konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

tesa

Porządki w kuchni - poradnik

data aktualizacji: 16-04-2015, 12:37 – artykuł promocyjny

Kuchnia jest pomieszczeniem, w których najtrudniej jest utrzymać idealny porządek. Jednak, dzięki pomysłowości i umiejętnemu planowaniu możemy sprawnie wyczyścić z pozoru nawet najbardziej trwałe zabrudzenia.

Porządki w kuchni - poradnik

Co zrobić, aby szybko i skutecznie usunąć uciążliwe zabrudzenia w kuchni - poniżej kilka wskazówek przygotowanych przez Annę Kowalską, Zastępcę Dyrektora Handlowego ds. Marketingu firmy Deante, producenta wyposażenia kuchni i łazienek.

 

Lśniąca kuchnia


W kuchni znajduje się wiele elementów, które wymagają częstego czyszczenia. Zlewozmywak z baterią, kuchenka, piekarnik oraz lodówka to najważniejsze z nich. Najprostszą metodą, która pozwoli nam pozbyć się uporczywych plam czy tłuszczu jest wykorzystanie gotowych środków myjących. Należy jednak pamiętać, że najczęściej są one żrące (zawierają kwasy, zasady, alkohol lub związki chloru) i mogą szkodzić domownikom, zwłaszcza dzieciom, a także, paradoksalnie, niszczyć sprzęt. Powinniśmy pamiętać, że powierzchni chromowanych, pozłacanych lub kolorowych nie wolno czyścić chropowatymi ściereczkami, ani też środkami zawierającymi materiały ścierne. Dobrym pomysłem jest zatem sięgnięcie po naturalne środki czyszczące, gwarantujące efekt i nie nadwyrężające domowego budżetu.

Armaturę kuchenną z łatwością wyczyścimy za pomocą miękkiej ściereczki nasączonej roztworem octu
i wody, dzięki czemu usuniemy osądzający się kamień, jednocześnie nie rysując powierzchni baterii. Podobny zabieg można zastosować w czyszczeniu zlewozmywaka stalowego. Dodatkowo, można go natłuścić cienką warstwą oleju jadalnego, który świetnie konserwuje stal. Zlewozmywaki granitowe, pomimo wysokiej odporności na zabrudzenia czy odbarwienie, warto czyścić specjalnymi środkami, przeznaczonymi do gresogranitu. Preparaty te ułatwiają spływanie wody, co minimalizuje powstawanie zacieków oraz osadu kamiennego. W codziennej pielęgnacji takiego zlewozmywaka wystarczy użyć płynu do mycia naczyń. W celu konserwacji można, identycznie jak w przypadku produktu wykonanego ze stali, wykorzystać olej. Stosując się do tych wskazówek zyskamy pewność, że zlewozmywak jest dobrze zabezpieczony i może dalej służyć przez lata.

Podczas czyszczenia kuchenki, możemy rozcieńczyć ocet wodą w proporcji 1:1. Na trudniejsze zabrudzenia, także piekarnika, dobrze jest zastosować pastę z cieplej wody, octu i sody oczyszczonej.

A co z lodówką? To miejsce, w którym przechowujmy żywność, dlatego powinno lśnić czystością. Także w tym wypadku niezastąpiona okazuje się soda. Łyżeczkę tego proszku należy rozpuścić w szklance wody i tak przygotowanym roztworem wyczyścić wnętrze lodówki oraz gumy na drzwiach. Nie tylko usunie to zabrudzenia, ale także nieprzyjemne zapachy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Deante
Al. Kościuszki 3
90-418 Łódź
tel. (42) 638 30 00; +48 800 242 515
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomośćProdukty: Do kuchni: baterie kuchenne zlewozmywaki stalowe zlewozmywaki granitowe akcesoria i zlewozmywaki ceramiczne; Do łazienki: baterie łazienkowe panele natryskowe natryski kabiny i brodziki ceramika akcesoria łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii DeantePodobne artykuły
Jak wymienić płytę gazową na elektryczną

porady

Jak wymienić płytę gazową na elektryczną

Gaz propan-butan w butlach stalowych, jak i doprowadzany gazociągami do instalacji gazowej jest powszechnie... więcej...

Jaką mikrofalówkę wybrać

porady

Jaką mikrofalówkę wybrać

Poręczne, wielozadaniowe i względnie niedrogie. Takie właśnie są kuchenki mikrofalowe, które zyskały... więcej...

Jak wybrać doskonałą patelnię

porady

Jak wybrać doskonałą patelnię

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów patelni, które różnią się powłoką, grubością,... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj