konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

patron działu Meble kuchenne Peka

Meble kuchenne - jakie wybrać

data aktualizacji: 07-03-2018, 10:37 – artykuł promocyjny

Poszukując mebli do kuchni zawsze chcemy mieć pewność, że wybrane przez nas rozwiązanie będzie spełniać kryterium wytrzymałości, pozostanie piękne przez wiele lat oraz stanie się naszym sprzymierzeńcem przy codziennych porządkach. Co zatem wybrać oraz na co zwrócić uwagę kupując meble do kuchni?

Meble kuchenne - jakie wybrać

Z czego meble są wykonane

 

To jeden z ważniejszych czynników klasyfikujących poszczególne rozwiązania oraz wpływający na jakość. Popularne płyty meblowe coraz częściej zastępowane są materiałami bardziej wszechstronnymi, takimi które dają więcej możliwości. Wybierane przez projektantów materiały muszą się pięknie prezentować, ale często poddawane są również surowej ocenie użytkowników. W końcu to oni mają ostatecznie korzystać z mebli, a poczucie, że wybór jest strzałem w 10 podnosi rangę aranżacji. W tym kontekście na uwagę zasługuje nowoczesny laminat, który wyglądem przypomina szkło, ale jest bardziej wytrzymały. Dobrze znoszący wilgoć, wysoką temperaturę, promieniowanie słoneczne oraz wytrzymały i odporny laminat sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w tym również w kuchni. Przykładem są polimerowe laminaty z linii RAUVISIO. Jako termoplastyczne tworzywo może być wykorzystane na wielu płaszczyznach. Dodatkowo dobierając odpowiedni rodzaj laminatu, jak na przykład - RAUVISIO mineral - możemy zyskać bardzo ciekawy blat.

fot.: RAUVISIO brilliant

 

W jakim stylu są meble

 

Wygląd kuchni to suma wielu czynników. Wybór stylu pozwala na ustalenie pewnych ram i norm. Powszechnie stosuje się podział na style klasyczne i nowoczesne. Do każdego z nich pasują inne materiały. W klasycznej odsłonie najlepiej postawić na drewno. Jeśli zdecydujemy się na stworzenie kuchni nowoczesnej powinniśmy zwrócić uwagę na tworzywa łączące elegancję z innowacyjnością. Rozwiązaniem na miarę tego wyzwania może być wspomniane już polimerowe szkło. Oprócz cech typowych dla szkła, jak bardzo długa żywotność, uniwersalność w aranżacji, czy właściwości optyczne w kształtowaniu przestrzeni, ma również trwałość typową dla polimerów. To rozwiązanie zyskuje coraz większe uznanie na rynku meblowym.


fot.: RAUVISIO brilliant mat

 

Jakie właściwości mają fronty meblowe

 

Wygląd jest ważny, ale praktyczna strona również nie może być pominięta. Meble kuchenne to wybór na lata, w każdym domu często poddawane są wielu próbom, jak na przykład eksperymenty kulinarne, czy kontakt z dziecięcymi rączkami i zabawkami. A na tym z pewnością lista się nie kończy... Przy wyborze mebli trwałość powinna być priorytetem. Dla każdego, kto chce mieć pewność, że jego meble przejdą próbę czasu polecamy właśnie laminat polimerowy. Choć wygląda jak klasyczne szkło to kryje w sobie wiele cech, które czynią go wyjątkowo odpornym na warunki typowe dla przestrzeni kuchennej. W kuchni często operujemy ostrymi narzędziami, a polimerowe laminaty z linii RAUVISIO są odporne na zarysowania. Podobnie jest z odpornością na pęknięcia. Polimery to inteligentna technologia pozwalająca sprostać wymaganiom typowym dla kuchni. Do tego całość jest odporna na działanie promieni UV, co powoduje, że przez długi czas nie zmieniają kolorów.

fot.: RAUVISIO Crystal

Jeśli od mebli oczekujemy czegoś więcej niż tylko tradycyjnego wyglądu, to laminaty z linii RAUVISIO po raz kolejny okażą się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych płyt meblowych. Ich struktura bowiem pozwala również po nich .... pisać mazakami. Tak, tak, zastąpią nam notes oraz ścianę z farbą tablicową, która jest ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym, ale pisze się po niej pylącą kredą. Tu mamy zachowaną pełną czystość i efekt godny uwagi - nie tylko dzieci będą miały frajdę z robienia notatek po ścianach lub meblach i to zupełnie bezkarnie! Fronty RAUVISIO crystal mają dodatkowo funkcję magnetyczną.


fot.: RAUVISIO Crystal Slim

 

Czyszczenie mebli

 

Czystość to ważna cecha miejsca, w którym przygotowujemy posiłki dla najbliższych. Najlepiej jeśli nasze meble będą wykonane z tworzyw cechujących się higieniczną powierzchnią. Najlepiej sprawdzają się elementy tworzące jedną całość - bez zbędnych łączeń i mikroprzestrzeni, w których mogą gromadzić się bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia. Po raz kolejny laminat, który występuje w taflach idealnie dopasowanych i dociętych do wymaganej powierzchni, nie ma sobie równych. Brud po prostu nie ma szansy wniknąć w tą nieporowatą powierzchnię.

fot.: RAUVISIO brilliant

Gładkie powierzchnie także ułatwiają czyszczenie. Im mniej wymagająca powierzchnia tym lepiej dla nas, szybsze sprzątanie oraz mniej środków chemicznych w naszym domu. Szklane laminaty pozwalają na szybkie sprzątanie i to z wykorzystaniem jedynie wody i ściereczki z mikrofibry.

 


Poznaj zalety mebli z laminatów RAUVISION

 

 
 

Kontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. +48 61 84 98 400
www: rehau.pl/crystal
mail: wyślij wiadomośćlaminat szklany RAUVISIO crystal » laminat akrylowy RAUVISIO brilliant » laminat o strukturze fali RAUVISIO wave » kamień polimerowy RAUVISIO karat » tworzywo mineralne RAUVISIO
 

Zobacz zdjęcia w galerii Rehau:
Podobne artykuły
Pojemniki do segregacji odpadów do szafek i szuflad

meble kuchenne

Pojemniki do segregacji odpadów do szafek i szuflad

Oszczędzając wodę i energię, a także segregując odpady przyczyniamy się codziennie do ochrony środowiska... więcej...

Wybór blatu do kuchni

meble kuchenne

Wybór blatu do kuchni

Wybór blatu kuchennego zawsze jest bardzo trudny. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnorodnych... więcej...

Przezroczyste kółka do mebli

meble kuchenne

Przezroczyste kółka do mebli

Projektanci nowoczesnych mebli coraz częściej zamiast nóżek sięgają po kółka. Rozwiązanie... więcej...