konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Amix

5 trendów na 2018, które zmienią oblicze polskich kuchni

data aktualizacji: 23-01-2018, 06:40 – artykuł promocyjny

Na przestrzeni ostatnich lat w polskich kuchniach niepodzielnie królowała biel. Kolor ten pojawiał się zarówno na ścianach, jak i frontach mebli. Najnowsze trendy, płynące z Zachodu, wskazują jednak, że w 2018 roku biel ustąpi miejsca innej kolorystyce.

5 trendów na 2018, które zmienią oblicze polskich kuchni


Biel ustępuje drewnu

W planowaniu przestrzeni kuchennej kluczową rolę odgrywają względy pragmatyczne. W związku ze zmianą rangi kuchni - z pomieszczenia służącego składowaniu produktów spożywczych i naczyń do miejsca stanowiącego centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, transformacji uległy również kryteria funkcjonalności. Aby stworzyć przytulne wnętrze, w którym będziemy mogli się czuć swobodnie i bezpiecznie, sterylną, chłodną biel należy zastąpić lub chociaż przełamać drewnem lub imitującymi je fakturami. W aranżacjach na 2018 można spodziewać się hebanowych podłóg, cyprysowych frontów, obudów okapów i detali oraz mebli, łączących biel i wizualne ciepło desek.


Efektowne kontrasty

Aranżacje kuchenne w 2018 roku tworzone będą na zasadzie kontrastów. Niezwykle modne będą w tym roku aranżacje łączące matowe drewno z błyszczącymi elementami wystroju. W rustykalnych przestrzeniach zestawiać będziemy to, co jest sobie przeciwstawne: elementy przemysłowe z wielkomiejskimi. I na odwrót. Styl transitional, łączący to, co tradycyjne i nowoczesne, zyska z pewnością ogromną rzeszę wielbicieli. – Baterie z wężem, przyjmującym formę owijającej korpus sprężyny czy armatura o wysokim połysku – tymi sposobami można sprawić, by strefa zlewozmywakowa kontrastowała z rustykalnym otoczeniem – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. – I przeciwnie, nowoczesny wystrój można przełamać dwuuchwytowymi bateriami, nawiązującymi do wzornictwa minionych epok – sugeruje Choniawko. W tym nurcie edisonowskie żarówki mogą zawisnąć nad blatem z deski, a mosiężne akcesoria – rozświetlą ciemnobrązowe otoczenie.

Armatura Kraków - bateria zamontowana na kuchennej wyspie


Przemysł w domu

Stylistyka industrialna, ciesząca się już sporą popularnością, w 2018 roku nadal pozostanie na topie. Popularne będą wszelkie nawiązania do stylistyki industrialnej: meble i blaty z oksydowanej blachy, mosiężne obudowy okapów, nierdzewna stal zestawiona z żywymi, jaskrawymi kolorami, powrót czarnego AGD i urządzeń poza zabudową, ciemne kolory i stylizowane źródła światła. – W otoczeniu odwołującym się do fabrycznych hal dobrze sprawdzą się baterie z uchwytami krzyżakowymi – mówi Katarzyna Choniawko. – Z takim otoczeniem dobrze komponować się będą także minimalistyczne wylewki – czy to w formie litery „U”, czy kształtach bazujących na liniach i kątach prostych – dodaje ekspert Armatury Kraków.


Kuchenne dekoracje

Pamiątkowe naczynia i bibeloty, ustawione na półkach oraz wygodne krzesła obleczone materiałowymi pokrowcami to elementy, które wprowadzą do aranżacji kuchennej "domową", przytulną atmosferę. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w kuchniach urządzonych w industralnej stylistyce. 


Kolorowe akcesoria

W trendach kuchennych na 2018 rok wymieniane są również dodatki i akcesoria w soczystych barwach. Wzorzyste kafle (na posadzce lub w przestrzeni między blatem a szafkami), naczynia, małe AGD i uchwyty garnków to elementy wystroju, których nie powinno zabraknąć w kuchniach w tym roku. Zieleń pojawiać się będzie w postaci roślin doniczkowych czy ścian pokrytych pnączami.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » ceramika » natryski » meble łazienkowe » zawory » syfony i spusty » grzejniki i akcesoria

 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Grupa Armatura
Podobne artykuły
Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia

trendy kuchenne

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia

Początek roku to zawsze okres prognoz i przewidywań, również tych dotyczących trendów wnętrzarskich.... więcej...

Przegląd kolorów

trendy kuchenne

Przegląd kolorów

Barwy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka, ponieważ całe życie nam towrzyszą. Wpływają... więcej...

Wygodna i funkcjonalna kuchnia z wyspą kuchenną

trendy kuchenne

Wygodna i funkcjonalna kuchnia z wyspą kuchenną

Standardy w aranżacji wnętrz coraz szybciej ulegają zmianie. Kiedyś modne zamknięte kuchnie coraz częściej... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj