konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Amix

Trendy kuchenne 2018

data aktualizacji: 29-06-2018, 10:15 – artykuł promocyjny

Rok 2018 przyniesie sporo zmian w kuchennych trendach. Dominująca kolorystka może zaskakiwać, a z pewnością znacznie odbiegać od tego, do czego przywykliśmy. Do tego dochodzi metamorfoza sposobu umeblowania - stopniowo odchodzi się od ciężkich, masywnych mebli na rzecz tych otwartych, lekkich. W kuchniach generalnie zapanują ciepłe, rodzinne klimaty.

Trendy kuchenne 2018

fot.: Śnieżka

Wiele się zmieni, ale wiele też trendów zostanie powielonych. Przede wszystkim warto zapamiętać, że to co naturalne lub naśladujące naturę ma największą siłę przebicia i tak już raczej zostanie. Można łączyć i mieszać, można też pójść w stronę oryginalnych tworzyw, ale ponadczasowy pozostanie look inspirowany przyrodą.

Drugi najważniejszy nurt to kuchnia w zgodzie z zasadami ergonomii. Oprócz wyglądu najważniejsza bowiem jest wygoda użytkowania naszego królestwa. Projektowanie kuchni wymaga dużego zaangażowania i wyczucia, tak by efekt ostateczny tworzył spójną całość. W kuchni, jak w żadnej innej przestrzeni domu, istnieje potrzeba zgrania funkcjonalności z estetyką. Trzeba przy tym pamiętać, że funkcjonalność kuchni powinna być wypadkową naszego stylu życia.


Wnętrze pełne blasku

Złoto, miedź, ale również chrom to te metaliczne blaski będą bardzo pożądanymi dodatkami w kuchni. Błyszczeć ma też szkło, np. jako lustrzane mozaiki, czy szklane fronty mebli. Blasku dodamy także za pomocą perłowych dodatków. Taki element to zapowiedź luksusu, choć w kuchni skrojonej na miarę 2018 roku przeważać powinna delikatność.

Mozaika lustrzana Vitrum 001 z kolekcji DUNIN VITRUMMozaika metalowa Dinox 010 z kolekcji DUNIN METALLIC

fot.: Dunin - mozaika lustrzana i metalowa

Modna kuchnia - trendy 2018

fot.: Max Kuchnie - biała kuchnia ocieplona metalicznymi dodatkami

Nowe trendy w projektowaniu i urządzaniu kuchni na 2018 rok

fot.: Raw Decor - lustrzane fronty w górnej zabudowie oraz błyszcząca mozaika na ścianie między szafkami tworzą klimat tego wnętrza

Trendy 2018 w kuchni - Rehau RAUVISIO brilliant - wysokopołyskowy laminatRehau RAUVISIO brilliant - laminat o wysokim połysku w kolorze Notte

fot.: Rehau - RAUVISIO brilliant - wysokopołyskowy laminat

Niezwykle modne będą także powierzchnie wyglądające jak gwiezdny pył. Elementy inspirowane kosmosem pojawią się na wielu płaszczyznach i z pewnością przeniosą nas w inną rzeczywistość.

 

W stronę ciepłych barw

Dominująca kolorystyka oparta będzie na barwach ciepłych. Pomarańcz, żółty, brudny róż, fiolet to te kolory staną się bazą, na którą warto zwrócić uwagę. Dobrze będę się trzymały także brązy i beże, które idealnie współgrają z drewnem, do którego będą często sięgać architekci i projektanci. Nieco mniej będzie z kolei szarości i białego. Te kolory będę stopniowo wyciszane, ale z pewnością nadal pozostaną w grze. Bardzo fajnie prezentują się także duety na bazie stonowanej bazy (np. betonowej) z ciekawym kolorem o intensywnym nasyceniu (np. na frontach). Kolor to także numer jeden jeśli chodzi o dodatki. Warto zauważyć, że od pewnego czasu przemycany był w wielu elementach. Najpierw pojawił się jako niewielki akcent na bateriach, potem zawładnął także zlewozmywakami, a teraz kolorowe jest wszystko - AGD, szafki, krzesła, tekstylia.

Zobacz koniecznie >> Stylowe krzesła - przegląd

Trendy 2018 - jak urządzić modną kuchnię

fot.: Deante - pudrowy róż na frontach został połączony z szarością stali na blacie oraz zimnym betonem na ścianie

Kolorystykę wnętrz, bez względu na panujące tendencje, warto dobierać do swojego temperamentu. Pomoże to nam w stworzeniu wnętrza indywidualnego, zgranego z nami, pełnego równowagi.
 

Znajdź inspiracje na >> Kuchnię w pastelowych kolorach

 

Z wyraźną dominantą

Dość ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, na który w 2018 roku będzie kładziony duży nacisk są elementy dominujące w wystroju. Efekt ten można osiągnąć grą kolorów lub wyborem jakiejś jednej charakterystycznej rzeczy - może to być duży obraz, wyjątkowe krzesło, charakterystyczna roślina.

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: TK Architekci

Rośliny, czy też raczej motywy botaniczne zostaną jeszcze z nami przez kolejny sezon. Trend ten ma bowiem głębokie podłoże, które daje mu pozycję godną uwagi. Plakaty z wizerunkiem liści lub kwiatów będą przełamywać nudę szarych i pustych ścian, które są obecnie passe.

 

Rola światła

Światło ma ogromy potencjał w urządzaniu wnętrz. W roku 2018 jego ranga zostanie po raz kolejny wyraźnie podkreślona. Zresztą nie tylko światła, ale także jego oprawy. To właśnie one często dominują w aranżacji lub przynajmniej rzucają się w oczy. W tej kwestii zdecydowanie warto postawić na duże oprawy.

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: BRW - nowoczesne budownictwo coraz większą uwagę przykłada do maksymalnego wykorzystania naturalnego światła w budynku - po pierwsze odpowiednia orientacja budynku, tak by maksymalnie wykorzystać ruch Słońca, np. okno w kuchni od wschodu by zaczynać dzień w pierwszych promieniach, po drugie duże przeszklenia pozwalające przenikać jak największej ilości światła dziennego do środka (w aranżacji powyżej okna dachowe zostały zastąpione kolankowymi, które wpuszczają więcej światła)

Najbardziej pożądane oprawy oświetlenie w kuchni w 2018 roku to lampy przypominające konstelacje, takie niczym złożona instalacja zamontowana na suficie.

 

 

Lekkie konstrukcje

Masywne meble są piękne i modne, ale coraz większe znacznie przypisuje się również ażurowym konstrukcjom, bez frontów i zbędnych ozdobników. Takie szkieletowe konstrukcje pochodzą z loftowego wystroju, a to właśnie ten styl stał się ostatnio odmieniany przez wszystkie przypadki. Lekkie są także bardzo popularne oprawy oświetleniowe przypominające klatkę. Do tego dochodzą modne ramki, które często pojawiają się nie tylko na ścianach, ale także ustawiane są na półkach.

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: MikołajskaSTUDIO - część zabudowy stanowi dyskretne tło w kolorze naturalnego drewna, a druga część to klasyczne meble z górną zabudową o przeszklonych frontach - motyw ten powiela się na półce stojącej dalej oraz oryginalnej lampie

Nowoczesna kuchnia - projekty, aranżacje

fot.: MikołajskaSTUDIO - złoto, marmur, duże zielone liście monstery - wszystko co modne w 2018 roku znalazło się w tej kuchni

Zabudowa kuchenna moż mieć również postać bardzo modnych kubików. Takie meble doskonale sprawdziły się już w innych domowych przestrzeniach, a teraz przyszedł czas również na kuchnie. Mebele kubikowe są wyjątkowo urokliwe, a przy tym również praktyczne.

Meble kubikowe w kuchni - Peka SmartCube

fot.: Peka - Meble kubikowe w kuchni - SmartCube

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: Max Kuchnie - nawet jeśli meble stanowią zwartą bryłę to dla zapewnienia ich lekkości ustawione są na metalowych nogach, dzięki którym uwalnia się podłogę, a całość wydaje się być lżejsza

Meble kuchenne z ramą i wysokimi nogami optycznie odciążają podłogę dając złudzenie większej przestrzeni. Do tego sama konstrukcja może być ozdobiona charakterystycznym kolorem.

Meble kuchenne - trendy

fot.: Ernestrust

 

Sprytna sztuka łączenia

Zestawienia na bazie kontrastów, połączenie nowego ze starym oraz mieszanie różnej stylistyki we wnętrzu dynamizują przestrzeń i nadają jej oryginalnego wyglądu. To właśnie takie działania aranżacyjne sprawiają, że kuchnia zyskuje niezwykły wygląd. Modne duety z pewnością przyniosą wiele inspiracji.  

