Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Emako

Zioła w kuchni - jak je stosować

artykuł promocyjny

Zioła w kuchni są niewątpliwie potrzebne w codziennym przygotowywaniu potraw, nie tylko ze względy na swój smak i bogaty aromat. Zioła posiadają bowiem cenne właściwości lecznicze, bakteriobójcze oraz dbają profilaktycznie o zdrowie naszego organizmu. Pojemniczki z suszonymi ziołami są znakomitą alternatywą dla swoich świeżych odpowiedników, jednak czy nie lepiej w sezonie wiosenno-letnim korzystać z domowych upraw, przycinając w razie potrzeby zielone listki kolendry bazylii czy mięty?! Przekonajmy się, że warto!

Zioła w kuchni - jak je stosować
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Uprawa ziół w domowym zaciszu jest dość prosta i początkowo wymaga jedynie kupna gotowych roślinek w miejscowym warzywniaku lub supermarkecie oraz doniczki na zioła. Zioła kupione w sklepie rosną zazwyczaj w doniczka na ziołaplastikowej doniczce dlatego w domu, należy przesadzić je w większe donice, umożliwiające ich rozwój. Świeże zioła lubią przestrzeń jednak większości z nich wystarczy już doniczka o średnicy 20 cm. Zarówno zioła w ogrodzie jak i te w domu należy podlewać. Z tymi na zewnątrz jest o tyle łatwiej, iż często robi to za nas przyroda, te w domu są zdane wyłącznie na dobrą pamięć hodowcy. Podlewanie ziół to podstawowy zabieg, szczególnie ważny w fazie wzrostu. Uwagę należy zwracać na glębę i podlewać rośliny gdy tylko delikatnie przeschnie. Subtelny strumień nie powinien uszkodzić cienkich łodyg ziół. Brak wody osłabia rośliny, dlatego pamiętajmy aby nie zabrakło jej naszym domowym uprawom.


Jak stosować zioła w kuchni?!

Tak naprawdę według potrzeby i w dowolnej formie. Świeża bazylia wspomagająca leczenie przeziębienia wpływa również na poprawne trawienie, zapobiegając wzdęciom oraz bólowi żołądka. Warto ją poszatkować i dodawać do zup, sosów, mięs pieczonych i smażonych, warzyw i serów. Siekacz do ziół pozwoli uzyskać doskonały efekt ale pamiętajmy, iż jedna łyżka posiekanej świeżej bazylii to 1 łyżeczka suszonej. Bazylia lubi miejsca nasłonecznione osłonięte od wiatru. Mięta, stosowana częściej w formie naparu niż jako przyprawa gotowanych dań łagodzi bóle żołądka i również pomaga w leczeniu przeziębienia. Miętę śmiało można dodawać do deserów, sałatek owocowych i ożeźwiających napojów. Z pewnością znakomicie podkreśli ich walory smakowe. Kolendra poleca się o mięs (w szczególności jagnięciny i wołowiny), ryb, makaronów, a także dań z kuchni azjatyckiej. Właściwości lecznicze kolendry ujawniają się już po zalaniu jej gorącą wodą z dodatkiem miodu i cytryny. Ponadto znane są również właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, które zawiera w sobie olejek przygotowany z delikatnych liści tego zioła. Wyciąg z kolendry można uzyskać poprzez rozcieranie jej w moździerzu. Polskie zioła, na które warto zwrócić uwagę to niewątpliwie wspomniana wcześniej mięta ale również melisa, stosowana od wieków na dobry sen i spokój ducha. Dziś znamy szersze właściwości tej rośliny - jest doskonałym lekiem na skołatane nerwy, uspokaja i odpręża. Ponadto jest dobrym środkiem na bóle i zawroty głowy. Napar z melisy pozwoli odzyskać spokój i poprawi samopoczucie. Stosowanie ziół w kuchni przynosi wiele pozytywnych efektów, w tym poprawę zdrowia, które powinno być dla nas najważniejsze!

doniczka na zioładoniczka na ziołasiekacz do ziół

Zioła i przyprawy, które na co dzień stosujemy w procesie gotowania niosą ze sobą smak, aromat ale i jak się okazuje właściwości lecznicze. Świeżymi ziołami można cieszyć się wiosną i latem ale co później? Jesienią i zimą, kiedy nasz organizm walczy z wieloma przeciwnościami - stresem, chorobą i chłodem warto sięgać po zioła "w proszku", a więc suszone! Odpowiednie przechowywanie ziół pozwoli zachować ich wszystkie drogocenne właściwości.

słoiczek na przyprawysłoiczek na przyprawy
stojak na przyprawysiekacz do ziół

Szczelne torebki, zamknięte klipsem lub słoiczki z równie szczelnymi pokrywami zabezpieczą zioła przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. W słoiczkach warto ususzyć zbiory z doniczek jednak niekiedy potrzebujemy innych przypraw z gotowych torebek. Te, najlepiej przechowywać w organizerze do przypraw, aby w każdej chwili mieć do nich łatwy i przejrzysty dostęp. To znacznie ułatwia i przyspiesza pracę w kuchni. Zioła w diecie stosowane przez cały rok to gwarancja zdrowia!
 

Kontakt w sprawie produktów:

GDI Garnolli Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Romana Maya 1
61-371 Poznań
tel. (61) 628 14 00
www: www.garneczki.pl
mail: wyślij wiadomość



garnki » czajniki » patelnie » formy do wypieków » akcesoria do pieczenia » maszynki do ciastek » maty silikonowe » stolnice » przybory i narzędzia kuchenne » naczynia kuchenne » pojemniki na żywność » miski kuchenne » noże » zastawa stołowa » sztućce » szklanki » podkładki kuchenne » cukiernice » filiżanki » serwisy kawowe » dzbanki » kawiarki » kubki » młynki do kawy » termosy » zaparzacze do kawy i herbaty


Zobacz zdjęcia w galerii GDI Garnolli:

garneczki Facebook   pinterest garneczki   Youtube garneczki   Opineo garneczki











Partnerzy

PrajoErgo International sp zo.o. villa italia

Partner serwisu FiskarsEdaxo


   logo Helios
  SHARP

Electrolux   logo Teka

logo Peka

  Franke

Kuchinox

Laveo

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram