Amix

5 powodów, dla których w tym roku musisz mieć fototapety do kuchni

data aktualizacji: 11-06-2017, 20:51 – artykuł Partnera

Trendy w aranżacji wnętrz może i nie zmieniają się tak samo szybko, jak te w modzie - z dość zrozumiałych przyczyn - ale to wcale nie znaczy, że stoją w miejscu. Jeżeli jednak przyjrzysz się najbardziej stylowym kuchniom ostatnich kilku sezonów, niewątpliwie zauważysz, że bardzo często pojawia się tam pewien wspólny mianownik: fototapety.
 

5 powodów, dla których w tym roku musisz mieć fototapety do kuchni

Jeszcze kilkanaście lat temu połączenie kuchni i fototapet należałoby zaliczyć do tej samej kategorii, w której znajdują się pączki i odchudzanie: wspólnie po prostu nie mają racji bytu i trzeba zdecydować się albo na jedno, albo na drugie. Rozwój technologii druku sprawił jednak, że fototapety do kuchni nie tylko stały się możliwe, ale też szybko awansowały na pozycję szalenie popularnego dekoracyjnego trendu – a może nawet czegoś więcej? Oto pięć powodów, dla których warto mieć fototapety kuchenne!

myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/kuchnia/

 

1. Są zmywalne

Nie jest tajemnicą, że kuchnia (jeżeli jest regularnie używana, oczywiście) brudzi się znacznie szybciej niż jakiekolwiek inne domowe pomieszczenie. To właśnie możliwość zabrudzenia była przez bardzo długi czas powodem, dla którego mało kto decydował się na wybór tapety do kuchni. Zmywalne fototapety to jednak zupełnie co innego: technologia lateksowa wykorzystana do ich stworzenia sprawia, że mogą być delikatnie przemywane. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką albo gąbką – i już! Oczywiście można je także dodatkowo zabezpieczyć przed zachlapaniem lub zabrudzeniem, pokrywając całą powierzchnię dekoracji taflą szklaną albo pleksiglasem, ale w znacznej większości przypadków wcale nie jest to konieczne.

 

2. Możesz wybierać spośród milionów wzorów

Jeżeli myślisz, że współcześnie to farby stwarzają szerokie możliwości wyboru, to chyba nie widziałeś, spośród ilu wzorów można wybierać fototapety do kuchni. Bez względu na to, czy lubisz kwiatki, owoce, zwierzęta, geometrię, krajobrazy, typografię czy cokolwiek innego, możesz znaleźć tutaj dla siebie odpowiedni wzór – i to nie jeden, a całe setki i tysiące! Udekorowanie kuchni w dokładnie taki sposób, jaki Ci się podoba, nigdy nie było równie łatwe.

 

3. Zmieszczą się wszędzie

Fototapety bardzo często bywają kojarzone z ogromną, zajmującą całą powierzchnię ściany dekoracją. I choć rzeczywiście można wykorzystać je właśnie w tej formie, to zdecydowanie nie jest to jedyna opcja! Nawet jeśli jedyną wolną przestrzenią, jaką dysponujesz, jest wąski pas ściany pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami albo niewielka wykuszowa ściana, dzięki ogromnej różnorodności wzorów łatwo znajdziesz taki, który będzie tam pasował.

 

4. Są łatwe i szybkie w montażu

Chyba nie musimy nikogo przekonywać co do tego, że remont kuchni zalicza się do najbardziej uciążliwych rodzajów domowej renowacji. Na szczęście montaż fototapety do kuchni nie jest ani żmudny, ani czasochłonny! Z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem nawet osoba, dla której będzie to pierwsza przygoda z tapetowaniem. Cały proces nie powinien zająć nikomu więcej niż kilku godzin – a jeżeli wziąć pod uwagę skalę efektu, który pozwoli on uzyskać, szybko okaże się, że kuchnia przechodzi radykalną metamorfozę w dosłownie kilka chwil!

 

5. Są nietoksyczne i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem przy urządzaniu każdego spośród domowych wnętrz, ale w kuchni – miejscu, w którym przygotowuje się posiłki – liczy się ono szczególnie. Dlatego na pewno spodoba Wam się informacja, że dzięki technologii druku lateksowego kuchenne fototapety są całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia, a do tego nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów czy szkodliwych oparów, i to na żadnym etapie użytkowania. W przeciwieństwie do innych rodzajów materiałów wykończeniowych, takich jak farby, fototapety nie wymagają długotrwałego wietrzenia wnętrza po zakończeniu nakładania, ponieważ są bezzapachowe od samego początku. To zdrowy i ekologiczny wybór dla Twojego mieszkania!
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Myloview.plPodobne artykuły
Style w kuchni

trendy kuchenne

Style w kuchni

Kuchnia minimalistyczna i sterylna jak laboratorium czy przytulana jak góralska chata, a może prowansalska,... więcej...

Stal w kuchni

trendy kuchenne

Stal w kuchni

W kuchniach w naszych domach pojawia się coraz więcej elementów wyposażenia wykonanych ze stali... więcej...

Drewno w kuchni na ścianę

trendy kuchenne

Drewno w kuchni na ścianę

Drewno we wnętrzu zawsze odgrywa pozytywną rolę. Jako uniwersalny element aranżacji zdominował już podłogi... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj