konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2017

Nescefe Dolce Gusto

TEKA Multicook - System naczyń do życzeń specjalnych

data aktualizacji: 30-08-2017, 11:35 – artykuł promocyjny

O dobroczynnym wpływie pary na smak i wygląd potraw napisano wiele. Taka metoda obróbki termicznej pozwala nie tylko zachować kolor i strukturę składników, ale umożliwia też zatrzymanie większej ilości witamin i minerałów. Każdy kto kiedyś spróbował warzyw lub ryb przygotowywanych z wykorzystaniem pary poczuł różnicę. Do tej pory gotowanie na parze było możliwe tylko w specjalnie do tego przygotowanych piekarnikach, które są znacznie bardziej szczelne, po to aby wydobywająca się para nie niszczyła mebli. Ich konstrukcja zabezpiecza też przed zawilgoceniem mechanizmy w środku, a wnętrze jest wykonane ze stali nierdzewnej.

I mimo, iż wszystko jest dobrze zabezpieczone i tak po każdym wykorzystaniu pary, należy wnętrze piekarnika przetrzeć do sucha. Tradycyjny piekarnik nie jest przystosowany do takiej wilgoci. Jeśli będziemy do niego wkładać miskę z wodą, aby we wnętrzu wytworzyła się para w najlepszym razie szybko zardzewieje, a w najgorszym przestanie w ogóle działać. Czy to oznacza, że w tradycyjnym piekarniku nie da się przygotowywać potraw na parze? Teka postanowiła spełnić życzenia miłośników dobrej i zdrowej kuchni i stworzyła system naczyń Multicook, który pozwala gotować na parze w każdym piekarniku TEKA Wish.

TEKA Multicook - System naczyń do życzeń specjalnych

TEKA Multicook

System TEKA Multicook, to zestaw naczyń, przeznaczonych do wykorzystywania w piekarnikach TEKA Wish. Zestaw zawiera naczynie ze szklaną pokrywą z silikonem, dwa metalowe pojemniki, blachę głęboką i ruszt. Do gotowania na parze w piekarniku wystarczy nalać do głębokiej blachy ok. 500 ml wody, ułożyć warzywa lub ryby w metalowych pojemnikach lub na ruszcie, zamknąć naczynie szklaną pokrywą i włożyć do piekarnika nagrzanego do temperatury 150?C. Szczelna pokrywa z silikonem, sprawia, że z naczynia, w którym jest pełno pary, wilgoć nie wydobywa się na zewnątrz. Multicook pozwala też piec i grillować potrawy oraz przygotowywać kilka dań w tym samy czasie.

system naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicook


HLB 860 P - nowy piekarnik z linii TEKA Wish

Idealny duet z zestawem do gotowania na parze Multicook stworzy piekarnik z nowej linii TEKA Wish, który spełni wszystkie życzenia użytkowników, którzy zwracają uwagę na funkcjonalność, wygodę, energooszczędność i piękne wzornictwo. Model HLB 860 P ma wnętrze powiększone do pojemności 70 litrów z prowadnicami teleskopowymi umieszczonymi na dwóch poziomach , co pozwala na komfortowe wkładanie nawet dużych naczyń i pieczeni. 12 funkcji grzania i 20 programów automatycznych pomoże precyzyjnie dobrać parametry pieczenia, a kolorowy wyświetlacz TFT ułatwi wybór odpowiednich ustawień. Model HLB 860 P wyposażono w dwa systemy ułatwiające czyszczenie wnętrza - HydroClean® przeznaczony do codziennego zastosowania oraz Pyrolizę do czyszczenia mocniejszych zabrudzeń. Pyroliza usuwa zabrudzenia przy zastosowaniu temperatury osiągającej 500°C, dzięki czemu wszystkie zabrudzenia i pozostałości z pieczenia ulegają spaleniu, pozostawiając jedynie łatwy do usunięcia popiół. W systemie HydroClean® wykorzystuje się wodę, którą wlewa się na dno piekarnika i podgrzewa się do temperatury 90°C. Wytworzona w ten sposób para kondensuje się na ściankach piekarnika umożliwiając łatwe usunięcie zabrudzeń, bez konieczności użycia środków czyszczących.

  • Pojemność: 70 litrów
  • 12 funkcji grzania + 20 programów automatycznych
  • Kolorowy wyświetlacz TFT
  • Podświetlane ergonomiczne pokrętła
  • 2 poziomy prowadnic teleskopowych
  • Klasa energetyczna A+
     

Teka WishHLB 860 P piekarnik TEKA WishHLB 860 P piekarnik TEKA Wish

HLB 860 P

Kontakt w sprawie produktów:

TEKA Polska Sp. z o.o.
ul. 3-go Maja 8
05-800 Pruszków
tel. +48 22 7383270
www: www.teka.com
mail: wyślij wiadomośćDomowe urządzenia kuchenne: piekarniki » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » zmywarki do naczyń » baterie kuchenne » urządzenia kompaktowe » płyty kuchenne » chłodziarko-zamrażarki » zlewozmywaki » akcesoria

Zobacz zdjęcia w galerii TEKA:
Podobne artykuły
Formy do pieczenia - przegląd

akcesoria kuchenne

Formy do pieczenia - przegląd

Formy do pieczenia różnią się między sobą przeznaczeniem wynikającym z rodzaju ciasta jakie chcemy... więcej...

Przybory i akcesoria kuchenne - to się przyda w każdej kuchni

akcesoria kuchenne

Przybory i akcesoria kuchenne - to się przyda...

W każdej kuchni potrzebujemy kilku ważnych przyborów, które umożliwią nam gotowanie, smażenie... więcej...

Stołowy savoir vivre. Jak powinny być ułożone sztućce?

akcesoria kuchenne

Stołowy savoir vivre. Jak powinny być ułożone sztućce?

Nie chcąc popełnić faux pas podczas organizacji chociażby kameralnego przyjęcia, koniecznie należy poznać... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj