpowiednio dobrana bateria kuchenna to gwarancja swobodnego i wygodnego użytkowania. Elementem, który w decydujący sposób wpływa na komfort korzystania z baterii zlewozmywakowej, jest jej wylewka. Na rynku dostępne są baterie z wylewką nieruchomą, obrotową, wyciąganą i elastyczną. To na jaką wylewkę postawimy w dużym stopniu zależy od wielkości i ilości komór naszego zlewozmywaka. W przypadku modelu z dwiema komorami, najlepszym rozwiązaniem będzie bateria z długą i obrotową wylewką. Model ten zagwarantuje, że strumień wody sięgał będzie możliwie najbliżej środka zlewu oraz zapewni możliwość optymalnego wykorzystania powierzchni zmywania. Największą funkcjonalność zapewniają baterie z wyjmowaną i elastyczną wylewką. Dzięki nim bez problemów umyjemy duże naczynia oraz napełnimy wodą wysokie pojemniki, takie jak wazony.

Oras Optima 2729F


Funkcjonalność dla wygody

Coraz częściej głównym kryterium wyboru baterii kuchennej jest jej funkcjonalność. Musi być wygodna w użytkowaniu, ale co jeszcze? - Wybór baterii kuchennej powinien być uzależniony od tego, w jaki sposób będzie ona przez nas użytkowana. Osoby pasjonujące się gotowaniem z pewnością docenią modele uruchamiane bezdotykowo. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet przy ubrudzonych dłoniach bateria pozostaje nieskazitelnie czysta. Natomiast modele uruchamiane manualnie zdecydowanie lepiej sprawdzą się u osób, które często korzystają z wody o zróżnicowanej temperaturze i napełniają duże naczynia takie jak np. garnki. Ostatnimi czasy niezwykle popularna stała się także bateria hybrydowa, która łączy w sobie funkcjonalności przypisywane zarówno modelom bezdotykowym, jak i uchwytowym. W najnowszych tego typu urządzeniach, możemy ustawić czas zamknięcia przepływu wody lub odczytać jej temperaturę na znajdującym się poniżej wylewki wyświetlaczu – radzi Joanna Gręda, ekspert marki Oras – producenta armatury sanitarnej.

Oras Optima Oras Optima - bateria kuchenna z wyświetlaczem temperatury


Coś więcej niż bateria

Aspekty ekologiczne i ekonomiczne to kolejne kwestie, które powinnismy wziąć pod uwagę podczas zakupu armatury sanitarnej do swojej kuchni. – W bateriach istotne są przede wszystkim materiały, z których zostały wykonane. Mają one przecież bezpośrednią styczność z wodą, dlatego muszą być w pełni bezpieczne dla zdrowia. Warto zwrócić uwagę także na zastosowane w konstrukcji baterii elementy wpływające na oszczędność wody i energii. Niezbędny jest aerator, który dzięki napowietrzaniu wody zdecydowanie zmniejsza jej objętość, a elektroniczne uruchamianie potrafi ograniczyć jej zużycie nawet o 50%. Takie technologiczne rozwiązania, w które wyposażona jest bateria, pozytywnie wpływają na stan domowego budżetu i na środowisko. Jakość zatem to nie tylko walory estetyczne i długoletnia niezawodność. To także odpowiedzialność przejawiająca się w doborze materiałów i poszanowanie dla otaczającej nas natury – mówi ekspert firmy Oras.

Oras Optima - bateria kuchenna z uchwytem, wysoką wylewką obrotową, aeratorem i inteligentnym zaworem do zmywarki

Zakup baterii kuchennej to inwestycja na lata. Dlatego warto postawić na taki model, który sprawi, że codzienne przebywanie w kuchni stanie się przyjemnością a dbanie o naturalne zasoby przyrody dobrym, godnym naśladowania nawykiem.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul. Leśna 2
46-300 Olesno
tel. (34) 350 92 00
www: oras.com/pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie: umywalkowe » natryskowe » wannowe » wannowo-natryskowe » bidetowe » kuchenne » baterie do pomieszczeń gospodarczych » rączki natrysku i zestawy natryskowe » akcesoria prysznicowe » akcesoria natryskowe » pisuary » zawory ogrodowe » zawory do zmywarki » wylewki » śrubunki » specjalistyczne uchwyty » narzędzia » inne akcesoria » aeratory i wylewki » zaślepki i pokrywy » moduły sterujące i głowice » części elektroniczne » elementy mocujące » dźwignie i uchwyty » części różne » pierścienie i uszczelnienia » sensory i fotokomórki » części zaworów
 

Zobacz zdjęcia w galerii ORAS:

Podobne artykuły
Nowoczesne baterie dla wymagających kuchni

baterie kuchenne

Nowoczesne baterie dla wymagających kuchni

Nawet najmniejszą i najmniej ustawną kuchnię można urządzić w taki sposób, aby zapewnić sobie... więcej...

Baterie kuchenne ścienne i stojące

baterie kuchenne

Baterie kuchenne ścienne i stojące

Urządzając nową kuchnię lub robiąc jej remont, dochodzimy zawsze do momentu, kiedy musimy wybrać zlewozmywak... więcej...

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - dlaczego warto ją mieć?

baterie kuchenne

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - dlaczego...

Kiedy urządzamy kuchnię, staramy się, aby była to przestrzeń funkcjonalna i efektowna. W końcu to ona... więcej...

armatura

Partnerzy


logo Deante    Teka   Kuchinox

Oras  logo FrankeGrupa Armatura

Inspiro AGD   LaveoNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj