konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

tesa

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

data aktualizacji: 08-11-2017, 13:14 – artykuł promocyjny

Zioła to popularny dodatek do wielu potraw. Są niezbędnym elementem zdrowej, smacznej kuchni. Wykorzystywane są do sosów, zup czy mięs, po to, aby wzbogacić ich smak i aromat. Aby były one zawsze pod ręką, warto stworzyć w kuchni ogródek z kilkoma użytecznymi ziołami. W sklepach można wprawdzie kupić suszone zioła lub ich mieszanki, ale tak naprawdę nic nie zastąpi świeżych listków. Doniczki można ustawić na przykład na kuchennym parapecie. Może to być jednak kłopotliwe w małych mieszkaniach, np. w bloku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?


Mała kuchnia to nie problem!

Niewielka kuchnia wcale nie oznacza konieczności rezygnacji ze świeżych ziół. Wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń. Z pewnością w kuchni znajdzie się kawałek wolnego miejsca na kafelkach, prawda? Jeśli tak, to właśnie tam jest to idealne miejsce na wygodne półeczki. Co więcej, niewielkim nakładem pracy i materiałów można je stworzyć samemu! Co będzie do tego potrzebne i jak to zrobić?


Lista zakupów

Do przygotowania półek potrzebne będą drewniane deseczki, taśma z materiału w wybranym kolorze (pasującym do kolorystyki kuchni), 14-milimetrowy dziurkacz i oczka z metalu o tej samej średnicy. Dodatkowo podczas pracy przydadzą się nożyczki, młotek oraz zapalniczka. Warto również zaopatrzyć się w podkładkę, która uchroni blat przed zniszczeniem podczas pracy. Ostatni, niezbędny element to samoprzylepne gwoździe marki tesa® do płytek oraz metalu. Na jedną półkę będą potrzebne dwie sztuki.

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni


Przygotowujemy półeczki

W pierwszym etapie trzeba wyciąć z taśmy paski o długości około 80 centymetrów - po dwa na każdą półkę. Końcówki pasków warto przypalić zapalniczką, aby zapobiec strzępieniu się materiału. Następnie z użyciem dziurkacza i młotka należy wyciąć w paskach otwory. Powinny być blisko krawędzi - ale nie za blisko, aby pasek nie uległ przerwaniu. W kolejnym kroku w wyciętych otworach trzeba zamocować oczka metalowe - tak, aby złączyć ze sobą dwa końce paska. Tutaj warto posiłkować się instrukcją, znajdującą się przy opakowaniu z oczkami. I to właściwie koniec! Teraz wystarczy wsunąć deseczkę w dwa paski. Tu pewnie pojawi się pytanie: jak ją teraz zamocować, czy muszę wiercić w ścianie lub męczyć się z wbijaniem gwoździ? Odpowiedź brzmi: nie!

Jak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchni


Wygodne i proste zamocowanie

Właśnie po to, aby łatwo nam było zamocować półki, kupiliśmy samoprzylepne gwoździe tesa®. Nadają się one do zamocowania na gładkiej powierzchni, zatem na kafelkach sprawdzą się idealnie! Dwa takie gwoździe mogą unieść masę do 6 kg, więc niewielka półeczka z ziołami na pewno się na nich utrzyma. Wszystko, co trzeba jeszcze zrobić, to przymocować gwoździe w wybranych miejscach, a na nich zawiesić na metalowych oczkach przygotowane już wcześniej półki. Gotowe! Teraz można ustawić tam doniczki z ulubionymi ziołami i cieszyć się wygodnym dostępem do nich w każdym momencie.

Jak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchni

Samodzielnie przygotowane półki na zioła nie tylko będą świetnym zagospodarowaniem miejsca. Oprócz tego, że ułatwią pracę w kuchni, czyniąc zioła bardziej dostępnymi, to jeszcze mogą stanowić wspaniałą ozdobę. Bazylia, mięta, rozmaryn czy oregano świetnie będą się prezentowały nad kuchennym blatem. Do tego dochodzi satysfakcja z własnoręcznego przygotowania półek i wyhodowania ekologicznych roślin. Warto?
 

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Gnieźnieńska 32
61-021 Poznań
tel. (61) 8746 147
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:Podobne artykuły
Jak utrzymać porządek w kuchni?

porady

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Kuchnia jest miejscem, w którym trudno utrzymać porządek. W pomieszczeniu tym spędzamy sporo czasu,... więcej...

Jaką płytę kuchenną wybrać?

porady

Jaką płytę kuchenną wybrać?

Szeroki wybór sprzętu AGD daje możliwość zakupu płyty grzewczej jako osobnego urządzenia. Dzięki... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj