konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Nescefe Dolce Gusto

TEKA Multicook - System naczyń do życzeń specjalnych

data aktualizacji: 30-08-2017, 09:35 – artykuł promocyjny

O dobroczynnym wpływie pary na smak i wygląd potraw napisano wiele. Taka metoda obróbki termicznej pozwala nie tylko zachować kolor i strukturę składników, ale umożliwia też zatrzymanie większej ilości witamin i minerałów. Każdy kto kiedyś spróbował warzyw lub ryb przygotowywanych z wykorzystaniem pary poczuł różnicę. Do tej pory gotowanie na parze było możliwe tylko w specjalnie do tego przygotowanych piekarnikach, które są znacznie bardziej szczelne, po to aby wydobywająca się para nie niszczyła mebli. Ich konstrukcja zabezpiecza też przed zawilgoceniem mechanizmy w środku, a wnętrze jest wykonane ze stali nierdzewnej.

I mimo, iż wszystko jest dobrze zabezpieczone i tak po każdym wykorzystaniu pary, należy wnętrze piekarnika przetrzeć do sucha. Tradycyjny piekarnik nie jest przystosowany do takiej wilgoci. Jeśli będziemy do niego wkładać miskę z wodą, aby we wnętrzu wytworzyła się para w najlepszym razie szybko zardzewieje, a w najgorszym przestanie w ogóle działać. Czy to oznacza, że w tradycyjnym piekarniku nie da się przygotowywać potraw na parze? Teka postanowiła spełnić życzenia miłośników dobrej i zdrowej kuchni i stworzyła system naczyń Multicook, który pozwala gotować na parze w każdym piekarniku TEKA Wish.

TEKA Multicook - System naczyń do życzeń specjalnych

TEKA Multicook

System TEKA Multicook, to zestaw naczyń, przeznaczonych do wykorzystywania w piekarnikach TEKA Wish. Zestaw zawiera naczynie ze szklaną pokrywą z silikonem, dwa metalowe pojemniki, blachę głęboką i ruszt. Do gotowania na parze w piekarniku wystarczy nalać do głębokiej blachy ok. 500 ml wody, ułożyć warzywa lub ryby w metalowych pojemnikach lub na ruszcie, zamknąć naczynie szklaną pokrywą i włożyć do piekarnika nagrzanego do temperatury 150?C. Szczelna pokrywa z silikonem, sprawia, że z naczynia, w którym jest pełno pary, wilgoć nie wydobywa się na zewnątrz. Multicook pozwala też piec i grillować potrawy oraz przygotowywać kilka dań w tym samy czasie.

system naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicooksystem naczyń Teka Multicook


HLB 860 P - nowy piekarnik z linii TEKA Wish

Idealny duet z zestawem do gotowania na parze Multicook stworzy piekarnik z nowej linii TEKA Wish, który spełni wszystkie życzenia użytkowników, którzy zwracają uwagę na funkcjonalność, wygodę, energooszczędność i piękne wzornictwo. Model HLB 860 P ma wnętrze powiększone do pojemności 70 litrów z prowadnicami teleskopowymi umieszczonymi na dwóch poziomach , co pozwala na komfortowe wkładanie nawet dużych naczyń i pieczeni. 12 funkcji grzania i 20 programów automatycznych pomoże precyzyjnie dobrać parametry pieczenia, a kolorowy wyświetlacz TFT ułatwi wybór odpowiednich ustawień. Model HLB 860 P wyposażono w dwa systemy ułatwiające czyszczenie wnętrza - HydroClean® przeznaczony do codziennego zastosowania oraz Pyrolizę do czyszczenia mocniejszych zabrudzeń. Pyroliza usuwa zabrudzenia przy zastosowaniu temperatury osiągającej 500°C, dzięki czemu wszystkie zabrudzenia i pozostałości z pieczenia ulegają spaleniu, pozostawiając jedynie łatwy do usunięcia popiół. W systemie HydroClean® wykorzystuje się wodę, którą wlewa się na dno piekarnika i podgrzewa się do temperatury 90°C. Wytworzona w ten sposób para kondensuje się na ściankach piekarnika umożliwiając łatwe usunięcie zabrudzeń, bez konieczności użycia środków czyszczących.

  • Pojemność: 70 litrów
  • 12 funkcji grzania + 20 programów automatycznych
  • Kolorowy wyświetlacz TFT
  • Podświetlane ergonomiczne pokrętła
  • 2 poziomy prowadnic teleskopowych
  • Klasa energetyczna A+
     

Teka WishHLB 860 P piekarnik TEKA WishHLB 860 P piekarnik TEKA Wish

HLB 860 P

Kontakt w sprawie produktów:

TEKA Polska Sp. z o.o.
ul. 3-go Maja 8
05-800 Pruszków
tel. +48 22 7383270
www: www.teka.com
mail: wyślij wiadomośćDomowe urządzenia kuchenne: piekarniki » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » zmywarki do naczyń » baterie kuchenne » urządzenia kompaktowe » płyty kuchenne » chłodziarko-zamrażarki » zlewozmywaki » akcesoria

Zobacz zdjęcia w galerii TEKA:
Podobne artykuły
Stojaki na ręcznik papierowy - przegląd

akcesoria kuchenne

Stojaki na ręcznik papierowy - przegląd

Ręcznik papierowy stał się oczywistością w każdej kuchni. Jednorazowy, ekologiczny i zawsze higieniczny... więcej...

Porcelana na wiosennym stole

akcesoria kuchenne

Porcelana na wiosennym stole

Początek wiosny to czas idealny na metamorfozę. O kompletnej zmianie warto pomyśleć także w kontekście... więcej...

Partnerzy

logo Deante Nescafe Dolce GustoInspiro AGD

   logo Teka


   logo Peka       logo Helios

    logo Franke

Electrolux      Laveo

GOCLEVER


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj