Nescefe Dolce Gusto

Stojaki i wieszaki na butelki

data aktualizacji: 15-01-2018, 08:45 – artykuł promocyjny

Półki, stojaki, wieszaki na wino to akcesoria, które w wyrazisty sposób akcentują i porządkują wszelkie butelki w przestrzeni kuchennej. Jeśli jesteśmy fanami tego typu rozwiązań koniecznie postawmy na stylowe i klimatyczne stojaki. Wyeksponowane będą ciekawą ozdobą, wypełnią wolną przestrzeń oraz ułatwią nam przeglad naszych zapasów.

Stojaki i wieszaki na butelki

 

Stojak, wieszak, czy półka

 

Jeśli jesteśmy smakoszami i zawsze chcemy mieć w zasięgu ręki kilka butelek wina wystarczy, że wyposażymy swoją kuchnię w stojak lub wieszak na butelki. Indywidualnie możemy dobrać sobie ilość przegród oraz kształt i sposób ułożenia butelek.

fot.: BRW

Od bardzo prostych modeli po finezyjne i kunsztownie wykończone stojaki. Tego typu akcesoria mogą pojawić się już w niewielkich kuchniach, bo wcale nie trzeba dużej powierzchni by wygospodarować miejsce.

fot.: Novi Art - wieszak na wino zamocowany na ścianie
 

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - metalowy wieszak na wino

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - w małej kuchni wieszak można zamontować nawet na froncie kuchennym

Ciekawe wyeksponowanie stojaka czy wieszaka na wina może być motywem przewodnim aranżacji naszej kuchni. Szczególnie polecane do tego są barki i wyspy kuchenne (czyli dolna zabudowa), ale równie interesujące są projekty z wieszakami wkomponowanymi powyżej blatu kuchennego.

fot.: TK Architekci                                                        fot.: Viva Design

fot.: Rejs - specjalna kolumna mocowana do mebli z koszami i wieszakami, w tym z miejscem wygospodarowanym na butelki

fot. Max Kuchnie - półeczki na butelki wygospodarowane przy nogach małego stolika pod ścianą jest praktyczny a do tego bartdzo urokliwy oraz pokazuje, że nawet w niewielkiej kuchni można postawić na iryginalne rozwiązania


Stojak na pojedyncze butelki sprawdzi się również podczas serwowania wina. Odpowiednia konstrukcja zapobiega przewróceniu się butelki. Wymuszona pozycja z kolei uchroni nasz obrus przed zaplamieniem podawanym trunkiem, a jak wiadomo wino trudno się zpiera. Niektóre stojaki są dodatkowo ciekawostką i tworzą finezyjną konstrukcję, np. przeczącą prawom grawitacji. Zyskują tym zainteresowanie zebranych osób. Piękne stojaki staną się niewątpliwie wizytówką wnętrza.

  

  Stojak na wino metalowy MAGIC CHAIN   Stojak na wino drewniany LEGNOART MAREA
    Stojak na wino plastikowy SAVEUR ET DEGUSTATION MODUŁOWY CZARNY   Stojak na wino stalowy LEOPOLD

  Stojak na wino plastikowy KOZIOL BOA CZARNY 28,5 cm

fot.: Garneczki.pl - stojaki na wino

 

Klasyczne stojaki wykonane są z drewna, które ładnie podkreśla tradycyjny charakter takich zapasów. Najprostsze modele możemy wykonać samodzielnie wykorzystując deseczki i na przykład drewnianą skrzynkę. Podobny wygląd mają modele bambusowe. Te o ażurowej budowie ułatwiają wybór wina - widoczna jest etykieta bez konieczności wyciągania butelki.  

fot.: Emako

Dla koneserów i kolekcjonerów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie półka lub regał na butelki. Można wydzielić specjalną część naszej kuchennej zabudowy na ten cel lub zdecydować się na zupełnie oddzielną konstrukcję niczym w najlepszej winiarni. Każde z tych rozwiązań jest dobre jeśli zadbamy o odpowiednią ekspozycję cennych egzemplarzy.  

Aranżacja kuchni - Anna M (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - półka na wino zaprojektowana w górnej zabudowie kuchennej

Jeśli zastosujemy kilka stojaków to możemy osiągnąć ciekawy efekt domowej piwniczki win. Niektóre modele można bowiem łączyć niczym moduły i poszerzać swoją kolekcję. W takich kreatywnych kombinacjach nie chodzi tylko i wyłącznie o wytyczenie miejsca dla butelek, ale również o atrybut dekoracyjny. Nowoczesne wzornictwo, eleganckie tworzywa i designerska forma to cechy łączące te szczególne akcesoria.

Stojak na wino plastkowy NUANCEStojak na wino plastikowy KOZIOL SET-UP BIAŁY

fot.: Garneczki.pl - modułowy stojak na wino - poszczególne moduły na 8 butelek można niczym plaster miodu łączyć ze sobą, mieszać kolory i tworzyć własne kombinacje

Stojak na wino to dopełnienie przemyślanego wnętrza. Dobre wino w domowych zapasach wymaga równie dobrej oprawy. Leżakowanie tego szlachetnego trunku w naszej kuchni może stać się niebanalną ozdobą wnętrza.

fot.: Mikołajska Studio - półki na butelki w zabudowie kuchennej

Biały okap wyspowy

                fot.: MM DeSign                                                 fot.: Rad-Pol


Jeśli marzy nam się mieć butelkę dobrego wina zawsze pod ręką, zwłaszcza jeśli ma być użyte do gotowania, to możemy wyposażyć naszą kuchnię w system relingowy z półką na wino. Taki panel przyda się również do innych funkcji.

fot.: Proform

 

Sprawdź więcej możliwości, jakie dają >> Systemy relingowe - przegląd propozycji producentówOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Emako, Garneczki.pl, Rad-Pol, BRW, Viva Design, TK Architekci, MM DeSign, Mikołajska Studio, Proform, Novi Art, Rejs, Max KuchniePodobne artykuły
Jaką deskę do krojenia wybrać

akcesoria kuchenne

Jaką deskę do krojenia wybrać

Deska do krojenia jest przyborem kuchennym, który znajduje się w każdej kuchni. Używamy jej do krojenia,... więcej...

Rodzaje zastawy stołowej

akcesoria kuchenne

Rodzaje zastawy stołowej

Prawidłowo nakryty stół to wizytówka domu i gospodarzy przyjmujących gości. O tym jak rozłożyć... więcej...

Rodzaje kieliszków

akcesoria kuchenne

Rodzaje kieliszków

Kieliszki są częścią zastawy, z której spożywa się napoje alkoholowe oraz wodę i soki. Produkowane... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj