tesa

Skandynawska dekoracja domu - jak samodzielnie wykonać kwietnik

data aktualizacji: 21-11-2017, 11:58 – artykuł promocyjny

Kwiaty to element, którego nie powinno zabraknąć w wystroju wnętrz w naszych domach i mieszkaniach. Zdobią one pomieszczenia, nadając im niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo przybliżają domownikom kontakt z naturą, a także filtrują i nawilżają powietrze w pomieszczeniach. Warto mieć ich jak najwięcej, szczególnie kiedy zieleni zaczyna brakować na zewnątrz. Tradycyjnym miejscem, w którym umieszczamy kwiaty, są parapety. Jednak coraz częściej pojawiają się one w innych punktach aranżacji naszych wnętrz.

Skandynawska dekoracja domu - jak samodzielnie wykonać kwietnik


Jak przygotować oryginalne kwietniki w stylu skandynawskim krok po kroku?

Do wykonania dwóch oryginalnych kwietników potrzebne będą: 24 listewki (16 sztuk o długości 11 cm oraz 8 sztuk o długości 9 cm), klej na gorąco, gąbka ścierna, metalowe uchwyty, gwoździe, kuweta oraz pędzel i wybrany kolor emalii akrylowej do drewna i metalu, np. Śnieżka Moje Deko.

Jak przygotować kwietniki w stylu skandynawskim  - krok po kroku

  • Przygotowanie

Każdą listewkę należy dokładnie przetrzeć gąbką ścierną. Pozbędziemy się w ten sposób wszelkich nierówności oraz drzazg. Następny krok to złożenie czterech kwadratów. Na każdy powinny przypadać dwa dłuższe i dwa krótsze elementy. Łączenie ich następuje za pomocą kleju na gorąco. Do dwóch dłuższych listewek dodajemy mocowanie, dzięki któremu będzie można zaczepić kwietniki na ścianie. Przygotowane podstawy należy połączyć ze sobą za pomocą czterech dłuższych listewek, również z użyciem kleju na gorąco. Sześciany foremne odstawiamy do czasu, aż klej wyschnie – koniecznie zapoznając się wcześniej z instrukcją producenta podaną na opakowaniu (w zależności od produktu, czas schnięcia może być różny).

Jak przygotować kwietniki w stylu skandynawskim  - krok po krokuJak przygotować kwietniki w stylu skandynawskim  - krok po kroku
 

  • Dekoracja

Gdy kwietniki są już złożone, możemy przystąpić do ich dekoracji. Kolor, na jaki zamierzamy je pomalować, powinien odzwierciedlać nie tylko nasze upodobania, ale musi również musi korespondować z kolorystyką wnętrza, w którym ozdoba ma zostać ustawiona. Najbardziej uniwersalną barwą jest biel - kolor charakterystyczny dla stylu skandynawskiego. Decydując się na konkretny odcień weźmy pod uwagę również konwencję pomieszczenia. Na ścianach błękitnych oprócz bieli, dobrze będą wyglądać pastelowe odcienie fioletu, różu czy żółci, na tle szarych ścian – biele, beże czy barwy oliwkowe, czerwonym zaś elegancji dodadzą czarne ozdoby. Wybrany kolor emalii, zanim zostanie wlany do kuwety, należy dokładnie wymieszać. Za pomocą pędzla malujemy drewniane elementy kwietnika, pamiętając szczególnie o miejscach łączenia listewek. – Do pomalowania kwietnika doskonale nadaje się Śnieżka Moje Deko. To produkt bardzo łatwy w aplikacji, ma łagodny zapach, szybko schnie i doskonale kryje. Jest też bezpieczny dla dzieci, dlatego do majsterkowania można zaprosić również młodszych domowników – mówi Anna Szymaszek, specjalista ds. PR-u Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Jak przygotować kwietniki w stylu skandynawskim  - krok po kroku

  • Wybór roślin

Gdy farba wyschnie, kwietnik mocujemy do ściany i wstawiamy doniczki z kwiatami. Kwiaty to dobry dodatek dla domu – dodają wnętrzu ciepła i niepowtarzalnego charakteru. Rozważmy wcześniej rodzaj rośliny – paprotka oprócz urokliwego wyglądu zapewni również odpowiednią wilgoć, lawenda otuli przyjemnym zapachem. Jeśli kwietnik planujemy umieścić w kuchni, możemy pokusić się o różnego rodzaju zioła, które pełnią funkcję dekoracyjną i doskonale nadają się do przyrządzania rozmaitych dań.

Przygotowanie wyjątkowego kwietnika nie zajmuje dużo czasu. To również świetna zabawa i doskonała ozdoba pomieszczeń. Nawet gdy za jakiś czas zmienimy wystrój wnętrza, kwietnik będziemy mogli z łatwością przemalować i ustawić w innym, bardziej dogodnym miejscu. Odpowiednio dobrane rośliny zadbają o nasze samopoczucie. 

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA
ul. Lubzina 34a
39-102
tel. (14) 681 11 11
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomośćfarby do wielu zastosowań farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń emulsje do pomieszczeń wilgotnych farby i lakiery do drewna farby i emalie do metalu kleje zaprawy masy i mieszanki tynkarskie masy i mieszanki do szpachlowania lakiery impregnaty do drewna lakierobejce farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka:
Podobne artykuły
Co zrobić z lodówką gdy wyjeżdżamy na wakacje?

porady

Co zrobić z lodówką gdy wyjeżdżamy na wakacje?

Kuchnia nie może obyć się bez lodówki, w której przechowujemy produkty spożywcze. Używamy... więcej...

Jaki blender kupić

porady

Jaki blender kupić

Obecnie dużym powodzeniem na rynku AGD cieszą się blendery. Jeśli jeszcze nie posiadamy go w naszym gospodarstwie... więcej...

Stół w dużej kuchni

porady

Stół w dużej kuchni

Duża kuchnia pozwala na większą swobodę aranżacyjną. Nie ma konieczności rezygnowania z ważnych elementów... więcej...