Biała cegła na ścianie

data aktualizacji: 19-04-2018, 09:31 – artykuł promocyjny

Harmonia w połączeniu z funkcjonalnością to podstawa dobrej aranżacji. Wykończenie wnętrza powinno odzwierciedlać naszą duszę. Elementy personifikacji odpowiadają za oryginalność i niepowtarzalność projektu. Wnętrze to nie tylko meble, ale również podłogi i ściany, które czasem mogą wychodzić na pierwszy plan. Taki efekt towarzyszy wykończeniom z białą cegłą.

Biała cegła na ścianie

fot.: Laveo

Ten niezwykle urokliwy dodatek jest kwitensencją elegancji i romantyzmu we wnętrzu. Subtelność wykończenia daje poczucie sielskości. Cegła na ścianie w kuchni jest niebanalna. Idelanie wpisuje się w rolę kuchni, gdzie swoiski klimat zaprasza do wspólnego spędzania czasu i gotowania.


Biała cegła Elkamino w kuchniBiała cegła Elkamino w kuchni

fot.: Elkamino

 

Kuchnia z cegłą

Cegła to tworzywo naturalne, kojarzące się z budowaniem. Jej obecność w aranżacji świadczy o otwartości. Urok nagiej cegły nie musi być surowy, a wręcz przeciwnie - w towarzystwie drewna staje się oazą stylu i smaku. Tego typu aranżacje najlepiej prezentują się w jasnych kolorach pochodzących z palety naturalnych odcieni Ziemi, np. beże i brązy oraz szarości.

Aranżacja kuchni - Michał A (5)Aranżacja kuchni - Michał A (4)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie"

Cegła w kuchni może stanowić fragmety odsłoniętego muru. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane w starych kamienicach, gdzie obecność tego surowca wynika niejako z charakteru samego budynku.

Opoczno Penne

fot.: Opoczno - kuchnia z filarami z postarzanej białej cegły

Można również zdecydować się na obłożenie ściany plastrami cegły (płytki klinkierowe, gipsowe albo kamienne) lub okładziną z imitacją cegły. W sprzedaży dostępne są także fototapety z rysunkiem cegły, które sa tańszą, ale równie urokliwą wersją takiej aranżacji.

 

Cegła we wnętrzu

Cegły we wnętrzu powinny być odpowiednio przygotowane i  zabezpieczone. Kuchnia jako pomieszczenie, w który dużo się dzieje - gotowanie, smażenie, wszechobecna para wodna i skoki temperatury nie sprzyjają naszym ścianom. W takiej sytuacji konieczne jest by zadbać o stosowne zabezpieczenie ścian przed tłuszczem, brudem i wilgocią. Do tego celu używa się specjalistycznych impregnatów. Odsłonięte fragmenty muru powinny zostać starannie oczyszczone, zagruntowane i pomalowane na wybrany odcień.

Bateria kuchenna Oras

fot.: Max Kuchnie - aranżacja kuchni z ceglaną ścianą

Wnętrza, w których pojawia się cegła jako tło zachowują spokojny charakter. Takie też powinny być dodatki. Przede wszystkim warto postawić na towarzystwo drewna oraz klasycznych mebli i delikatnych dekoracji utrzymanych w stylu romantycznym. Cegła jest także świetnym elementem aranżacji rustykalnych, gdzie prostota form zawsze współgra z tworzywami naturalnymi.

fot.: Śnieżka - murek z białej cegły oddzielający kuchnię od reszty domu

 

Ściana z cegieł

Loft a może rustykalne wnętrze? Wszystko zależy od dodatków jakie dobierzemy do cegły. Zestawienia kolorystyczne oparte na kontrastach, czyli czerń na tle bieli w połączeniu z minimalizmem stworzy klimat nowojorskiego wzornictwa. 

  • Cegły w kuchni


Cegła może być utrzymana w swoich naturalnych odcieniach lub być pomalowana. Obie wersje mają swój urok i klasę. Cegła na widoku może mieć charakter fragmentu odsłoniętego muru albo struktury przypisanej dla całej powierzchni ściany. W przypadku powierzchni nad kuchennym blatem warto zadbać o powłokę, z której łatwo usuniemy zabrudzenia. Może to być tafla przezroczystego szkła. Takie rozwiązanie będzie praktyczne i nie straci na uroku.

białe kafelki nad blatem

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - cegła nad blatem kuchennym

Surowe wnętrza z przewagą szkła, stali i kamienia świadczą o typografii zarezerwowanej dla nowoczesnego wzornictwa, jednak cegła to element stary jak technika budowlana, w związku z czym towarzyszy nam od bardzo dawna. Zestawienie z sielskimi akcentami w postaci ozdobnych obrazów czy doniczek z ziołami idealnie wkomponuje się w kuchnię o klasycznym pokroju.

Aranżacja kuchni - Majka (5)Aranżacja kuchni - Bogna (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - biała cegła jako tło dla klasycznych wnętrz

Kontrast faktur i kolorów to pomysł na przełamanie stonowanego charakteru ścian pozwalające na urozmaicenie i ożywienie wnętrza. Brak równości na powierzchni ściany dodaje autentyczności aranżacji obrazując styl budowli. Dla podkreślenia faktury można zdecydować się na ciemną fugę, która zaznaczy układ cegieł.

 

  • Płytki imitujące cegłę


Imitacja cegły to dobre rozwiązanie dla nowszego budownictwa. W sprzedaży dostępne są plastry cegły ciętej, którą można malować i lakierować. Podobny efekt uzyskamy stosując kafelki. Płytki ze strukturą naturalnego kamienia również świetnie prezentują się w kuchennych wnętrzach.

Aranżacja kuchni - Izabela (4)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - płytki imitujące kamień układane na wzór cegły

 

Zobacz również inspirujące pomysły na wykorzystanie czerwonej cegły w kuchni:

Ceglana ściana w kuchni


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Laveo, Elkamino, FFiL Śnieżka, Opoczno, Max KuchniePodobne artykuły
Płytki tonalne - właściwości aranżacyjne

ściany i podłogi

Płytki tonalne - właściwości aranżacyjne

Bardzo często w naszych kuchniach punktem wyjścia do dalszej aranżacji są płytki. To one determinują... więcej...

Nowe kolory Śnieżki Kuchnia-łazienka

ściany i podłogi

Nowe kolory Śnieżki Kuchnia-łazienka

W odpowiedzi na światowe trendy w aranżacji kuchni oraz łazienek firma FFiL Śnieżka wprowadza do swojego... więcej...

Prosty sposób na oryginalne wnętrze

ściany i podłogi

Prosty sposób na oryginalne wnętrze

Sposobem na stworzenie oryginalnej i efektownej metamorfozy wnętrz w domu jest wykorzystanie systemów... więcej...


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj