Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Jaki toster wybrać

artykuł promocyjny

Chrupiące ciepłe pieczywo na śniadanie, na którym roztapia się masło oraz towarzyszący mu przyjemny zapach stwarza miłą atmosferę poranków, na które się czeka. Podgrzewacze pieczywa i tostery, bo o nich mowa, zmieniają zwykłą kanapkę w przysmak. Bazą takiego śniadania jest odpowiednie pieczywo, które samo w sobie, po opieczeniu jest pysznym początkiem każdego dnia. Jak kupić toster by sprostał naszym oczekiwaniom? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jaki toster wybrać


Kupujemy toster - na co zwrócić uwagę

Toster jest sprzętem z grupy małe AGD, które jest łatwo dostępne i względnie tanie. Na toster może pozwolić sobie każdy kto lubi chrupiące pieczywo, nie tylko na śniadanie. Grzanki z tostera są alternatywą ciepłego posiłku, który przygotowuje się łatwo i szybko. Kupując toster warto zwrócić uwagę na jego wygląd zewnętrzny - powinien być spójny z pozostałymi sprzętami, głównie tymi wystawionymi na blacie. Na rynku mamy dostęp do różnych kolorów oraz stylistyki - od nowoczesnej po retro. Toster może stapiać się z otoczeniem lub wręcz przeciwnie - wybijać się na pierwszy plan.

Toster

fot.: Adler - toster

 

Budowa tostera

W sprzedaży jest coraz więcej modeli oferujących różne funkcje. Równie ważne jest jakich rozmiarów są kieszonki tostera. Warunkować to będzie jakie kawałki pieczywa można będzie podpiekać. Standardowy toster ma dwie przegródki na pieczywo i niewielkie rozmiary. Modele nieco bardziej rozbudowane mogą posiadać dodatkowe akcesoria, np. zewnętrzny ruszt na bułki, szczypce do tostów. Łatwą obsługę gwarantują przyciski automatycznego wysuwania gotowych tostów. Obudowa tostera powinna być odporna na wysoką temperaturę, najczęściej jest to stal nierdzewna lub sztuczne tworzywo, zwłaszcza w przypadku rączek. W obudowie warto także sprawdzić, czy producent przewidział miejsce na schowanie kabla sieciowego – to bardzo przydatne, gdy urządzenie stoi na blacie. Dla naszej wygody dobrze by urządzenie posiadało gumowane nóżki, które zapewnią stabilną pozycję na blacie. Tostery zazwyczaj posiadają także lampki kontrolne, które sygnalizują gotowość do opiekania (toster już się rozgrzał) oraz postęp procesu opiekania, jak również jego koniec.    



Małe AGD w domu - zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie:

 


Funkcje tostera

  • automatyczne centrowanie odpowiedzialne za równomierne przypiekanie bez względu na kształt i wielkość pieczywa
  • ilość stopni pieczenia (od 2 do 10). Dzięki takiemu zróżnicowaniu każdy może mieć pieczywo idealnie wypieczone - od lekko zarumienionego po głęboki złocisty kolor
  • ruszt na bułki pozwala na opiekanie dużych kawałków pieczywa, w tym bułek bez konieczności krojenia ich.
     

Retro chromowany toster Vintage Cuisine - czerwony

fot.: Vintage Cuisine - toster retro chromowany z rusztem na bułki, a także z funkcjami podgrzewania, rozmrażania, z szufladką na okruchy oraz schowkiem na przewód

  • opcja rozmrażania przyda się tym, którzy często mrożą pieczywo
  • system wysokiego podnoszenia odpowiada za nasze bezpieczeństwo - kromki wysuwają się na tyle wysoko by osoba je wyjmująca nie poparzyła rąk

EAT7100R

fot.: Electrolux - toster o mocy 900 W z podświetlanymi przyciskami i funkcją wysokiego wysuwania

 

Moc tostera

 

Tostery zróżnicowane są również pod względem mocy. Im większa moc tym szybsze przygotowywanie tostów, ale również większe zużycie prądu. W sprzedaży dostępne są modele od 600 do 1 500 W. Z racji narażenia urządzenia na wysokie temperatury ważne jest by zwrócić uwagę na jakość obudowy. Najlepiej by była wykonana z plastiku wysokiej jakości lub stali, która nie będzie się nagrzewać. Stabilność zapewnią nożki z gumową nasadką.

fot.: Garneczki.pl - Toster elektryczny BOTTI PUNTO VERDE

 

Rodzaje tosterów

Tostery to z pozoru proste urządrzenia o nieskomplikowanej budowie, przeznaczone do jednego celu – opiekania kanapek. Jednak ich popularność sprawiła, że rynek oferuje nam wciąż nowe rozwiązania. Warto je poznać nim kupimy ten jedyny model do swojego domu. 

  • toster tradycyjny - sprawdzi się, gdy zależy nam jedynie na chrupkim pieczywie na śniadanie lub kolację, a dodatki lubimy dobierać indywidualnie, np. domowa konfitura rozpływająca się na ciepłym pieczywie, lub masło wsiąkające z gorącą kromkę. To najprostszy model o niewielkich rozmiarach (najczęściej na 2 kromki), choć można spotkać również wariant z większą ilością przegródek, np. 4.

Jaki toster wybrać

fot.: Rodzinny toster na 4 kromki (źródło: Stalgast.com)

  • toster poziomy posiada ruszt, który zwiększa funkcjonalność pieczenia. Grzałki zlokalizowane są po obu stronach, dzięki czemu oprócz pieczywa możemy zapiekać również kanapki z szynką, serem i innymi dodatkami. Taki toster jest większy, a tym samym również droższy. Może być alternatywą dla kompaktowego piekarnika.
  • sandwich toster - to kolejna opcja opiekania kanapek w domu, ponieważ częściej możemy spotkać się z nazwą opiekacz. Jest to urządzenie do przygotowywania kanapek na ciepło z charakterystyczną linią na środku.
     

fot.: Garneczki.pl - Toster - opiekacz marki Romix

 

Tostery dla dzieci

Ulubiony bohater z bajki na kanapce? Wszystko jest możliwe - producenci sprzętu AGD zadbali również o najmłodszych członków rodzin i stworzyli tostery, które w czasie opiekania grzanek "malują" bajkowy wzór na toście.

fot.: Toster Darth Vader (źródło: Modernvespa.com)

 



Tostery nowoczesne i retro

Dla wielu użytkowników nie mniej ważny od funkcjonalności jest wygląd tostera. Lubimy, gdy pasuje on stylem do reszty urządzeń w kuchni – estetyka miejsca i sprzętów, które się w nim znajdują, znacząco podnosi satysfakcję ze spożywania posiłków.

toster - Distinta Moments od De?Longhi

fot.: precyzyjnie wykonany toster - Distinta Moments od De’Longhi

Na rynku dostępne są tostery, które znane są nie tylko z niezawodności, ale też z niezwykle ciekawego i oryginalnego wykonania. Z pewnością należy do nich toster wchodzący w skład serii Distinta Moments od De’Longhi. Wyróżniająca się forma retro tego urządzenia opiera się na ciekawym wykorzystaniu kwadratu i koła w połączeniu z łagodnymi liniami i zaokrągleniami. Toster na 2 grzanki, z rusztem do podgrzewania bułek i rogalików dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czerni (Sunset Black) i bieli (Sunshine White), do każdej dobrać można również elegancki czajnik elektryczny w tym samym kolorze i stylu.

toster ze stali nierdzewnej - Distinta X od De?Longhi

fot.: toster ze stali nierdzewnej - Distinta X od De’Longhi

Dla tych, którzy szukają sprzętu nowoczesnego i stylowego, odpowiedni może okazać się toster z linii Distinta X. Urządzenie na dwie grzanki, przystosowane do podgrzewania bułek i rogalików, charakteryzuje się ciekawą formą i solidnym wykonaniem ze stali nierdzewnej. Kolor jasnego srebra i chromowane wykończenia nadają urządzeniu eleganckiego sznytu. W skład serii wchodzi też analogiczny czajnik elektryczny, dopasowany kolorystyką i kształtem do tostera.

toster inspirowany brylantami - Brillante od De?Longhi

fot.: toster inspirowany brylantami - Brillante od De’Longhi

Nowoczesnym designem z pewnością może poszczycić się toster innej serii śniadaniowej De’Longhi – Brillante. Unikalna, ekstrawagancka forma zwraca na siebie uwagę i zachwyca już od pierwszego spojrzenia. Nietypowa powierzchnia tostera, oparta na odważnych załamaniach linii, świetnie komponuje się z klasyczną kolorystyką: do wyboru są dwa modele tostera Brillante, czarny i biały. Podobnie jak w przypadkach pozostałych linii, do tostera można dobrać odpowiadający mu czajnik elektryczny.

 

Toster czy opiekacz do kanapek

Tostery typu sandwich pozwalają na przygotowanie zapiekanych kanapek. Zazwyczaj składają się z dwóch przegród, na których układa się kanapki z wędliną i serem żółtym między 2 kromkami pieczywa. Tego typu opiekacze mogą również posiadać dodatkowe wkładki umożliwiające robienie gofrów i grillowanie. Istnieje także możliwość pieczenia pojedynczych kromek chleba, tak jak w tradycyjnej wersji tostera. Pieczywo z sandwich tosterow posiada charakterystyczne przecięcie przez środek kanapki.

fot.: Kernau - Opiekacz + Grill 2 w 1 KSPM 1500 P, moc 1500 W pozwala w krótkim czasie przygotować zdrowe i smaczne potrawy 

Zamykane tostery mają inną budowę niż te tradycyjne, ale pieczywo z nich ma taki sam smak. Ceny tych urządzeń nie są wygórowane, a wręcz porównywalne jak w przypadku tradycyjnych modeli.


Zobacz także:
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Kernau, Adler, De'Longhi, Vintage Cuisine, Gorenje, Electrolux, Modernvespa.com, Garneczki.pl, Stalgast.com





Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

SHARP

Lacanche  Okapykuchenne.pl

EDAXO      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się



Facebook
Instagram