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: Ferro - nowoczesne meble w zestawieniu z drewnem (blat, podłoga) z efektem postarzania

 

Sprawdź również >> Moda na styl Wabi-Sabi

 

Asymetria

Meble, które przechodzą jedne w drugie - zabudowa kuchenna przedłuża się lub łączy z tą w pokoju dziennym, stanowi integralny moduł z przedpokojem lub wychodzi poza granicę kuchni - to typowe i zamierzone działania mające na celu duże zróżnicowanie zabudowy. Choć meble są bardzo różne to jednak pozostają zunifikowane, bo w całym domu (piętrze/strefie) występuje jeden typ umeblowania. Zabawa symetrią daje wizualną odmienność.

Trendy kuchenne 2018 - aranżacje

fot.: BRW - kolekcja mebli Traffic to idealne rozwiązanie, gdy chcemy zestawić meble kuchenne z tymi w pokoju dziennym

Trendy kuchenne 2018 - aranżacjeTrendy kuchenne 2018 - aranżacjeCo będzie trendy w 2018 - modne kuchnie

fot.: BRW - skromna zabudowa kuchenna może skryć naprawdę wiele

 

Głębokość zabudowy - zróżnicowanie mile widziane

Im bardziej zróżnicowana zabudowa, tym lepiej. Im więcej się dzieje w przestrzeni, tym efekt końcowy bardziej zaskakuje, staje się interesujący i dłużej wzbudza zainteresowanie. Dlatego tak ważne jest poszukiwanie nowych wymiarów w urządzaniu wnętrza.

Kuchnia idealna - jakie trendy będą dominować

fot.: Laveo - formy 3D oraz gra światłem podkreślająca zróżnicowanie faktur to bardzo popularny chwyt aranżacyjny

 

Trendy 2018 - aranżacje kuchni, projekty architektów wnętrz oraz przykłady z polskich domów 

 

 • Trendy w kuchni 2018 - styl loft
  Ten trend wydaje się nabierać na sile z każdym rokiem. W 2018 zdecydowanie nasili się wykorzystanie elementów rodem z fabryk. Od oświetlenia, które przybiera formę rozbudowanej na suficie instalacji - kabli, nagich żarówek, poprzez surowe materiały (głównie cegła, beton), aż do mebli stylizowanych na loft. 

Trendy 2018 - wybierz modny styl do swojej kuchni marzeń

fot.: Laveo

 • Trendy w kuchni 2018 - klasyka w nowym wydaniu
  Kolejny warty uwagi trend ukierunkowany jest na rodzaj zabudowy. Charakterystyczne uchwyty oraz ramki na frontach są w stanie zaważyć na proporcjach wnętrza. Taką samą rolę można przypisać bogatemu w rysunek blatu lub ozdobnym frontom. W tej aranżacji zabudowa określa styl kuchni, podporządkowując sobie pozostałe elementy.

Sprawdź również >> Kuchnia w stylu modern classic

Modern - kuchnia 2018

fot.: Opoczno - otwarte półki mogą posłużyć do ekspozycji przedmiotów ocieplających wnętrze

 • Trendy w kuchni 2018 - wzory
  Wśród najbardziej pożądanych wzorów 2018 roku znajdą się marmur, beton oraz wszelkie geometryczne zestawienia. Na topie nadal utrzyma się cegła, ale najlepiej ta postarzana, zróżnicowana kolorystycznie. Dużym zainteresowaniem cieszyć się będą także struktury oraz sposób ułożenia, np. w jodełkę. Zobacz także >> Modne wzory do kuchni

Trendy 2018 do kuchni - postaw na marmur

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

 • Trendy w kuchni 2018 - zieleń i piękne dodatki
  Zieleń może być obecna w różnej postaci - żywe rośliny jednak będą tu najbardziej pożądanym elementem. Nawet całe ściany w zieleni są mile widziane. Wśród ciekawych dodatków warto zwrócić uwagę na dywany, ramki i obrazki oraz kolorowe akcesoria, które z powodzeniem możemy wystawić w reprezentacyjnym punkcie.

Trendy 2018

                fot.: MikołajskaSTUDIO                                                        fot.: Kernau


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Deante, Kernau, Rehau, Opoczno, Laveo, Peka, Dunin, Śnieżka, Max Kuchnie, Raw Decor, MikołajskaSTUDIO, TK Architekci, ErnestrustPodobne artykuły
Drewno w kuchni

trendy kuchenne

Drewno w kuchni

Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który jest wykorzystywany nie tylko do budowy domu,... więcej...

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia

trendy kuchenne

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia

Początek roku to zawsze okres prognoz i przewidywań, również tych dotyczących trendów wnętrzarskich.... więcej...

Biel w kuchni

trendy kuchenne

Biel w kuchni

Kolorem, który obecnie najchętniej wybierają osoby urządzające swoje kuchnie, jest biel. Popularność... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj