konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2017

Nescefe Dolce Gusto

Stojaki i wieszaki na butelki

data aktualizacji: 30-06-2017, 09:50 – artykuł promocyjny

Półki, stojaki, wieszaki na wino to akcesoria, które w wyrazisty sposób akcentują i porządkują wszelkie butelki w przestrzeni kuchennej. Jeśli jesteśmy fanami tego typu rozwiązań koniecznie postawmy na stylowe i klimatyczne stojaki. Wyeksponowane będą ciekawą ozdobą, wypełnią wolną przestrzeń oraz ułatwią nam przeglad naszych zapasów.

Stojaki i wieszaki na butelki

 

Stojak, wieszak, czy półka

Jeśli jesteśmy smakoszami i zawsze chcemy mieć w zasięgu ręki kilka butelek wina wystarczy, że wyposażymy swoją kuchnię w stojak lub wieszak na butelki. Indywidualnie możemy dobrać sobie ilość przegród oraz kształt i sposób ułożenia butelek. Od bardzo prostych modeli po finezyjne i kunsztownie wykończone stojaki. Tego typu akcesoria mogą pojawić się już w niewielkich kuchniach, bo wcale nie trzeba dużej powierzchni by wygospodarować miejsce.

fot.: Novi Art - wieszak na wino zamocowany na ścianie
 

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - metalowy wieszak na wino

Ciekawe wyeksponowanie stojaka czy wieszaka na wina może być motywem przewodnim aranżacji naszej kuchni. Szczególnie polecane do tego są barki i wyspy kuchenne (czyli dolna zabudowa), ale równie interesujące są projekty z wieszakami wkomponowanymi powyżej blatu kuchennego.

fot.: TK Architekci                                                        fot.: Viva Design

fot.: Rejs - specjalna kolumna mocowana do mebli z koszami i wieszakami, w tym z miejscem wygospodarowanym na butelki

fot. Max Kuchnie - półeczki na butelki wygospodarowane przy nogach małego stolika pod ścianą jest praktyczny a do tego bartdzo urokliwy oraz pokazuje, że nawet w niewielkiej kuchni można postawić na iryginalne rozwiązania


Stojak na pojedyncze butelki sprawdzi się również podczas serwowania wina. Odpowiednia konstrukcja zapobiega przewróceniu się butelki. Wymuszona pozycja z kolei uchroni nasz obrus przed zaplamieniem podawanym trunkiem, a jak wiadomo wino trudno się zpiera. Niektóre stojaki są dodatkowo ciekawostką i tworzą finezyjną konstrukcję, np. przeczącą prawom grawitacji. Zyskują tym zainteresowanie zebranych osób. Piękne stojaki staną się niewątpliwie wizytówką wnętrza.

Stojak na wino metalowy MAGIC CHAIN Stojak na wino drewniany LEGNOART MAREA
Stojak na wino plastikowy SAVEUR ET DEGUSTATION MODUŁOWY CZARNY Stojak na wino stalowy LEOPOLD

Stojak na wino plastikowy KOZIOL BOA CZARNY 28,5 cm

fot.: Garneczki.pl - stojaki na wino

 

Dla koneserów i kolekcjonerów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie półka lub regał na butelki. Można wydzielić specjalną część naszej kuchennej zabudowy na ten cel lub zdecydować się na zupełnie oddzielną konstrukcję niczym w najlepszej winiarni. Każde z tych rozwiązań jest dobre jeśli zadbamy o odpowiednią ekspozycję cennych egzemplarzy.  

Aranżacja kuchni - Anna M (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - półka na wino zaprojektowana w górnej zabudowie kuchennej

Jeśli zastosujemy kilka stojaków to możemy osiągnąć ciekawy efekt domowej piwniczki win. Niektóre modele można bowiem łączyć niczym moduły i poszerzać swoją kolekcję. W takich kreatywnych kombinacjach nie chodzi tylko i wyłącznie o wytyczenie miejsca dla butelek, ale również o atrybut dekoracyjny. Nowoczesne wzornictwo, eleganckie tworzywa i designerska forma to cechy łączące te szczególne akcesoria.

Stojak na wino plastkowy NUANCEStojak na wino plastikowy KOZIOL SET-UP BIAŁY

fot.: Garneczki.pl - modułowy stojak na wino - poszczególne moduły na 8 butelek można niczym plaster miodu łączyć ze sobą, mieszać kolory i tworzyć własne kombinacje

Stojak na wino to dopełnienie przemyślanego wnętrza. Dobre wino w domowych zapasach wymaga równie dobrej oprawy. Leżakowanie tego szlachetnego trunku w naszej kuchni może stać się niebanalną ozdobą wnętrza.

fot.: Mikołajska Studio - półki na butelki w zabudowie kuchennej

Biały okap wyspowy

                fot.: MM DeSign                                                 fot.: Rad-Pol


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Garneczki.pl, Rad-Pol, Viva Design, TK Architekci, MM DeSign, Mikołajska Studio, Novi Art, Rejs, Max KuchniePodobne artykuły
Wkłady filtrujące do dzbanków - jeden drugiemu nierówny

akcesoria kuchenne

Wkłady filtrujące do dzbanków - jeden drugiemu nierówny

Filtry do wody to coraz częstszy element wyposażenia, który spotykamy we współczesnych kuchniach.... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj