tesa

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?

data aktualizacji: 08-11-2017, 13:14 – artykuł promocyjny

Zioła to popularny dodatek do wielu potraw. Są niezbędnym elementem zdrowej, smacznej kuchni. Wykorzystywane są do sosów, zup czy mięs, po to, aby wzbogacić ich smak i aromat. Aby były one zawsze pod ręką, warto stworzyć w kuchni ogródek z kilkoma użytecznymi ziołami. W sklepach można wprawdzie kupić suszone zioła lub ich mieszanki, ale tak naprawdę nic nie zastąpi świeżych listków. Doniczki można ustawić na przykład na kuchennym parapecie. Może to być jednak kłopotliwe w małych mieszkaniach, np. w bloku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni?


Mała kuchnia to nie problem!

Niewielka kuchnia wcale nie oznacza konieczności rezygnacji ze świeżych ziół. Wystarczy tylko odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń. Z pewnością w kuchni znajdzie się kawałek wolnego miejsca na kafelkach, prawda? Jeśli tak, to właśnie tam jest to idealne miejsce na wygodne półeczki. Co więcej, niewielkim nakładem pracy i materiałów można je stworzyć samemu! Co będzie do tego potrzebne i jak to zrobić?


Lista zakupów

Do przygotowania półek potrzebne będą drewniane deseczki, taśma z materiału w wybranym kolorze (pasującym do kolorystyki kuchni), 14-milimetrowy dziurkacz i oczka z metalu o tej samej średnicy. Dodatkowo podczas pracy przydadzą się nożyczki, młotek oraz zapalniczka. Warto również zaopatrzyć się w podkładkę, która uchroni blat przed zniszczeniem podczas pracy. Ostatni, niezbędny element to samoprzylepne gwoździe marki tesa® do płytek oraz metalu. Na jedną półkę będą potrzebne dwie sztuki.

Jak zrobić zielny ogródek w kuchni


Przygotowujemy półeczki

W pierwszym etapie trzeba wyciąć z taśmy paski o długości około 80 centymetrów - po dwa na każdą półkę. Końcówki pasków warto przypalić zapalniczką, aby zapobiec strzępieniu się materiału. Następnie z użyciem dziurkacza i młotka należy wyciąć w paskach otwory. Powinny być blisko krawędzi - ale nie za blisko, aby pasek nie uległ przerwaniu. W kolejnym kroku w wyciętych otworach trzeba zamocować oczka metalowe - tak, aby złączyć ze sobą dwa końce paska. Tutaj warto posiłkować się instrukcją, znajdującą się przy opakowaniu z oczkami. I to właściwie koniec! Teraz wystarczy wsunąć deseczkę w dwa paski. Tu pewnie pojawi się pytanie: jak ją teraz zamocować, czy muszę wiercić w ścianie lub męczyć się z wbijaniem gwoździ? Odpowiedź brzmi: nie!

Jak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchni


Wygodne i proste zamocowanie

Właśnie po to, aby łatwo nam było zamocować półki, kupiliśmy samoprzylepne gwoździe tesa®. Nadają się one do zamocowania na gładkiej powierzchni, zatem na kafelkach sprawdzą się idealnie! Dwa takie gwoździe mogą unieść masę do 6 kg, więc niewielka półeczka z ziołami na pewno się na nich utrzyma. Wszystko, co trzeba jeszcze zrobić, to przymocować gwoździe w wybranych miejscach, a na nich zawiesić na metalowych oczkach przygotowane już wcześniej półki. Gotowe! Teraz można ustawić tam doniczki z ulubionymi ziołami i cieszyć się wygodnym dostępem do nich w każdym momencie.

Jak zrobić zielny ogródek w kuchniJak zrobić zielny ogródek w kuchni

Samodzielnie przygotowane półki na zioła nie tylko będą świetnym zagospodarowaniem miejsca. Oprócz tego, że ułatwią pracę w kuchni, czyniąc zioła bardziej dostępnymi, to jeszcze mogą stanowić wspaniałą ozdobę. Bazylia, mięta, rozmaryn czy oregano świetnie będą się prezentowały nad kuchennym blatem. Do tego dochodzi satysfakcja z własnoręcznego przygotowania półek i wyhodowania ekologicznych roślin. Warto?
 

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Gnieźnieńska 32
61-021 Poznań
tel. (61) 8746 147
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomośćplastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:
Podobne artykuły
Porządki w kuchni - poradnik

porady

Porządki w kuchni - poradnik

Kuchnia jest pomieszczeniem, w których najtrudniej jest utrzymać idealny porządek. Jednak, dzięki... więcej...

Czyszczenie kuchenki gazowej

porady

Czyszczenie kuchenki gazowej

Kuchenka gazowa jeden z rodzajów kuchenek oferowanych przez producentów. Kuchenki gazowe są... więcej...

Minimalizm to jedynie pierwszy krok, czyli - jak wprowadzić porządek do wnętrza

porady

Minimalizm to jedynie pierwszy krok, czyli -...

Średnio ponad 200 godzin w ciągu roku poświęca się na sprzątanie w domu - wyrzucanie śmieci, wycieranie... więcej...